Porady - branża spożywcza

Masz już dosyć uciążliwych diet, które wymagały od Ciebie ogromnych wyrzeczeń i zmagania się z  uczuciem głodu? Żadna stosowana dotychczas kuracja nie przyniosła wymarzonych rezultatów, a Ty jesteś już o krok od tego, aby się poddać? Poznaj zatem całkowicie naturalny, a zarazem bezpieczny i skuteczny suplement diety Berrator. Dowiedz się, jakim składnikom zawdzięcza on swoje działanie, które zostało udowodnione klinicznie. Wystarczy, że każdego dnia przyjmiesz 1–3 kapsułek, po czym popijesz je 2 szklankami wody. To takie proste!

Dziwidło – glukomannan
Jednym z kluczowych składników suplementu Berrator przyczyniającym się do utraty wagi jest glukomannan – błonnik rozpuszczalny w wodzie, zaliczany do kategorii polisacharydów. Pozyskuje się go z korzenia popularnej zwłaszcza w Chinach, Wietnamie oraz Japonii roślinny (Amorphophallus konjac) zwanej dziwidłem ze względu na to, że jego specyficzny wygląd oraz rozmiary (sięgające nawet pięciu metrów) wprawiały z zdziwienie nawet samych botaników.

Ekstrakt zawierający glukomannan przyczynia się do szybkiej utraty wagi, co zostało udowodnione w trakcie wielu randomizowanych badań klinicznych z podwójną ślepą próbą. Co istotne, spektakularne efekty jego działania zanotowano również w przypadku tych osób, które w trakcie kuracji nie zmieniły swojej diety ani stylu życia.

Tajemnica skuteczności dziwidła tkwi przede wszystkim w tym, iż nie ulegając trawieniu, wiąże ono wodę w żołądku, który zostaje wypełniony żelem o gęstej strukturze. Tym samym odczuwamy na długi czas uczucie sytości, dzięki czemu przechodzi nam ochota na ciągłe podjadanie między posiłkami. Obecność glukomannanu w preparacie Berrator to zatem doskonała wiadomość dla tych osób, które nie są w stanie przejść przez żadną dietę z powodu cierpienia wynikającego z ciągłego poczucia głodu. Poza tym glukomannan ogranicza przyswajanie białek oraz tłuszczów z pożywienia, a także zmniejsza poziom złego cholesterolu, trójglicerydów oraz glukozy we krwi.

Ekstrakt z nasion gorzkiej pomarańczy
Wsparcie w odchudzaniu zapewnia także kolejny składnik suplementu diety Berrator, jakim jest ekstrakt z nasion gorzkiej pomarańczy (Citrus aurantium L.) oraz jej skórki, będącej źródłem synefryny. Jej udowodnione działanie odchudzające opiera się przede wszystkim na uaktywnieniu procesu termogenezy – szybkiego wytwarzania ciepła przez organizm. Dzięki temu dochodzi do znacznego przyśpieszenia metabolizmu trawiennego, a tym samym szybszego spalania tłuszczów oraz pozostałych produktów przemiany materii. Zażywanie kapsułek z synefryną działa więc analogicznie jak wysiłek fizyczny, nie powodując przy tym zmęczenia. Mało tego, efektem jej przyjmowania jest wzrost energii fizycznej oraz poprawa wydolności psychicznej oraz koncentracji. Gorzka pomarańcza wykazuje ponadto działanie w postaci zapewniania uczucia sytości.

Ostrokrzew paragwajski
Kolejnym składnikiem suplementu Berrator jest ostrokrzew paragwajski – wysoka roślina uprawiana przede wszystkim w krajach Ameryki Południowej (Argentyna, Paragwaj, Brazylia, Urugwaj). Na jego bazie przygotowuje się yerba mate – popularny od kilku lat również w naszym kraju „napój bogów”. Ostrokrzew odpowiada głównie za niwelowanie głodu, co stanowi nieocenione wsparcie podczas kuracji odchudzającej. Poza tym usprawnia przemianę materii oraz aktywizuje proces detoksykacji organizmu, eliminując nagromadzone w nim zanieczyszczenia oraz ułatwiając spalanie tkanki tłuszczowej. Ostrokrzew paragwajski znany jest również ze swoich właściwości usprawniających kondycję psychofizyczną. Warto więc sięgać po suplement zawierający go w swoim składzie, dzięki czemu nie poddamy się tak łatwo podczas nieraz trudnego procesu walki ze zbędnymi kilogramami.

