Wydarzenia branży spożywczej / Aktualności, Informacje rynku produkcji i konsumpcji żywności

Targi przemysłu spożywczego / Wydarzenia

2 listopada w Ałmaty (Kazachstan) rozpoczynają się największe w Azji Centralnej 19. Międzynarodowe Targi Spożywcze WorldFood Kazachstan 2016. W imprezie bierze udział blisko 400 wystawców z 31 krajów, w tym z Polski.

Więcej…

Targi przemysłu spożywczego / Wydarzenia

Meat Market 2015 to konferencja poświęcona zagadnieniom handlu mięsem i przetworami mięsnymi skierowana do osób profesjonalnie zajmujących się zakupem  i sprzedażą, której towarzyszą spotkania z kupcami z sieci handlowych.  Najbliższa edycja będzie pierwszą organizowaną dla branży mięsnej i  odbędzie się 17 kwietnia 2015 roku w Centrum Konferencyjnym Mazurkas w Ożarowie Mazowieckim.

Więcej…

Targi przemysłu spożywczego / Wydarzenia

Międzynarodowe Targi Spożywcze TUTTOFOOD

03-06.05.2015, Mediolan, Włochy

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości serdecznie zaprasza polskich producentów branży spożywczej* do udziału w Międzynarodowych Targach Spożywczych TUTTOFOOD 2015.

Więcej…

Targi przemysłu spożywczego / Wydarzenia

Producenci żywność mogą „jedynie” naśladować naturę. Niedawna certyfikacja produktów spożywczych biorących udział w programie „Doceń polskie” udowadnia jednak, że w naszym kraju nie brakuje firm potrafiących doskonale wykorzystać dary natury.


Loża Ekspertów programu oceniła wszystkie wyroby biorące udział w styczniowym audycie i wyróżniła te z nich, które cechują się najwyższą jakością. Wniosek jest tylko jeden - polski konsument szukający wartościowych produktów spożywczych ma w czym wybierać!

Więcej…

Targi przemysłu spożywczego / Wydarzenia

World Food Warsaw 2014 - Targi spożywcze

Wystawcy z Polski i zagranicy, panele dyskusyjne i specjalne konferencje poświęcone żywności  i trendom w branży spożywczej – to wszystko będziesz mógł zobaczyć na pierwszej edycji Międzynarodowych Targów Żywności World Food Warsaw 2014 w Warszawskim Centrum EXPO XXI. Impreza odbędzie się w dniach 9-11 kwietnia przyszłego roku.

Więcej…

Targi przemysłu spożywczego / Wydarzenia

MTP

Obecność czołowych przedstawicieli branży spożywczej w Poznaniu jest doskonałą okazją do zapoznania się z najnowszą ofertą rynku opakowań dedykowanych właśnie dla nich. A wszystko to dzięki trwającym w dniach 23-26 września Targom Opakowań dla Przemysłu Spożywczego PAKFOOD 2013.

 

Opakowania zajmują bardzo ważne miejsce w gospodarce każdego kraju, także i w Polsce, gdzie obserwujemy ich dynamiczny rozwój. Aż 60 proc. całej produkcji opakowań przeznaczone jest tutaj na potrzeby różnych sektorów branży spożywczej.

Więcej…

Targi przemysłu spożywczego / Wydarzenia

Zapraszamy na III Kiermasz Żywności Ekologicznej i Produktów Regionalnych  oraz Kiermasz OgrodniczyJuż w dniach 18-19 maja zapraszamy na tereny Hali Stulecia we Wrocławiu na dwie wyjątkowe imprezy – III Kiermasz Żywności Ekologicznej i Produktów Regionalnych oraz Wielki Kiermasz Ogrodniczy pod Iglicą. Wstęp na obie imprezy, otwarte w godzinach 10:00 – 18:00, jest wolny.
III Kiermasz Żywności Ekologicznej i Produktów Regionalnych
Kiermasz jest świetną okazją do zaprezentowania żywności ekologicznej oraz wyrobów tradycyjnej kuchni, promowania sztuki ludowej oraz rękodzieła artystycznego! Na kiermaszu będzie można degustować oraz zakupić produkty ekologiczne i regionalne.

Sery z różnych zakątków Polski, tradycyjne wędliny, świeże pieczywo produkowane według rodzinnych receptur, wyroby cukiernicze, herbaty ziołowe, miody i produkty pszczele, przetwory z owoców i warzyw, zioła, piwa smakowe i nalewki, produkty z gospodarstw ekologicznych – nie sposób wymienić wszystkich smakołyków, które czekają na odwiedzających majową imprezę.
W kiermaszu udział wezmą również producenci kosmetyków naturalnych i artyści sprzedający rękodzieło: rzeźby, ceramikę, biżuterię, ręcznie rzeźbione świece i wiele innych. Na stoisku Urzędu Marszałkowskiego swoje wyroby zaprezentują wytwórcy produktów regionalnych i tradycyjnych z Dolnego Śląska. Czas uprzyjemnią występy zespołów ludowych i grup młodzieżowych.
Patronat nad imprezą objęła Dolnośląska Organizacja Turystyki.

