Porady - branża spożywcza

serwis obiadowy

Serwis obiadowy spełniać musi dwa najważniejsze kryteria. Mianowicie musi być elegancki i funkcjonalny. Sprawdźmy więc, czym kierować się przy wyborze pięknie wyglądającego i wygodnego w użyciu zestawu.

 

Podstawowym i najważniejszym zarazem kryterium wyboru, które omówimy w niniejszym artykule będzie jego elegancja. Na nią z kolei wpływ mają takie czynniki, jak choćby materiał produktu i jego wykonanie. Materiał może być bardzo różny. Począwszy od najbardziej cenionej na rynku porcelany, poprzez fajans, kończąc na ceramice i barwionym szkle.

 

Komplet obiadowy FESTA ITALIA PUNTINO. Źródło: Prymus AGD

Niewiele osób wie, że na wygląd wpływ ma także technologia i technika wykorzystane przy produkcji danego zestawu. Dobrze więc wiedzieć, że najbardziej ceniona jest możliwie jak najcieńsza porcelana. Ten parametr sprawdzać zwykło się na ściankach naczyń z danego kompletu.

Na wizualną elegancję oczywisty wpływ mają także odpowiednie ornamenty. Mogą one przybrać formę tłoczeń i bogatych zdobień. Często zdarza się, że posiadamy już jakiś zestaw talerzy, który wcale się nam nie podoba. Co więcej, może się okazać, że nie jest on wcale wygodny w użytkowaniu. Jednak z oszczędności, bądź przyzwyczajenia wciąż się przy nim męczymy. O ileż nasze posiłki byłyby przyjemniejsze, gdybyśmy zamiast tego jeść je mogli z wizualnie pięknego kompletu talerzy, który co więcej będzie w pełni funkcjonalny i łatwy w użytkowaniu.

 

 

Funkcjonalny i łatwy w użytkowaniu serwis obiadowy

Na co komu serwis obiadowy na którym niewygodnie się je? Albo taki, który nie nadaje się do czyszczenia w zmywarce? Jeśli więc chcemy maksymalnie ułatwić sobie życie, to zdecydowanie postawić powinniśmy na funkcjonalność. Innymi słowy w takim przypadku powinniśmy wybrać model mniej ozdobny, ale znacznie najbardziej poręczny.

Jeśli więc szukamy serwisu na co dzień, to odpadają zbyt ozdobne formy. Wszelkie kwadratowe talerze, a także zestawy nienadające się do mycia w zmywarce – również nie będą optymalnym wyborem. Kwestia funkcjonalności zestawu talerzy będzie dla nas ważna, jeśli mamy w domu dzieci. Każdy rodzic bowiem dobrze wie, że dzieci oznaczają dwa razy więcej zmywania. Dobrym rozwiązaniem okaże się tu więc komplet obiadowy, w którym talerze mają okrągły – a co za tym idzie wygodny i poręczny – kształt.

Podsumowanie

Ujmując całą powyższą kwestię skrótowo: jeśli więc chcemy pogodzić elegancję i funkcjonalność, to wybrać powinniśmy serwis obiadowy kumulujący obie te cechy. Cena powinna być odpowiednio niższa niż odświętnego kompletu. Wygląd zaś utrzymać powinien wysoki poziom. Dla osób poszukujących wspaniałych wizualnie serwisów obiadowych za przystępną cenę polecamy Prymus AGD. Jest to znany i doceniony sklep internetowy.