Porady - branża spożywcza

reklamówka ekologiczna

Torby foliowe są niezwykle popularne i można je znaleźć w niemal każdym sklepie. Wygrywają z papierem pakowym w wielu kwestiach. Istnieje jednak rozwiązanie, które łączy ekologię z dużą wytrzymałością – reklamówki biodegradowalne.

 

Standardowe torby foliowe

Tradycyjna reklamówka foliowa, którą można znaleźć niemal w każdym sklepie jest wykonana z folii HDPE. Tego rodzaju torby i woreczki posiadają wiele cennych właściwości i dlatego znajdują szerokie zastosowanie w różnych branżach. Cechują się trwałością, wytrzymałością i dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne (jak na przykład przetarcia) oraz wilgoć czy niektóre substancje chemiczne. Dzięki tym właściwościom torby foliowe są stosowane na szeroką skalę. Znakomicie sprawdzają się podczas transportowania, ale i przechowywania żywności oraz niewielkich przedmiotów, takich jak: owoce, warzywa, pieczywo, ciastka, ryby, mięso, śrubki, nici krawieckie, drobne części do różnego rodzaju urządzeń itd. Reklamówka foliowa prócz tego, że jest wytrzymała, jest również wygodna, poręczna oraz bardzo tania. Rozwiązania tego rodzaju posiadają jednak również pewne wady. Do głównej należy czas ich rozkładu, który może wynosić setki lat. Z tego powodu powstało interesujące rozwiązanie, jakim są torby foliowe biodegradowalne.

Torby reklamowe

Warto zauważyć, że reklamówka foliowa, a nawet niewielki woreczek, mogą posłużyć także jako nośnik reklamy. Na folii można umieścić odpowiednią grafikę, logo, cytat czy adres firmy bądź sklepu, także internetowego. Torby reklamowe sprawdzają się znakomicie w przypadku sprzedaży produktów spożywczych, a zwłaszcza pieczywa oraz słodkich wypieków. Standardowe torebki foliowe są stosowanie nie tylko do transportowania towarów, ale i przechowywania, na przykład chleba, ciastek, ciast i deserów, które nie muszą być umieszczane w lodówce. Z tego powodu na torby reklamowe powinny się zdecydować przede wszystkim takie miejsca, jak piekarnie czy cukiernie, ale i restauracje. Klient po zakupach wraca do domu pieszo, komunikacją miejską lub idzie przez parking do swojego samochodu – w każdej chwili osoby postronne mogą zwrócić uwagę na torbę, którą ma w rękach i logo firmy, dzięki temu przedsiębiorstwo zyska rozpoznawalność i nowych klientów.

Reklamówki biodegradowalne - producent

Właściciele punktów sprzedaży czy gastronomicznych, którzy chcieliby zadbać o środowisko wprowadzając natychmiastowe zmiany powinni między innymi zamienić tradycyjne foliówki na reklamówki biodegradowalne. Producent Ekspert Południe zapewnia różnego rodzaju reklamówki ekologiczne, które są wyjątkowo przyjazne dla środowiska. Tego rodzaju rozwiązanie powstaje wyłącznie z surowców pochodzenia roślinnego. Oznacza to, że we właściwych warunkach reklamówki ekologiczne ulegają szybkiemu rozkładowi – zostają przetworzone na resztki, które tworzą kompost, a także wodę i dwutlenek węgla. Reklamówki biodegradowalne (producent) zyskują coraz większą popularność i obecnie sporo firm z różnych branż właśnie z takich rozwiązań korzysta na co dzień.