Więcej…

Targi przemysłu spożywczego / Wydarzenia

Zakupy spożywcze onlinePrzed świętami wielkanocnymi e-delikatesy oraz sklepy internetowe z branży spożywczej intensywniej zachęcają do zakupów z dostawą do domu. Czy zamawianie jedzenia przez Internet zyska w końcu na popularności, tak jak przewidują prognozy?

W porównaniu do rynków zagranicznych rodzime e-delikatesy mają wciąż sporo do nadrobienia. W czasie gdy Ocado, czyli największe delikatesy internetowe w Wielkiej Brytanii, wygenerowały 600 mln funtów (ok. 3 mld zł) przychodu, w Polsce wynik ten dla całej branży łącznie wyniósł zaledwie 200 mln zł. Wiele wskazuje więc na to, że nie jesteśmy jeszcze do końca przekonani do kupowania jedzenia z Internetu, ale z drugiej strony coraz chętniej sprawdzamy, jak to działa.

Z naszych analiz* wynika, że 95 proc. kupujących w Internecie woli nabywać żywność tradycyjną (pieczywo, owoce) oraz inne produkty spożywcze (miód, wino, produkty do sushi) w równie tradycyjnych sklepach lub marketach mówi Wojciech Czajkowski, dyrektor zarządzający PayU SA, dostawcy płatności internetowych. – Niemal co dziesiąta badana osoba przyznała jednak, że w ciągu ostatniego roku dokonała przynajmniej jednego zakupu produktów spożywczych w e-delikatesach. Z pewnością pozytywne doświadczenia związane z tego typu zakupami będą w przyszłości wpływały na rosnącą liczbę osób, które z nich skorzystają – dodaje.

Według szacunków PMR (Perceptive Market Research) rynek internetowych zakupów spożywczych w Polsce wzrośnie do 2014 r. ponad dwukrotnie, do ok. 450 mln zł.

Więcej…

Targi przemysłu spożywczego / Wydarzenia

Targi SweetTARG, Piekarze, Lodziarze i Ciastkarze spotkają się w Katowicach, 3–5 marca 2013, targi spożywcze, maszyny spożywczeW niedzielę, trzeciego marca rozpoczyna się kolejna edycja Śląskich Targów Cukierniczych, Piekarniczych i Lodziarskich SweetTARG 2013. Do Katowic po raz kolejny zjadą specjaliści słodkich i piekarniczych branż, prezentujący nowoczesne technologie i innowacyjne rozwiązania wykorzystywane w produkcji wyrobów i artykułów cukierniczych, lodów i wielorakiego pieczywa. Ponad 100 wystawców z całej Polski zaprezentuje się na powierzchni ponad 3 tys. m2, a prezentacja targowa obejmie maszyny i urządzenia dla przemysłu piekarniczego, cukierniczego, dodatki piekarskie i cukiernicze, produkty przemysłu piekarskiego, produkty i półprodukty spożywcze, urządzenia do produkcji lodów, koncentraty smakowe, dodatki do lodów, dekoracje i wyroby cukiernicze, przetwory czekoladowe, galanterię cukierniczą, lody, bakalie, miód i produkty pszczelarskie, artykuły przemysłu tłuszczowo-olejarskiego, urządzenia chłodnicze, klimatyzacyjne, maszyny pakujące do piekarnictwa, cukiernictwa, urządzenia do utrzymania czystości i higieny oraz wydawnictwa branżowe.

Więcej…

Targi przemysłu spożywczego / Wydarzenia

Projekt - „Przyszłość Rozwojowa Żywności”

Przyszłość Rozwojowa Żywności

Komercjalizacja badań naukowych oraz innowacje technologiczne mają znaczący wpływ na rozwój gospodarki oraz jej konkurencyjność. Skuteczne działanie zależy jednak od tego aby proces ten był właściwie kierowany na każdym poziomie, począwszy od przedsiębiorstw poprzez uczelnie wyższe, władze regionów, aż po organy rządowe.

 

Badania naukowe niezależnie od dziedziny w jakiej są prowadzone powinny mieć swoje zastosowanie w praktyce. Współpraca świata nauki z biznesem w  krajach wysoko rozwiniętych trwa z obustronną korzyścią już od wielu lat. Najwyższy czas aby w Polsce sytuacja wyglądała podobnie. Uczelnie oraz ośrodki naukowe mają szansę stać się swoistego rodzaju katalizatorem rozwoju gospodarczego poprzez nawiązanie ścisłej współpracy z biznesem. Innowacyjne rozwiązania opracowane przez pracowników naukowych znajdą zastosowanie w praktyce i mogą przynieść sukces finansowy przedsięwzięcia, zapewniając tym samym środki na dalsze badania. W wielu dziedzinach polska nauka ma już sukcesy, jako przykład można tu wymienić m.in.: inżynierię materiałową, przemysł chemiczny, telekomunikacje, informatykę, przemysł lotniczy. A jak to wygląda w interesującej nas branży produkcji żywności?

 

Więcej…