Porady - branża spożywcza

jak nakryć do stołu

Gdy przychodzą goście do domu, każdy chce aby nakrycia stołu prezentowały się wyjątkowo pięknie. Aby jednak było to możliwe trzeba postarać się przygotowując nakrycie stołu przy pomocy estetycznej zastawy. Jak zatem popranie nakryć do stołu? Jakie elementy powinny się na nim znajdować? Dlaczego warto wybrać do tego ceramikę bolesławiecką i gdzie znaleźć ją w dobrej cenie?

1. Jak nakryć do stołu aby prezentował się on wyjątkowo?

2. Nakrycie stołu - o czym warto pamiętać?

3. Jak wygląda prawidłowe nakrycie stołu - gdzie znaleźć szablon?

4. Eleganckie nakrycie stołu - jakie rzeczy wykorzystać?

5. Gdzie znaleźć zastawę, która pozwoli pięknie nakryć stół?

 

Jak nakryć do stołu aby prezentował się on wyjątkowo?

Każdy ma swoją wizję tego, jak powinno prezentować się stylowe nakrycie stołu. Podstawowe nakrycie stołu prezentowało się od zawsze tak: obrus, talerze, po prawej stronie talerza nóż oraz łyżka do zupy, po lewej stronie talerza widelec. Nad talerzem łyżeczka i widelczyk deserowy, spodeczek deserowy oraz kieliszki do wina, które muszą być ustawione nad nożem i łyżką. Serwetki mogą być różnie postawione - mogą znajdować się po lewej stronie, na środku (leżąc bezpośrednio na talerzu) jak i nad talerzem. Można je zawinąć w fantazyjną formę lub zastosować specjalną obrączkę, która im nada ciekawszy kształt.

Nakrycie stołu - o czym warto pamiętać?

Oczywiście nakrycie nie musi być wyłącznie podstawowe. Na stole znajdzie się miejsce na takie rzeczy, jak maselnica Bolesławiec czy jajecznik. A zamiast kieliszków do wina zawsze można postawić kubki w kwiaty czy też filiżanki. Prawda jest taka, że jeżeli nie jesteś zmuszona do tego, aby twoje nakrycie stołu było podstawowe, to tak naprawdę ogranicza cię tylko twoja wyobraźnia. Możesz zastawić stół w taki sposób, jaki ci się będzie najbardziej podobał.

Jak wygląda prawidłowe nakrycie stołu - gdzie znaleźć szablon?

W internecie można znaleźć szablony tego, jak powinno wyglądać prawidłowe nakrycie stołu - warto się tymi szablonami wspomagać w sytuacji, w której potrzebny będzie stół prezentujący się elegancko i klasycznie. Takie nakrycie w razie konieczności można oczywiście modyfikować - ale nawet bardzo proste nakrycia nie będą prezentowały się nudno, jeżeli do ich wykonania zostaną wykorzystane piękne rzeczy. Zastawa stołowa o nietypowym kolorze lub we wzory może zmienić postrzeganie każdego stołu.

Eleganckie nakrycie stołu - jakie rzeczy wykorzystać?

Jeżeli chcesz, aby nakrycie twojego stołu prezentowało się naprawdę wyjątkowo, to warto zastawić stół pięknymi rzeczami. Doskonałym przykładem niech będą produkty z ceramiki bolesławieckiej, która jest ręcznie malowana. Dzięki temu każdy talerz, kubek, miska czy inna rzecz prezentuje się unikatowo i niepowtarzalnie. Ogromną zaletą jest również to, że występują w wielu różnych wzorach i kolorach, więc każdy będzie w stanie znaleźć coś dla siebie i skompletować taką zastawę, która faktycznie będzie robić wrażenie czy to gdy zjedzie się rodzina, czy też gdy przyjdą do domu znajomi w gości.

Gdzie znaleźć zastawę, która pozwoli pięknie nakryć stół?

Jeżeli w twoim mieście nie ma sklepu stacjonarnego, który sprzedawałby piękną zastawę stołową z bolesławieckiej ceramiki, to zawsze możesz zwrócić się w stronę internetu. To właśnie tam jesteś w stanie znaleźć najróżniejsze modele zastawy, które będą ci się podobać. Co więcej, często ceny w internecie są atrakcyjniejsze od sklepów stacjonarnych, więc będziesz w stanie pozwolić sobie na kupno większej ilości elementów.