Zmikronizowana frakcja flawonoidów cytrusowych
Sporej nadwadze zwykle towarzyszą problemy z układem krążenia u nóg, objawiające się obecnością żylaków, a także pękającymi naczynkami oraz uczuciem ciężkich nóg. Berrator stanowi doskonałe rozwiązanie za sprawą zawartości frakcji flawonoidów cytrusowych, a zwłaszcza diosminy oraz hesperydyny – odpowiedzialnych za redukcję lipidów (związków tłuszczonych) gromadzonych w wątrobie oraz krwi.

Kapsaicyna
Warto zwrócić także uwagę na zawartość w składzie suplementu ekstraktu z owoców pieprzu cayenne – sproszkowanej ostrej papryki zawierającej kapsaicynę. Jest to substancja o działaniu przeciwbólowym, wpływająca na uaktywnianie się procesu termogenezy, a co za tym idzie, szybszej przemiany materii oraz spalania tkanki tłuszczowej. Pieprz cayenne odpowiada również za zmniejszenie ochoty na spożywanie słodkich i tłustych potraw, a także wspiera redukcję cholesterolu LDL oraz trójglicerydów. Ponadto przyjmowanie suplementu z jego zawartością przyczynia się do wytwarzania endorfin – nazywanych hormonami szczęścia.

Kurkumina
Ekstrakt z kłącza ostryżu długiego to kolejny składnik suplementu Berrator wspomagającego walkę z nadwagą. Ta roślina pochodząca z Indii swoje zbawienne działanie zawdzięcza kurkuminie. Odpowiada ona za wydzielanie żółci przez wątrobę, wspomaga metabolizm, a także przynosi ulgę w różnego typu problemach z układem trawiennym (zgaga, niestrawność, refluks). Poza tym skutecznie oczyszcza krew oraz pomaga pozbyć się szkodliwych produktów przemiany materii z organizmu oraz zmniejszyć wartości złego i całkowitego cholesterolu.

Ekstrakt z owoców czarnego pieprzu
Swoje działanie Berrator zawdzięcza również piperynie, substancji zawartej w ekstrakcie z czarnego bzu. Jest ona odpowiedzialna zwłaszcza za wzrost stężenia kwasowości soków żołądkowych, dzięki czemu ma miejsce znaczące usprawnienie procesu trawienia białek. Poza tym owoce czarnego bzu podnoszą gotowość organizmu do wytężonego treningu fizycznego.

 

Ekstrakt z kory wierzby białej
Kora wierzby białej to składnik pozwalający skutecznie oczyścić organizm z toksyn, które uwalniają się w trakcie procesu odchudzania. Dzięki temu nie tylko szybciej zdołasz pozbyć się zbędnych kilogramów, lecz zarazem uczynisz to w sposób znacznie bezpieczniejszy.

Naturalny detoks organizmu zapewnia również ekstrakt z owoców liściokwiatu garbnikowego (amla), rosnącego w krajach azjatyckich. Oprócz eliminacji toksyn odpowiada on również za zmniejszanie stężenia glukozy we krwi oraz cholesterolu LDL.

Witaminy i minerały
Warto zdawać sobie również sprawę z tego, iż skuteczne i bezpieczne odchudzanie wymaga dostarczania do organizmu odpowiednich ilości witamin oraz minerałów. Kluczowe znaczenie mają przede wszystkim mikroelementy takie jak cynk oraz chrom. Pozwalają one przyśpieszyć metabolizm, usprawniając proces przemiany tłuszczów, węglowodanów oraz białek. Poza tym chrom odpowiada za utrzymanie prawidłowego poziomu glukozy we krwi. Suplement Berrator zawiera ponadto witaminę B6, niezbędną w procesie syntezy cysteiny.

Podsumowanie
W suplemencie diety Berrator znajdują się wyłącznie naturalne składniki – bezpieczne oraz o przebadanej skuteczności w licznych badaniach klinicznych. Jego systematyczne przyjmowanie zgodnie z zaleceniami stanowi więc doskonałe wsparcie w odchudzaniu, bez względu na płeć i rodzaj nadwagi.