Baza Firm Spożywczych


Maspex Wadowice

Dane adresowe:

Ulica i Nr: ul. Legionów 37
Kod Pocztowy: 34-100
Miasto: Wadowice
Województwo: Małopolskie
Dane kontaktowe:

Tel: +48 (33) 873 10 80
Email: maspex@maspex.com
Strona www: www.maspex.com.pl

Opis Firmy: Grupa Maspex Wadowice jest liderem na rynku producentów soków, nektarów i napojów w Polsce, w Czechach i na Słowacji, a także ich wiodącym producentem naWęgrzech, Litwie, w Rumunii i Bułgarii. Jest również największym producentem produktów instant w Europie Środkowo-Wschodniej (kawa cappuccino, kakao, zabielacze w proszku do kawy, herbatki rozpuszczalne), oraz liderem na rynku makaronów w Polsce oraz wiodącym producentem w Rumunii.

Obecnie w skład Grupy wchodzi dziewięć polskich i jedenaście zagranicznych spółek. Przychody ze sprzedaży w 2008 roku wyniosły 2, 512 mln zł, co lokuje firmę w czołówce polskich producentów branży spożywczej. W ofercie Grupy znajduje się kilkaset pozycji towarowych. Prawie wszystkie produkty są liderami w swoich segmentach w Polsce i za granicą. Do najsilniejszych marek należą: Tymbark, Kubuś, Lubella, Ekland, Puchatek, DecoMorreno, Cremona, Figo i La Festa.

Produkcja w zakładach Grupy Maspex Wadowice prowadzona jest zgodnie z wdrożonymi i certyfikowanymi systemami HACCP (PN-EN ISO 22000 : 2006) oraz ISO 9001:2000. Produkty firmy posiadają również certyfikaty GOST i UKRSEPRO. Spółka Maspex otrzymała niemiecki certyfikat IFS (International Food Standard), przyznany przez ARS Probata GmbH i uznawany na rynkach UE. Sprzedaż zagraniczna stanowi 36 % obrotów Grupy Maspex Wadowice. W Czechach, Rumunii, Rosji, Bułgarii, na Słowacji i na Węgrzech firma posiada zakłady produkcyjne oraz prowadzi działalność marketingową, logistyczną i handlową. Produkty firmy mają swoich odbiorców w krajach Unii Europejskiej oraz w pozostałej części Europy, w USA, Kanadzie i krajach arabskich.
Informacje:

  

Szukaj w katalogu firm

Porady - branża spożywcza