Porady - branża spożywcza

przekąski

Filmowy wieczór z drugą połówką czy impreza w gronie znajomych to wydarzenia, na których nie może zabraknąć pysznych przekąsek w wersji na zimno. Pozwalają one zaspokoić apetyt, stanowiąc ciekawy dodatek do napojów alkoholowych i bezalkoholowych. Warto sięgnąć po gotowe produkty, które wystarczy jedynie otworzyć i przesypać do miseczki, bez konieczności gotowania czy podgrzewania.

 

 

Jakie przekąski na imprezę wybrać?

Na imprezach i podobnych wydarzeniach najczęściej goszczą tradycyjne chipsy lub paluszki, jednak warto zaserwować gościom i sobie coś z wyższej półki, jednocześnie urozmaicając menu. Doskonałym wyborem będą orzeszki, które są nie tylko smaczne, lecz również zawierają sporo cennych witamin i minerałów. Na taką przekąskę z pewnością skuszą się również osoby, które dbają o to, by odżywiać się zdrowo. Dla urozmaicenia smaku warto postawić na orzeszki ziemne w cieście paprykowym, w wersji łagodnej lub pikantnej. Chcąc poczuć się jak w kinie, warto zakupić popcorn. Dostępny jest on w wersji tradycyjnej, solony oraz w różnych wersjach smakowych. Istnieje również możliwość zakupu ziaren kukurydzy, tak aby przygotować gorący popcorn w domu. Do tego rodzaju przekąski idealnie pasują chipsy typu nachos. Można spożywać je solo lub z wybranymi przez siebie sosami, przy czym największą popularnością cieszy się oczywiście salsa. Popcorn i nachos to doskonałe propozycje dla osób, które szykują się na wieczór filmowy w gronie przyjaciół bądź z drugą połówką. Wystarczy tylko dobrać odpowiednie pozycje filmowe i można poczuć się jak w kinie.

Najlepsze przekąski do filmów dostępne w sklepie internetowym CrunchySnack.

Dlaczego warto postawić na gotowe przekąski?

Gotowe przekąski cieszą się ogromną popularnością, bez względu na rodzaj przyjęcia, na którym zostaną podane. Stanowią ciekawy dodatek do napojów alkoholowych i bezalkoholowych, pozwalając zaspokoić mały głód. Ponadto gotowe przekąski:

  • nie wymagają przygotowania, co pozwala zaoszczędzić sporo cennego czasu,
  • można zakupić wcześniej ze względu na długą datę ważności,
  • dostępne są w różnych wersjach smakowych, co pozwala urozmaicić menu,
  • można dobrać odpowiednio to potrzeb własnych oraz zaproszonych gości.

Poczęstunek w postaci gotowych przekąsek można podać już na samym początku imprezy. Najczęściej stanowi on wstęp do dań na ciepło, podawanych w późniejszych godzinach. Jeśli natomiast nie przewidziano żadnego dodatkowego poczęstunku, gotowe przekąski mogą towarzyszyć gościom przez całą imprezę. Są odporne na wysokie temperatury, dlatego świetnie sprawdzą się nawet w upalne dni, podczas przyjęć w ogrodzie.

Chwila przyjemności

Gotowe przekąski, poza tym że są niezwykle praktyczne, zachwycają smakiem, przez co skusi się na nie niemal każdy zaproszony na imprezę. Warto jednak zadbać o to, aby goście mieli wybór, kupując więcej rodzajów przekąsek. Orzeszki, popcorn czy nachos to podstawa, choć oczywiście można również zdecydować się na słodkie dodatki, na przykład w postaci żelków czy słodyczy w czekoladzie. Menu imprezowe, nawet jeśli bazuje wyłącznie na gotowych przekąskach na zimno, może być bardzo urozmaicone. Wybór dostępnych produktów jest bardzo duży, dlatego zdecydowanie warto przemyśleć wcześniej koncepcję poczęstunku dla gości. Przekąski można bowiem zakupić nawet z kilkutygodniowym wyprzedzeniem.