Porady - branża spożywcza

włoskie produkty

O ile Polacy z zakupami przez internet nie mają większych problemów, jeśli chodzi o sprzęt sportowy, książki, gry, ubrania czy elektronikę, to wiele produktów cieszy się w sieci umiarkowanym powodzeniem. Nie przywykliśmy na przykład do zaopatrywania się online w żywność. Nasze przyzwyczajenia nieco zmieniła pandemia COVID-19, ale nadal preferujemy stacjonarne sklepy. Tymczasem e-coomerce oferuje nam dostęp do wielu produktów, których nie znajdziemy w tradycyjnym handlu. Jako przykład można tu podać składniki niezbędne do pełnego odtworzenia prawdziwych włoskich przepisów.

1. Vulcano peperoncinco rosso

2. Oliwa extra Rustico

3. Włoskie pomidory suszone

4. Pełnoziarnista, włoska mąka na pizzę

5. Sua Maesta ocet balsamiczny

6. Ricotta wędzona

 

Vulcano peperoncinco rosso

Ten ser to idealna propozycja dla wszystkich miłośników włoskiej tradycji serowarstwa, którzy szukają jeszcze bardziej wyrazistych smaków niż w najbardziej znanych serach. Powstaje z dodatkiem ostrej papryki, co dodaje mu wyjątkowej jak na sery z Półwyspu Apenińskiego pikantności. Vulcano peperoncinco rosso produkowany jest wyłącznie z naturalnych produktów i nie zawiera żadnych sztucznych ulepszaczy.

Oliwa extra Rustico

Oliwa to nieodłączny element włoskiej kuchni. Pełni w niej rolę tłuszczu do smażenia, przyprawy oraz składnika wielu sosów czy ciast, z pizzą i foccacią na czele. Niestety wiele produktów, które znajdziemy na półkach polskich sklepów jest niskiej jakości, przez co nie pozwalają na odtwarzanie prawdziwych smaków Italii. Dlatego warto wyposażyć się w prawdziwą włoską oliwę wysokiej jakości. Jako że miłośnicy włoskiej kuchni na pewno będą zużywać jej sporo, a jej przechowywanie nie sprawi większych problemów, warto zamówić jej większą ilość – na przykład 5 litrów.

Włoskie pomidory suszone

Kolejny składnik, bez którego włoska kuchnia nie mogłaby się obejść to pomidory suszone. Sprawa z nimi wygląda jednak bardzo podobnie jak w przypadku oliwy. Te, które znajdziemy w polskich marketach bardzo ustępują większości swoich włoskich odpowiedników. By zawsze mieć pod ręką pyszny, wysokiej jakości dodatek do makaronów czy sałatek, warto zamówić je w sklepie specjalizującym się we włoskich produktach – najlepiej w większym opakowaniu.

Pełnoziarnista, włoska mąka na pizzę

Niezaprzeczalna wizytówka kuchni włoskiej jest często źle przygotowywana poza Półwyspem Apenińskim. Lista popełnianych przez kucharzy błędów jest naprawdę długa i obejmuje między innymi zły dobór składników lub ich zbyt dużą ilość, za niską temperaturę pieczenia lub użycie niskiej jakości sera. Najpoważniejszym jest jednak przygotowanie ciasta ze złej mąki. Prawdziwa mąka na pizzę typu 00 powinna zawierać sporą ilość glutenu. Poza tradycyjną, białą odmianą, możemy kupić ją również w wersji pełnoziarnistej.

Sua Maesta ocet balsamiczny

Inna klasyczna pozycja z włoskiej spiżarni, która nie ma szczęścia w pozostałych częściach świata to ocet balsamiczny. Warto zacząć od tego, że często bywa zastępowany kremem zawierającym jedynie niewielką ilość oceto balsamico. By mieć pewność, że do przyprawiania i dekoracji potraw używamy dobrego jakościowo produktu, wyposażmy się w oryginalny włoski ocet.

Ricotta wędzona

Ricotta to włoski ser produkowany z serwatki. Cechuje się kremową konsystencją i słodkawym smakiem. Może być jedzony samodzielnie lub jako składnik ciast bądź klusek ndundari, czyli wytrawnych odpowiedników naszych leniwych. Klasyczna ricotta jest dość łatwo dostępna w naszym kraju. Niektóre włoskie przepisy wymagają jednak użycia wędzonej wersji. Ten oraz inne produkty z naszego zestawienia dostępne są na https://www.spizarnia.schroniskosmakow.pl/produkty/miesne-ryby-sery.html .