Porady, Co warto wiedzieć na temat produktów spożywczych, Poradnik

Porady - branża spożywcza

czarnuszka

Zdrowa dieta może być pełna smaku. Za sprawą niektórych nasion oraz ziół, każde danie może stać się ciekawe dla podniebienia. To zdecydowanie ułatwia przejście z przetworzonego jedzenia na to wysokiej jakości oraz ekologiczne, stanowiące źródło cennych substancji odżywczych. Czarnuszka jest jednym z takich produktów, które wzbogacają menu o nowe doznania smakowe. Przy okazji jej spożywanie wpływa pozytywnie na zdrowie. - W jaki sposób?

Więcej…

Porady - branża spożywcza

serwis obiadowy

Serwis obiadowy spełniać musi dwa najważniejsze kryteria. Mianowicie musi być elegancki i funkcjonalny. Sprawdźmy więc, czym kierować się przy wyborze pięknie wyglądającego i wygodnego w użyciu zestawu.

Więcej…

Porady - branża spożywcza

Poznaj smaki Portugalii i wygraj wyjazd do Tejo - miejsca, gdzie powstają doskonałe wina!

Więcej…

Porady - branża spożywcza

Czy wiesz, że aż 12 mln Polaków cierpi na choroby dietozależne, a niewłaściwe odżywianie powoduje aż 80 różnych chorób(1)? Dlatego tak ważne jest zadbanie o jakość codziennej diety. Z myślą o osobach, dla których wybór wartościowych produktów spożywczych może być sporym wyzwaniem, powstał system Nutri-Score, który, działając jak swego rodzaju kalkulator wartości odżywczych, ułatwia podejmowanie prawidłowych decyzji zakupowych. Sprawdź 5 rzeczy, które powinieneś wiedzieć o Nutri-Score!

Więcej…

Porady - branża spożywcza

znakowanie środków spożywczych

Wiedza dotycząca znakowania środków spożywczych jest niezbędna dla wszystkich producentów żywności. Dzięki treściom zawartym na etykiecie konsument uzyskuje rzetelne i łatwe do zrozumienia informacje. Ujednolicone normy europejskie ściśle regulują zawartość merytoryczną etykiet. Jak znakować żywność, aby dostarczyć konsumentom pełnych i zgodnych z prawdą informacji?

Więcej…

Porady - branża spożywcza

Koktajl

Większość z nas ma taki schemat dnia: śniadanie, obiad, kolacja i w międzyczasie tu czarna kawka z mleczkiem i ciasteczko, tam jakiś chipsik wpadnie.

Więcej…

Porady - branża spożywcza

Żelatyna spożywcza

Żelatyna jest najpopularniejszym składnikiem żelującym, który występuje głównie w produkcji żywności i domowych wypiekach. W zależności od wykorzystanych proporcji umożliwia zmianę tekstury i gęstość danych produktów oraz potraw. Ponadto jest substancją, której nie używa się jedynie do dań na bazie galarety, ale również zapobiega wyciekaniu wody czy zagęszcza potrawy. O wszystkich właściwościach żelatyny dowiesz się z naszego poniższego artykułu! Sprawdź, co musisz wiedzieć o żelatynie spożywczej.

Więcej…

Porady - branża spożywcza

ekspress do kawy / fot. materiały prasowe

Ekspresy ciśnieniowe zdobyły ogromną i w pełni zasłużoną popularność. Doskonale ułatwiają one przygotowywanie kawy - nie tylko skracają czas, ale też gwarantują uzyskanie smacznego i bogatego w aromat napoju. Warto jednak pamiętać, że są to urządzenia o złożonej budowie, a to wiąże się z koniecznością zapewnienia im odpowiednich warunków pracy. Bezproblemowa eksploatacja wymaga również przeprowadzania rutynowych czynności serwisowych. O czym pamiętać podczas użytkowania ciśnieniowego ekspresu do kawy?

Więcej…

Porady - branża spożywcza

Zakup nowej lodówki to poważna decyzja. Obecnie na rynku jest wiele firm proponujących w swojej ofercie najnowszego rodzaju sprzęty. Ze względu na dużą ilość dostępnych modeli lodówek, wybór nie należy do najłatwiejszych. Dlatego przy decyzji warto zwrócić uwagę na parę rzeczy.

Więcej…

Porady - branża spożywcza

czajnik

Kuchnia to pomieszczenie, nad którego aranżacją spędzamy zwykle dużo czasu. Starannie wybieramy nie tylko materiały wykończeniowe i meble, ale również sprzęty i wyposażenie, dzięki którym codzienne korzystanie z kuchni będzie komfortowe. Do takich takich elementów należy czajnik na gaz - sprzęt, bez którego wiele osób nie wyobraża sobie codziennego gotowania.

 

Więcej…