Porady - branża spożywcza

zbiorniki nierdzewne

Na przestrzeni lat rynek uległ znaczącym przemianom. Nie tylko zmieniła się świadomość konsumentów, ale także wymogi stawiane różnym branżom. Także branża spożywcza przeszła znaczącą przemianę – to, co kiedyś było normą jak sprzedaż mięsa „z paki”, pakowanego później w gazety, aktualnie nie mieści się w żadnych kryteriach sanitarnych. Wraz z wymaganiami stawianymi branży zmieniają się narzędzia oraz techniki produkcji i przechowywania żywności. Konkurencja jest coraz większa – krajowi i zagraniczni producenci prześcigają się w zdobywaniu klientów i poszerzaniu swojego rynku zbytu. Z uwagi na wyśrubowane wymogi sanitarne duży nacisk kładzie się na materiały mające styczność z produktami spożywczymi.

 

 

 

 

Zbiorniki ciśnieniowe dla branży spożywczej

Zbiorniki do żywności produkowane w Polsce odgrywają ważną rolę. Stanowią najpowszechniejszą formę przechowywania spożywczych substancji płynnych spełniającą normy bezpieczeństwa przewidziane dla branży spożywczej. Trudno sobie wyobrazić rozwiązanie, które mogłoby je zastąpić. Na polskim rynku mamy wiele przedsiębiorstw specjalizujących się w tego typu rozwiązaniach. Jednym z nich jest producent zbiorników ze stali nierdzewnej, firma Gpi Poland, której fabryki zlokalizowane są w Brzegu oraz w Skarbimierzu, mająca ponad ośmioletnie doświadczenie. W bogatej ofercie posiada między innymi zbiorniki piwowarskie do fermentacji i magazynowania piwa, a także zbiorniki na nabiał oraz olej jadalny, które wykorzystywane są przez największych producentów żywności w Europie.

Na kanwie swojego doświadczenia wdrożyła nowatorski program do kalkulacji zbiorników TankDesign 2.0. Jest to rozwiązanie wyjątkowe, niestosowane przez inne firmy, pozwalające na dopasowanie produktu pod potrzeby klienta. Produkty marki są projektowane i produkowane na zamówienie, z uwzględnieniem szczegółowych oczekiwań, w tym tych związanych z miejscem budowy zbiornika. Wszystko to dzięki mobilnemu warsztatowi oraz kadry składającej się z wykwalifikowanych specjalistów.

 

 

Zbiorniki nierdzewne dla mleczarstwa i browarnictwa

Producent zbiorników ze Skarbimierza dostarcza swoje produkty również dla mleczarstwa i browarnictwa. Polskie browary już od wielu lat korzystają z wiedzy inżynierów Gpi i to im powierzają produkcję zbiorników fermentacyjnych czy tak zwanych BBT.

Mleczarstwo z rynków europejskich często wykorzystuje zbiorniki, czy silosy ze stali nierdzewnej. Zbiorniki wyposażone w mieszadła, płytę grzewczą są higieniczną instalacją, będącą częścią procesu produkcji mleka, jogurtów czy serów.

Europejskie normy, polska produkcja

Produkcja seryjna, zastąpiona realizowaniem zamówień zorientowanych na optymalizację pod kątem przedsiębiorstwa i jego specyfiki, pozwala na uzyskanie produktu końcowego o niepodważalnej jakości, którą poświadczają liczne certyfikaty, w tym certyfikat jakości ISO 9001, ISO 3834-1 oraz PED Module H&H1,a także wiele innych.

Przed produkcją określane są normy, które gotowy produkt musi spełnić oraz zakres testów kontrolnych, jakim poddany będzie gotowy zbiornik. Na każdym etapie produkcji weryfikowana jest jakość celem utrzymania najwyższych standardów. Jest to gwarancją wysokogatunkowego wyrobu, bez którego ciężko sobie wyobrazić funkcjonowanie współczesnego rynku produktów spożywczych.

Ze względu na procedury, które przewidziane są dla uzyskania pozwoleń na montaż zbiorników spożywczych Gpi wspiera swoich klientów specjalistyczną wiedzą z zakresu zagadnień prawnych, przygotowując dokumentację techniczną. Gpi Polska została laureatem Diamentów Forbesa i Gazel Biznesu.

Żadna gałąź gospodarki nie może stać w miejscu. Konieczna jest umiejętność dostosowania do zmieniających się warunków rynku i rosnących oczekiwań konsumenckich. Zbiorniki nierdzewne stanowią niezaprzeczalnie jeden z filarów branży spożywczej, która nie może się obejść bez nowoczesnych rozwiązań dopasowanych do obowiązujących norm.

Producent zbiorników z nowoczesnym zapleczem

Dzięki zakładom produkcyjnym z nowoczesnym parkiem maszynowych, oprogramowaniem Gpi jest w stanie rozwiązać każdą bolączkę rynku spożywczego. Zbiorniki procesowe czy magazynowe są zawsze dopasowywane do konkretnych potrzeb odbiorcy i jego infrastruktury.

Najlepszą rekomendacją są klienci, którzy przy nowych inwestycjach zwracają się o ich realizację do polskiego producenta zbiorników przemysłowych.