Porady, Co warto wiedzieć na temat produktów spożywczych, Poradnik

Porady - branża spożywcza

Kijów

Ukraina słynie z pięknych, malowniczych krajobrazów. Również miasta, piękne i monumentalne, przypominają dawną historię i cieszą oczy turystów, ale również mieszkańców. Jednym z najsłynniejszych miast na Ukrainie jest Kijów. Co warto w nim zobaczyć, o tym dowiecie się z tego artykułu.

Więcej…

Porady - branża spożywcza

zbiorniki nierdzewne

Na przestrzeni lat rynek uległ znaczącym przemianom. Nie tylko zmieniła się świadomość konsumentów, ale także wymogi stawiane różnym branżom. Także branża spożywcza przeszła znaczącą przemianę – to, co kiedyś było normą jak sprzedaż mięsa „z paki”, pakowanego później w gazety, aktualnie nie mieści się w żadnych kryteriach sanitarnych. Wraz z wymaganiami stawianymi branży zmieniają się narzędzia oraz techniki produkcji i przechowywania żywności. Konkurencja jest coraz większa – krajowi i zagraniczni producenci prześcigają się w zdobywaniu klientów i poszerzaniu swojego rynku zbytu. Z uwagi na wyśrubowane wymogi sanitarne duży nacisk kładzie się na materiały mające styczność z produktami spożywczymi.

 

Więcej…

Porady - branża spożywcza

Allebox

Wydaje Ci się, że prezent dla niej to trudna sprawa? Nic bardziej mylnego! Pomożemy Ci wybrać oryginalny prezent dla kobiety, którym sprawisz jej radość.

Więcej…

Porady - branża spożywcza

Warzywa powinny być podstawą w diecie każdego z nas. To w nich jest wiele cennych witamin i minerałów. Mówi się, że to właśnie warzywa i owoce powinny stanowić połowę tego, co jemy w ciągu dnia. Jednak to nie wszystko. Aby być w zupełności pewnym, że stawia się na to, co najlepsze, powinno się kupować ekologiczne produkty. Gdzie ich szukać?

Więcej…

Porady - branża spożywcza

kubek

Czasem znalezienie drobnego upominku spędza nam sen z powiek. Jeśli należysz do fanów praktycznych rozwiązań, jesteś we właściwym miejscu i czasie.

Więcej…

Porady - branża spożywcza

miód wielokwiatowy

W Polsce dostępnych jest wiele rodzajów miodów, jednak to wielokwiatowy jest tym, po który najchętniej sięgamy i najczęściej posiadamy w naszej kuchni. Jest dość specyficzny ze względu na to, że nie da się go jednoznacznie zaklasyfikować do konkretnych kwiatów - wiele zależy bowiem od umiejscowienia pasieki, ale też od czasu zbioru nektaru przez pszczoły. Co wyróżnia miód wielokwiatowy? Dlaczego warto posiadać go w swoich zbiorach? Podpowiadamy w poniższym artykule.

 

Więcej…

Porady - branża spożywcza

Obecnie, powszechnie używanym terminem jest słowo warzywo, które słyszymy kilkukrotnie częściej niż jarzyna. Jak zatem powinniśmy zdefiniować te pojęcia? Jakie są różnice pomiędzy nimi? Skąd wywodzą się poszczególne terminy?

Więcej…

Porady - branża spożywcza

apiterapia

Dobroczynne właściwości produktów pszczelich znane są nie od dziś. Miód, mleczko pszczele czy propolis to niektóre z wytworów pracy pszczół. Pełne cennych składników i właściwości, które obecnie wykorzystuje się w apiterapii. Dziedzinie, która nie jest nowa, ale pomału poszerza się grono zwolenników jej zastosowania w radzeniu sobie z rozmaitymi schorzeniami. Czym jest apiterapia i kiedy warto z niej skorzystać?

Więcej…

Porady - branża spożywcza

czarnuszka

Zdrowa dieta może być pełna smaku. Za sprawą niektórych nasion oraz ziół, każde danie może stać się ciekawe dla podniebienia. To zdecydowanie ułatwia przejście z przetworzonego jedzenia na to wysokiej jakości oraz ekologiczne, stanowiące źródło cennych substancji odżywczych. Czarnuszka jest jednym z takich produktów, które wzbogacają menu o nowe doznania smakowe. Przy okazji jej spożywanie wpływa pozytywnie na zdrowie. - W jaki sposób?

Więcej…

Porady - branża spożywcza

serwis obiadowy

Serwis obiadowy spełniać musi dwa najważniejsze kryteria. Mianowicie musi być elegancki i funkcjonalny. Sprawdźmy więc, czym kierować się przy wyborze pięknie wyglądającego i wygodnego w użyciu zestawu.

Więcej…