Porady - branża spożywcza

Wiosną i latem jedzenie owoców przychodzi niezwykle łatwo. Wiele sezonowej zieleniny ułatwia komponowanie zdrowej, zróżnicowanej diety, a i chęć na jedzenie tego typu potraw przychodzi sama. Problem pojawia się natomiast podczas chłodnej części roku, gdy świeżych owoców i warzyw jest coraz mniej. Jak wtedy dostarczyć sobie odpowiednią dawkę witamin i składników odżywczych?

Jedzenie warzyw i owoców jest ważne dla utrzymania zdrowia i dobrego samopoczucia. Dostarczają one niezbędnych witamin i składników odżywczych, są przy tym niskokaloryczne i mogą być podstawą zdrowej diety ukierunkowanej na utratę zbędnych kilogramów. Gdy jednak nadchodzi jesień i zima, w sklepach nie znajdziemy już pysznych, dojrzewających na słońcu świeżych owoców i warzyw. Z pomocą mogą tu jednak przyjść zdrowe przetwory.

Jak wybierać przetwory

Na sklepowych półkach czeka na nas wiele zachęcających do kupna słoiczków, jednak nie każdy z nich jest wartym skosztowania produktem. Podczas wyboru nie należy kierować się jedynie wyglądem etykietki – warto natomiast zagłębić się w skład i poszukać, czy dany produkt nie ma w sobie niepotrzebnych dodatków w postaci cukru, konserwantów czy sztucznych polepszaczy smaków. Niestety wiele sklepowych przetworów jest w ten sposób „wzbogacana”, warto więc zainteresować się produktami naturalnymi i ekologicznymi, takimi jak przetwory Eterno. Nie mają one w składzie nic poza owocami i warzywami, cukrem czy przyprawami, można więc jeść je bez obaw.

Na zimowy brak świeżych owoców – przetwory

W okresie jesienno-zimowym, kiedy pogoda nas nie rozpieszcza, a sezon chorobowy jest w pełni, warto się wspomagać dobrem zamkniętym w słoiku, o ile oczywiście nie ma w takich produktach niepotrzebnej chemii. Najlepiej przygotować przetwory samemu, jednak jeśli nie masz czasu, chęci czy umiejętności, z powodzeniem zastąpisz je naturalnymi produktami – takimi jakie ma w ofercie firma Eterno. Dzięki temu dostarczysz swojemu organizmowi potrzebnych mu składników, ponieważ w procesie przygotowywania przetworów utracona zostaje jedynie ich część, są więc nadal wartościowe.

Zdrowy zamiennik słodyczy

Jeśli dbasz o wagę, wiesz doskonale, jak ważne jest, by ograniczyć spożywanie pustych kalorii. Zaliczają się do nich przede wszystkim słodycze, które są pyszne i trudno je odstawić. Zdrowe przetwory mogą być ich doskonałym zamiennikiem – nie tylko dostarczą organizmowi tego, co potrzebuje, ale również zaspokoją chęć na słodkie.

Pyszny dodatek do posiłków

Każdy z nas lubi naleśniki czy gofry, ale czy każdy wie, jakie są pyszne z pomarańczową konfiturą lub śliwkami w czekoladzie? Zapewne nie, a przecież posiłki wzbogacone przetworami mogą być świetnym i przede wszystkim zdrowym urozmaiceniem typowych śniadań czy podwieczorków.