Porady - branża spożywcza

Tace z kamienia łupkowego

Nie jest tajemnicą, że na walory dania wpływa nie tylko smak, ale również jego wygląd. To, w jaki sposób serwowane są Twoje posiłki, ma ogromne znaczenie – pięknie serwowane potrawy smakują jeszcze lepiej! Warto więc zadbać o to, aby wyglądały nietuzinkowo i cieszyły oko. Ciekawym pomysłem na urozmaicenie zastawy stołowej są tace z kamienia łupkowego.

 

Tace z kamienia łupkowego – zastosowanie

To niezwykle trwałe naczynia, które swoją strukturą przypominają porcelanę. Cechują się dużą odpornością zarówno na niskie, jak i wysokie temperatury, dzięki temu umożliwiają serwowanie różnorodnych dań i przekąsek. Co można serwować na tego rodzaju naczyniach? Nie ma w tym przypadku ograniczeń – możesz podać na tacy sushi, tapas, lekkie desery lub mięsa.

Gwarantują bezpieczeństwo użytkowania i higieniczność. Są bardzo eleganckie i świetnie prezentują się na stole. Takie rozwiązanie może zaskoczyć Twoich gości i nadać inny wymiar Twoim potrawom. Tace z łupka mają różne wymiary i kształty – prostokątne, kwadratowe, okrągłe, ale również o nieregularnej formie. Niektóre mogą mieć antypoślizgowe nóżki, a inne metalowe uchwyty, ułatwiające przenoszenie. Coraz częściej zastępują tradycyjne półmiski i patery na przekąski.

Tace z kamienia łupkowego – jak dbać?

Niewielkim utrudnieniem podczas użytkowania tac z kamienia łupkowego jest brak możliwości mycia ich w zmywarce. Należy zawsze robić to ręcznie, za pomocą miękkich gąbek i łagodnych detergentów, a na końcu dokładnie osuszać. Dlaczego jest to takie ważne? Naczynia z kamienia łupkowego są impregnowane bezpiecznymi środkami na bazie wosku pszczelego, które umożliwiają ich użytkowanie poprzez uszczelnianie porowatej struktury naczyń. Aby nie dopuścić do wytarcia się impregnatu, warto co jakiś czas przetrzeć tacę oliwą z oliwek lub innym tłuszczem roślinnym.

Tace z kamienia łupkowego – czy warto kupić?

Takie naczynia są wyjątkowe i niepowtarzalne – kształt każdej tacy jest inny, a producenci często pozostawiają nieregularne krawędzie, aby jeszcze bardziej spotęgować efekt naturalności i surowości. Na rynku dostępne są również bardziej wygładzone i oszlifowane produkty. Takie tace są obrabiane ręcznie, dlatego masz pewność, że wybrane przez Ciebie naczynia są wysokiej jakości i unikalne. Eleganckie tace z kamienia łupkowego oraz inne niezwykłe akcesoria gastronomiczne można znaleźć na gastro-swiss.pl.

Tace są bardzo trwałe i ciekawie prezentują się na stole. Szczególnie dobrze wyglądają na nich potrawy kolorowe, które dzięki kontrastowi z czernią są lepiej wyeksponowane. Tace z kamienia łupkowego są dobrym wyborem dla wszystkich, którzy lubią pięknie podane dania i nieszablonowe rozwiązania.