Porady - branża spożywcza

Może być prostym przyjęciem w gronie najbliższych lub wielkim rautem dla znanych osobistości. Bankiet zorganizować można w rozmaitym gronie i z wielu różnych okazji. W każdych okolicznościach doskonałym rozwiązaniem będzie zastosowanie stołów lodowych.

Stoły bankietowe

Podstawowym wyposażeniem każdego zaplecza bankietowego są stoły bankietowe, które służą do ekspozycji zarówno potraw, jak i napojów. Rozwiązanie taki jest znacznie wygodniejsze i tańsze, niż wynajem profesjonalnej obsługi, która zajmie się roznoszeniem przekąsek i drinków.

Udany bankiet


W zależności od wielkości rautu, liczby gości oraz planowanej długości imprezy dobrać należy rodzaj przekąsek oraz ich ilość. Nowoczesne trendy cateringowe odchodzą od dużej ilości gorących dań. Nawet duże przyjęcia coraz częściej organizuje się w oparciu wyłącznie o zimną płytę, świeże warzywa, owoce, rozmaite sałatki, a nawet większe potrawy serwowane na zimno lub w temperaturze otoczenia.

Aby bankiet był udany, goście muszą być zadowoleni z jakości serwowanego jedzenia. Nie należy przy tym zapominać, że jemy głównie oczami, a o atrakcyjności spożywanego posiłku decyduje w równym stopniu jego smak, jak i wygląd i sposób podania. Ekspozycja ma jeszcze większe znaczenie podczas serwisu zimnej płyty. Dlatego kluczem do udanego rautu jest nie tyle ilość przekąsek, co ich bogactwo wizualne.

 

Stół bankietowy

Stoły lodowe


Świetnym rozwiązaniem, które pozwala atrakcyjnie wyeksponować serwowane posiłki, są stoły lodowe. Składają się one z plastikowych wanienek, zamocowanych na solidnych stelażach, które pełni funkcję nóg. Sama wanienka wyprofilowana jest w taki sposób, aby umożliwić wygodne czyszczenie nawet najmniejszych zakamarków. Posiada również specjalny odpływ, który odprowadza wodę ze stopionego lodu.

Wanienkę zasypuje się kruszonym lodem. Zwykle do napełnienia średniej wielkości stołu lodowego wystarcza około 25 kilogramów lodu. Zimne dania serwuje się na tacach, które umieszcza się na lodzie. Świeże warzywa i owoce można podawać bezpośrednio ze zmrożonej wanienki.

Co daje taki sposób serwowania posiłków? Otóż ponad dziewięćdziesiąt procent ankietowanych uczestników bankietów ze stołami lodowymi, ocenia podane na nich posiłki jako wyjątkowo świeże i bardzo smaczne. W oczach gości szczególnie zyskują warzywa i owoce podawane na kruszonym lodzie.

Stoły bankietowe do napojów
Stoły lodowe idealnie nadają się do serwowania zimnych napojów. Zatopione w kruszonym lodzie butelki czy puszki piwa stanowią wyjątkową pokusę dla uczestników przyjęcia. Wódki i wina otulone mgiełką skroplonej wody wydają się smakować wyjątkowo, ale najwięcej zyskują świeże soki oraz wszelkiego rodzaju owocowe i warzywne koktajle. Podanie ich bezpośrednio na kruszonym lodzie bardzo podnosi ich atrakcyjność oraz ocenę konsumentów.

Idealny bankiet
Nie od dziś wiadomo, że opakowanie tak, jak i sposób podania potrawy, znacząco wpływają na ocenę dania. Warto wykorzystać ten fakt podczas planowania bankietu i zaserwować gościom wyjątkowe potrawy w atrakcyjny sposób. Idealnie pomogą w tym stoły bankietowe zasypywane kruszonym lodem.