Targi przemysłu spożywczego / Wydarzenia

2 listopada w Ałmaty (Kazachstan) rozpoczynają się największe w Azji Centralnej 19. Międzynarodowe Targi Spożywcze WorldFood Kazachstan 2016. W imprezie bierze udział blisko 400 wystawców z 31 krajów, w tym z Polski.

Podczas trzydniowych targów swoje wyroby: żywność, napoje, linie technologiczne, wyposażenie i różnego rodzaju urządzenia związane z sektorem rolno-spożywczym zaprezentuje kilkuset wystawców z kilku kontynentów. Będą wśród nich firmy z Chin, Włoch, Rosji, Węgier, Szwecji, Niemiec, Holandii, Bułgarii, Francji, Ukrainy, Białorusi, Indonezji, Malezji, Brazylii, Indonezji, Belgii, Litwy, Sri Lanki, Słowacji, Litwy, Szwajcarii, Mongolii i Korei Płd. Nie zabraknie gospodarzy – wytwórców z Kazachstanu, ich sąsiadów z Azji Centralnej: Kirgistanu, Uzbekistanu i Afganistanu, a także Amerykańskiego Departamentu Rolnictwa, który bierze udział w imprezie we współpracy z Radą Eksportu Mięsa Drobiowego i Jajek oraz Federacją Eksportu Mięsa.

Na targach zaprezentują się również wystawcy z Polski m.in. Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego, która zaprezentuje ofertę tradycyjnej żywności z województwa, m.in. soków, owoców, słodyczy i nabiału; wytwórca musztard firma UZI z Siedlec oraz Flowair z Gdyni – producent urządzeń grzewczo-wentylacyjnych przeznaczonych do obiektów agrarnych.

W ramach targów zaplanowano Polsko-Kazachstańskie Seminarium Biznesowe dla przedstawicieli firm z Polski oraz kazachskich instytucji i organizacji związanych z sektorem rolno-spożywczym – Narodowego Centrum Ekspertyzy i Certyfikacji, Narodowego Holdingu KazAgro, Związku Producentów Artykułów Spożywczych Kazachstanu, Narodowej Izby Przedsiębiorców Kazachstanu Atameken. Będą w nim uczestniczyć ponadto reprezentanci kancelarii prawnej Chałas i Wspólnicy, posiadającej swój oddział w Ałmaty.

Targi World Food Kazachstan 2016 potrwają od 2 do 4 listopada. W programie przewidziano m.in. prezentację szeregu nowatorskich rozwiązań przeznaczonych dla przemysłu spożywczego w dziedzinie wyposażenia mleczarni, piekarni i innowacyjnych produktów dietetycznych.