Targi przemysłu spożywczego / Wydarzenia

Sawex Sp. z o.o. została podzielona na trzy odrębne spółki: Sawex Foods, Sawex Restaurants i Sawex. Celem formalnego wydzielenia autonomicznych podmiotów gospodarczych jest ukierunkowany rozwój poszczególnych linii biznesowych Grupy Sawex.

Ze struktur firmy wyodrębniono autonomiczne obszary działalności, odpowiadające pionom dotychczasowej aktywności Grupy Sawex, operującej na rynkach: artykułów spożywczych, chemicznym i HORECA.

Zakres kompetencji nowych podmiotów podzielono następująco:

  • w ramach Sawex Sp. z o.o. będzie kontynuowana działalność w branży chemicznej,
  • Spółka Sawex Foods przejmie działalność handlową na rynku artykułów spożywczych, z portfolio marek Britta, Halina i Sotto,
  • Sawex Restaurants Sp. z o.o. będzie realizować zadania podmiotu funkcjonującego dotychczas na rynku HORECA pod nazwą Bistecca Bistro.


Zmiany zostały podyktowane strategią rozwoju Grupy Sawex. Celem podziału było dostosowanie struktury prawnej prowadzonej działalności do jej faktycznego kształtu biznesowego. Wydzielenie autonomicznych pionów pozwoli na ich dalszy ukierunkowany rozwój oraz optymalne dopasowanie oferty do potrzeb danych sektorów. Jedynymi wspólnikami nowych spółek zostali uprzedni udziałowcy Sawex Sp. z o.o.

Podział został podyktowany stałym rozwojem poszczególnych linii biznesowych działalności Grupy Sawex. Zmiany organizacyjno-prawne umożliwiają lepszą specjalizację, w konsekwencji oferowanie produktów i usług najwyższej jakości, a tym samym zwiększenie ich konkurencyjności – podkreśla Piotr Sawicki, Prezes Zarządu.

Sawex Sp.z o.o. została utworzona w 1989 roku. Od początku działalności firma specjalizuje się w handlu produktów spożywczych i chemicznych na rynkach krajowym i międzynarodowym.

Oferta handlowa w branży spożywczej obejmuje różne gatunki ryżu, płatków śniadaniowych, kasz i nasion strączkowych. Sawex był pierwszym w Polsce importerem ryżu w saszetkach do gotowania, wprowadzając tę formę opakowania na rynek krajowy. W portfolio znajdują się marki Britta, Halina i Sotto.
Działalność spółki w branży chemicznej koncentruje się na dostawach surowców dla przemysłu gumowego i chemicznego wprost do klienta.
W 2011 r. spółka rozpoczęła działalność na rynku HORECA pod nazwą Bistecca Bistro. Restauracja Bistecca Bistro oferuje dania międzynarodowe, śródziemnomorskie, serwuje steki, polędwiczki i potrawy z grilla.