Porady, Co warto wiedzieć na temat produktów spożywczych, Poradnik

Porady - branża spożywcza

Musli, kasza, płatki kukurydziane i inne sypkie produkty spożywcze są zamknięte w szklanych pojemnikach i stoją na blacie.

W kuchennych szafkach znajdują się produkty spożywcze, które są nie lada gratką dla wielu szkodników. Jednym z najczęściej spotykanych owadów żerujących w naszych mieszkaniach jest mól spożywczy. Ten gatunek rozmnaża się bardzo szybko i może w krótkim czasie zanieczyścić wszystkie zgromadzone zapasy. Skąd biorą się mole w domowej kuchni? Jak walczyć z tymi szkodnikami? Co zrobić, żeby mole spożywcze nie dostały się do naszego jedzenia? Sprawdź!

Więcej…

Porady - branża spożywcza

keto kebab

Czy wiesz na czym polega dieta ketogeniczna i jakie efekty można dzięki niej uzyskać? Jeśli jeszcze nie spotkałeś się z tym nowym modelem żywienia - w naszym artykule dowiesz się na czym polega keto dieta i czy warto z niej korzystać. Zapraszamy do lektury!

Więcej…

Porady - branża spożywcza

winnica

Region La Rioja jest najpopularniejszym winiarskim miejscem w Hiszpanii. Trunki z tego miejsca są doceniane na całym świecie.

Więcej…

Porady - branża spożywcza

produkty bezglutenowe

Dieta bez glutenu jest bardzo popularna. Dla niektórych stanowi konieczność ze względu na alergię, natomiast inni wybierają ją z powodu chęci osiągnięcia lepszych wyników w sporcie. Kiedy warto wprowadzić do swojego jadłospisu produkty bez glutenu?

Więcej…

Porady - branża spożywcza

sushi

Sushi to tradycyjna azjatycka potrawa, która również i w Polsce jest już bardzo popularna. To oryginalne danie ma bardzo długą tradycję i choć znane jest w Azji już od wielu wieków, to swoją obecną postać przybrało dopiero kilkadziesiąt lat temu. Dzisiejsze sushi to wciąż nietypowe danie, którego podstawą jest ryż, ryby, owoce morza, kawałki warzyw i algi, których używa się do zawijania farszu. Są to zwykle niewielkie krążki, które podaje się z sosem sojowym, marynowanym imbirem lub ostrym chrzanem wasabi. Skąd wzięła się moda na sushi?

Więcej…

Porady - branża spożywcza

Dotacje dla branży spożywczej

W ostatnim czasie z powodu niestabilności rynkowej oraz wahań poziomu kosztów coraz częściej słyszymy o złej sytuacji w branży rolno-spożywczej. Dlatego tak ważne jest wsparcie inwestycyjne sektora przetwórstwa rolno-spożywczego zapewniającego efektywne łańcuchy dostaw żywności w Polsce. Właśnie to ma na celu nowy konkurs z Krajowego Planu Odbudowy (KPO) ogłoszony przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) . Już niedługo branża spożywcza będzie mogła także skorzystać z wielu programów zaplanowanych w unijnej perspektywie finansowej na lata 2021-2027.

 

Więcej…

Porady - branża spożywcza

fotografia kulinarna

Fotografia kulinarna coraz częściej znajduje się w kręgu zainteresowań restauratorów, właścicieli kawiarni, specjalistycznych sklepów spożywczych czy twórców cateringów. Dobrze zaprezentowana żywność potrafi sama się sprzedać, zachęcając klientów do zakupu. Chcąc pochwalić się zdjęciami, które pobudzają kubki smakowe, warto zdecydować się na współpracę z profesjonalistą. Jak znaleźć dobrego fotografa kulinarnego?

 

Więcej…

Porady - branża spożywcza

stalka do noży

Jeśli chcesz, by noże posłużyły Ci przez długi czas i były idealnie ostre, zadbaj odpowiednio o ich kondycję. Niezwykle przydatna może okazać się stalka, która pomoże Ci się o nie zatroszczyć. Czym charakteryzuje się tego typu ostrzałka, gdzie najczęściej jest wykorzystywana i jakie jej rodzaje są dostępne? Na wszystkie te pytania odpowiemy w poniższym artykule.

 

Więcej…

Porady - branża spożywcza

zakupy spożywcze online

Pandemia sprawiła, że zakupy przez Internet stały się jeszcze popularniejsze. Z takiej opcji korzystają osoby w różnych przedziałach wiekowych – od nastolatków, po dorosłych czy seniorów. Najczęściej kupowane są takie produkty, jak ubrania, kosmetyki, elektronika. Okazuje się jednak, że następuje też tendencja rosnąca w kontekście zamawiania przez Internet również produktów spożywczych. Przekonaj się, dlaczego to może się opłacać.

Więcej…

Porady - branża spożywcza

jak nakryć do stołu

Gdy przychodzą goście do domu, każdy chce aby nakrycia stołu prezentowały się wyjątkowo pięknie. Aby jednak było to możliwe trzeba postarać się przygotowując nakrycie stołu przy pomocy estetycznej zastawy. Jak zatem popranie nakryć do stołu? Jakie elementy powinny się na nim znajdować? Dlaczego warto wybrać do tego ceramikę bolesławiecką i gdzie znaleźć ją w dobrej cenie?

1. Jak nakryć do stołu aby prezentował się on wyjątkowo?

2. Nakrycie stołu - o czym warto pamiętać?

3. Jak wygląda prawidłowe nakrycie stołu - gdzie znaleźć szablon?

4. Eleganckie nakrycie stołu - jakie rzeczy wykorzystać?

5. Gdzie znaleźć zastawę, która pozwoli pięknie nakryć stół?

Więcej…