Porady - branża spożywcza

Ekspres do kawy

Zastanawiasz się nad wyborem idealnego ekspresu do kawy? Nie wiesz, na jaki się zdecydować? Przychodzimy z pomocą i przedstawimy w poniższym artykule najlepsze propozycje urządzeń. Spełnią wszystkie Twoje oczekiwania. Będą zarówno użytkowe, funkcjonalne, jak i z wieloma udogodnieniami dla każdego. Sprawdź, który z ekspresów powinieneś wybrać.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu ekspresu? Kryteria wyboru

Zanim przejdziemy do rankingu najlepszych ekspresów do kawy, warto skupić się najpierw na funkcjonalności. W sklepach znajdziesz dużą ilość urządzeń z wieloma funkcjami, o których wcześniej mogłeś nie mieć w ogóle pojęcia. Dlatego ułatwiamy wybór, przedstawiając na samym początku wszelkie parametry, z którymi możesz spotkać się, kupując ekspres do kawy. Na jakie kryteria zwrócić uwagę i jaki ekspres okaże się najlepszy? Oto kilka ważnych funkcji:

  • Szeroki wybór rodzajów kawy – gdy gustujesz w różnych gatunkach oraz rodzajach kawy, to powinieneś mieć na uwadze ekspres z wieloma możliwościami. Musi on zatem przyrządzić wszelkie napoje – od espresso, po cappuccino i latte.
  • Młynek do kawy – oczywiście warto, aby nasz ekspres posiadał wbudowany młynek. Sami nie będziemy musieli w osobnym młynku wolnostojącym mielić ziaren. Kolejną kwestią jest także jego rodzaj. Najczęściej mamy do czynienia ze stalowym młynkiem żarnowym lub ostrzowym.
  • Ciśnienie i moc – w ekspresie do kawy możemy spotkać się z ciśnieniem zaczynającym się od 9 barów. Jednak zdecydowanie polecamy urządzenie o ciśnieniu 15 barów, które poradzi sobie z różnym rodzajem kawy. Z kolei w przypadku mocy, powinna ona wynosić co najmniej 1450 W – wówczas będziemy mieć gwarancję, że kawa przyrządzi się w szybkim tempie.
  • Wydajność – im większy zbiornik na wodę i ziarna, tym więcej zdołasz przygotować kaw jednocześnie. Podczas zakupu ekspresu mamy do wyboru modele, które są w stanie przygotować od 20 do nawet 200 kaw dziennie.
  • Konserwacja – wiele urządzeń posiada system samooczyszczania i odkamieniania. Umożliwia to większą kontrolę nad zachowaniem czystości urządzenia.
  • Dla miłośników latte – jeśli preferujesz kawy o mlecznym posmaku, a więc głównie cappuccino lub latte, to system spieniania mleka lub dysza spieniająca będą idealne.
  • Dodatkowe funkcje – wśród innych pozostałych funkcji, na które warto zwrócić uwagę to z pewnością monitorowanie poziomu ziaren i wody, możliwość podgrzewania filiżanek lub przygotowania jednocześnie dwóch napojów, czy zapisywania ustawień.

Pamiętaj jednak, żeby wybrać ekspres, który posiada funkcje, spełniające Twoje oczekiwania. Dobrze, aby były również przez Ciebie wykorzystywane.

3 najlepsze ekspresy do kawy

Gdy już poznaliśmy najważniejsze kryteria, nad którymi warto się zastanowić, możemy teraz przejść do wyboru najlepszych ekspresów, które sprawdzą się w zaciszu każdego domu. Skupiliśmy się na 3 urządzeniach, które spełniają wszystkie funkcje, a zatem są użytkowe i szybkie w obsłudze. Dodatkową odpowiadają za wysoką jakość i smak przyrządzanej kawy.

1 miejsce – Jura A7 Piano White

Wielu miłośników kawy powinno docenić model Jura A7 Piano White. To wybór różnorodnych możliwości i kawowych napojów, intuicyjna i szybka obsługa, a także niewielkie gabaryty. W dodatku design urządzenia to dodatkowy atut, który przyciąga wzrok. Za pomocą funkcji One Touch, potrafi przyrządzić każdą kawą od latte macchiato, cappuccino, aż do espresso za sprawą naciśnięcia jednego przycisku.

2 miejsce – Melitta Barista T Smart Czarny

W naszym zestawieniu musiał znaleźć się ekspres marki Melitta. To wiele funkcjonalnych dodatków, które są w stanie nie tylko ułatwić przyrządzenie kawowego specjału, ale i sprawić, że przygotowanie będzie szybkie i intuicyjne. Melitta Barista T Smart to możliwość wyboru 18 przepisów kawowych, ręczny dobór rodzaju ziaren, cichy młynek, czy prosta obsługa (One Touch, tryb dwóch filiżanek, kolorowy wyświetlacz). W dodatku to wszystko zrobisz za pomocą swojego smartfona – steruje on przygotowaniem kawy oraz wieloma funkcjami.

3 miejsce – Nivona CafeRomantica 842

Na podium znalazł się również ekspres marki Nivona, który charakteryzuje się szybkością spieniania mleka, dzięki One Touch. W pełni zautomatyzowane przygotowanie mlecznych kaw jest zdecydowanie łatwiejsze. Możliwość przygotowanie 8 rodzajów kawy, a dzienna eksploatacja to 40 filiżanek – czego chcieć więcej dla domowego ekspresu? Atrakcyjny wygląd, kolorowy wyświetlacz i wiele pomocnych programów oraz systemów.

Pamiętaj, że wybór odpowiedniego ekspresu do kawy zależy wyłącznie od Ciebie. Przedstawiliśmy 3 ekspresy, które obfitują w wiele dodatkowych funkcji. Dlatego z pewnością będziesz w stanie znaleźć coś dla siebie. Jura, Melitta i Nivona to popularni producenci ekspresów do kawy, więc nie musisz zbyt długo zastanawiać się nad wyborem.

źródło zdjęcia: freepik.com