Porady, Co warto wiedzieć na temat produktów spożywczych, Poradnik

Porady - branża spożywcza

reklamówka ekologiczna

Torby foliowe są niezwykle popularne i można je znaleźć w niemal każdym sklepie. Wygrywają z papierem pakowym w wielu kwestiach. Istnieje jednak rozwiązanie, które łączy ekologię z dużą wytrzymałością – reklamówki biodegradowalne.

Więcej…

Porady - branża spożywcza

Bakalie to suszone owoce i orzechy, które mogą stanowić samodzielny przysmak lub być dodawane do wypieków, sałatek, czy muesli. Uwielbiane przez dzieci i dorosłych dostarczają organizmowi mnóstwo potrzebnych witamin i minerałów. Jakie bakalie są szczególnie ważne dla zdrowia i świetnie sprawdzają się w kuchni?

Więcej…

Porady - branża spożywcza

Ekspresy do kawy – te profesjonalne, do niedawna znane przede wszystkim z kawiarni i restauracji – stały się w ostatnich latach integralną częścią wyposażenia wielu gospodarstw domowych oraz biur. Wynika to bezpośrednio z uwielbienia Polaków do kawy oraz rosnącej świadomości jej różnorodności i jakości. To sprawia, że nie wystarcza nam już dotychczasowy, domowy sposób parzenia kawy wodą z czajnika. Chcemy więcej. Stąd popularność ekspresów, a te, jak się za chwilę przekonasz, mogą, ale nie muszą kosztować dużo, by były dobre.

Więcej…

Porady - branża spożywcza

Nie masz czasu na przyrządzanie dietetycznych posiłków? Chcesz schudnąć, lecz brakuje Ci motywacji? Jeśli Twoim celem jest znalezienie diety, która bez głodu i efektu jojo pomoże Ci zrzucić nadprogramowe kilogramy to w wyborze tej odpowiedniej pomoże Ci porównywarka cateringów dietetycznych. Bez względu na to, czy pragniesz przytyć lub utrzymać aktualną wagę musisz zwrócić szczególną uwagę na kaloryczność diety, która zostanie Ci dostarczona aż po same drzwi. Smaczna i zdrowa dieta pudełkowa z szybką dostawą pod wskazany adres to niezwykle wygodny sposób na osiągnięcie wymarzonej wagi.

Więcej…

Porady - branża spożywcza

produkty gluten free

Przyglądając się asortymentowi poszczególnych sklepów spożywczych, można zauważyć, że wśród klasycznych, dobrze każdemu znanych produktów pojawiają się również ich inne wersje, pozbawione glutenu. Produkty gluten free na stałe weszły już do diety wielu Polaków. Można jednak pytanie, czy z konieczności, czy z wyboru.

  1. Czym jest dieta bezglutenowa?
  2. Dla kogo produkty gluten free?
  3. Co jeść na diecie bezglutenowej?

Więcej…

Porady - branża spożywcza

Włoskie akcenty w polskiej kuchni

Kuchnia włoska cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Chętnie sięgamy po oryginalne produkty prosto z Italii, stawiając te odznaczające się doskonałą jakością. To świetny sposób na urozmaicenie swojej codziennej diety – o ile ciężko, aby wszystkie jej składniki były produkowane we Włoszech, tak o pojedyncze akcenty wcale nie jest tak trudno! Przecież sery włoskie i przepyszne makarony zna (choćby ze słyszenia) każdy z nas. W tym artykule podpowiadamy, jakie włoskie produkty są warte uwagi, aby urozmaicić naszą tradycyjną dietę. Zapraszamy do lektury!

Więcej…

Porady - branża spożywcza

Tymianek

Zioła, czyli rośliny mające wpływ na metabolizm człowieka i dostarczające surowców zielarskich, wykorzystywane były w celach leczniczych od tysięcy lat. Znali je i z dużym powodzeniem stosowali przedstawiciele wszystkich kultur i wszystkich kontynentów - Egipcjanie, Grecy, ludy Wschodu, Indianie.

Więcej…

Porady - branża spożywcza

Obecnie, powszechnie używanym terminem jest słowo warzywo, które słyszymy kilkukrotnie częściej niż jarzyna. Jak zatem powinniśmy zdefiniować te pojęcia? Jakie są różnice pomiędzy nimi? Skąd wywodzą się poszczególne terminy?

Więcej…

Porady - branża spożywcza

webinar

Rynek spożywczy jest niezwykle wymagający. Producenci, aby skutecznie wychodzić naprzeciw nowym wymaganiom konsumentów, ale też być w zgodzie z obowiązującymi regulacjami, muszą skracać czas potrzebny na rozwój nowych produktów i szybciej wychodzić z nowymi propozycjami.

Więcej…

Porady - branża spożywcza

Kijów

Ukraina słynie z pięknych, malowniczych krajobrazów. Również miasta, piękne i monumentalne, przypominają dawną historię i cieszą oczy turystów, ale również mieszkańców. Jednym z najsłynniejszych miast na Ukrainie jest Kijów. Co warto w nim zobaczyć, o tym dowiecie się z tego artykułu.

Więcej…