Porady - branża spożywcza

powłoki non-stick

Powłoki nieprzywierające, znane również jako powłoki non-stick, są niezwykle istotnym elementem wyposażenia każdego lokalu gastronomicznego. Doceni je każdy szef kuchni ze względu na ich niezrównaną funkcjonalność i szerokie zastosowanie w codziennej pracy w gastronomii. Powłoki nieprzywierające zapewniają doskonałe właściwości antyadhezyjne, co ułatwia przygotowywanie potraw oraz utrzymanie czystości sprzętu kuchennego. Jakie nowe możliwości otwierają przed profesjonalistami najnowsze innowacje w technologii powłok nieprzywierających, i jak mogą one zrewolucjonizować pracę w kuchni?

 

Co to są powłoki non-stick?

Powłoki nieprzywierające są specjalistycznymi powłokami ochronnymi nanoszonymi na powierzchnie różnego rodzaju narzędzi kuchennych, takich jak patelnie, gofrownice, płyty grzejne, rolki grilla czy noże. Główną funkcją powłok jest zapewnienie doskonałych właściwości antyadhezyjnych, czyli zapobieganie przywieraniu potraw do powierzchni, co ułatwia zarówno przygotowywanie potraw, jak i czyszczenie sprzętu po użyciu.

Powłoki non-stick najczęściej wykonane są materiałów na bazie fluoropolimerów, takich jak powłoki teflonowe (PTFE), ceramika, czy inne polimery lub ich komponenty. Każdy z tych materiałów ma swoje unikalne cechy, oraz  charakteryzują się różną odpornością na wysokie temperatury czy ścieranie, dlatego istotne jest odpowiednie dobranie powłoki do funkcjonalności danego sprzętu.

Profesjonalne powłoki dla profesjonalnych zastosowań

Powłoki o właściwościach non-stick rewolucjonizują sposób przygotowywania potraw, umożliwiając gotowanie z minimalnym dodatkiem tłuszczu. oraz zapobiegając przywieraniu potraw do powierzchni sprzętów

Znacząco ułatwiają także proces mycia naczyń po użyciu, redukując czas i wysiłek poświęcony na czyszczenie. Ich wyjątkowa funkcjonalność i komfort użytkowania sprawiają, że powłoki nieprzywierające są  nieodzownym elementem wyposażenia każdej profesjonalnej kuchni, od restauracji po hotele.

Warto jednak pamiętać, iż nawet najlepsze powłoki nieprzywierające mogą ulec zużyciu po intensywnym użytkowaniu. Dlatego, by zapewnić długotrwałą wydajność i niezmienną jakość gotowania, niezbędne może okazać się ich regularne odnawianie lub wymiana. Ta prosta konserwacja gwarantuje, że sprzęt kuchenny zachowa swoje nieprzywierające właściwości, wspierając efektywność i higienę pracy w kuchni na najwyższym poziomie.

Regeneracja powłok nieprzywierających

Pomimo wysokiej funkcjonalności, powłoki non-stick nie są wieczne – ich stopniowe zużycie wymaga odpowiedniej regeneracji lub wymiany, aby utrzymać nienaganną jakość sprzętu.Istotną zaletą jest możliwość wielokrotnego odnawiania powłok, eliminująca potrzebę ciągłego inwestowania w nowy sprzęt.

Regeneracja powłok jest procesem polegającym ponownym pokryciu warstwą nieprzywierającą powierzchni patelni, garnków czy płyt gofrownic.

Proces regeneracji powłok może obejmować kilka etapów, w zależności od stopnia zużycia czy uszkodzenia powłoki. Początkowo stara powłoka jest ścierana poprzez piaskowanie, a następnie następuje aplikacja nowej. Po nałożeniu nowej powłoki, sprzęt jest poddawany testom jakości, aby upewnić się, że spełnia on odpowiednie standardy oraz jest odporny na wysokie temperatury.

Renowacja  ma na celu przywrócenie odpowiednich właściwości sprzętu, co przekłada się na zachowanie wysokiej jakości przygotowywanych potraw oraz efektywność pracy personelu kuchennego.Odnowa sprzętów kuchennych w rękach specjalistów

Nelvi Gastro z Olkusza, wyróżnia się na rynku jako renomowany dostawca usług regeneracji powłok ochronnych, w tym teflonowania. Dzięki bogatemu doświadczeniu zespołu, firma gwarantuje usługi najwyższej jakości, ciesząc się uznaniem wśród szerokiego grona klientów, w tym znanych szefów kuchni. Zapoznaj się z ofertą pod adresem https://nelvigastro.pl/.

Potwierdzona skuteczność wśród szefów kuchni

W środowisku profesjonalnych kuchni, gdzie jakość i efektywność są na wagę złota, powłoki non-stick zdobywają uznanie szefów czołowych polskich restauracji. Ich entuzjazm wynika nie tylko z łatwości obsługi i utrzymania czystości sprzętu, ale także z pozytywnego wpływu na standard serwowanych dań. Powłoki te są kluczowe dla zachowania wysokiej higieny i estetyki, czyniąc sprzęt kuchenny niezastąpionym narzędziem w codziennej pracy.

Wśród licznych rekomendacji, wyjątkowe uznanie zyskała usługa regeneracji powłok oferowana przez Nelvi Gastro, co podkreśla Grzegorz Gajda, Executive Chef w Novotel & Ibis Poznań Centrum. W lipcowym numerze "Restaurant Management" z 2022 roku dzieli się on swoimi doświadczeniami: "Szybkość i przede wszystkim jakość wykonania przerosły moje oczekiwania. Patelnie wyglądają nawet lepiej niż nowe." To potwierdzenie, że Nelvi Gastro to wybór mistrzów kulinarnych, którzy cenią sobie niezawodność i doskonałość w każdym detalu.

Powłoki nieprzywierające, znacząco ułatwiają życie każdego szefa kuchni, zapewniając łatwość w przygotowywaniu potraw i ich późniejszym czyszczeniu. Wykonane z zaawansowanych materiałów, takich jak fluoropolimery, te powłoki są kluczowe dla efektywnej i higienicznej pracy w kuchni. Mimo ich trwałości, regularna konserwacja lub wymiana jest konieczna, aby utrzymać ich wysoką funkcjonalność.

Regeneracja powłok non-stick w Twojej kuchni

Być może nadszedł czas, aby przyjrzeć się bliżej stanowi Twojego sprzętu kuchennego. Regularna konserwacja i odpowiednia regeneracja mogą istotnie wpłynąć na długowieczność narzędzi kuchennych oraz na jakość serwowanych dań. Zanim przywieranie potraw stanie się problemem, warto rozważyć skorzystanie z profesjonalnych usług regeneracji, by przywrócić sprzętowi pierwotną funkcjonalność. Jakie są Twoje doświadczenia w utrzymaniu idealnego stanu narzędzi kuchennych? Przeczytaj także artykuł https://domnanowo.pl/inne/nowe-powloki-non-stick-dla-gastronomi.