Baza Firm Spożywczych


Amber Browar

Dane adresowe:

Ulica i Nr: ul.Gregorkiewicza 1
Kod Pocztowy: 83-050
Miasto: Kolbudy
Województwo: Pomorskie
Dane kontaktowe:

Tel: 58 682 66 21
Email: www.browar.biz
Strona www: sekretariat@browar-amber.pl

Opis Firmy: Browar Amber należy do najnowocześniejszych wśród małych i średnich browarów w Polsce. Położony pośród morenowych wzgórz otaczających Gdańsk z dumą kontynuuje znamienite browarnicze tradycje regionu. Oryginalne receptury przekazywane z pokolenia na pokolenie, tylko naturalne składniki i tradycyjny sposób warzenia sprawiają, że piwo opuszczające browar ma tę wyjątkowość, która wyróżnia je na rynku. Moce produkcyjne browaru – 250 tysięcy hektolitrów rocznie pozwalają na staranną kontrolę procesu produkcji oraz dają możliwość tworzenia niepowtarzalnych, regionalnych produktów. Ich wyjątkowy sukces zawdzięcza rodzinnej pasji – Państwa Przybyło – właścicieli browaru. Uczciwość i życzliwość w relacjach z klientami, jak i wśród pracowników oraz kult rzetelnie wykonywanej pracy to wartości towarzyszące nam na co dzień.

Tradycja smaku
W produkcji piwa Browar stosuje Metodę Tradycyjnego Warzenia. Każdy gatunek powstaje osobno – od początku do końca, czyli od warzenia aż do rozlewu do butelek lub beczek. Dzięki temu piwa Browaru Amber wyróżnia zawsze wyjątkowy i niepowtarzalny smak. To odróżnia nas od masowych browarów stosujących metodę „high gravity”, czyli produkcji warki o wysokim ekstrakcie, a następnie, w procesie rozlewania do butelek, rozcieńczania jej wodą z dwutlenkiem węgla.

Zgodnie z naszą filozofią produkcji doskonałego piwa i Reinheitsgebot – Bawarskim Prawem Czystości w Browarze Amber stosowane są wyłącznie najlepsze jakościowo, naturalne składniki. Nie używamy polepszaczy , konserwantów, czy ekonomicznych zamienników (np. stosowanej powszechnie przez duże browary kukurydzy).

Niepowtarzalny smak naszych piw to zasługa:
  • wody polodowcowej krystalicznie czystej i doskonałej w smaku, czerpanej z własnych ujęć zlokalizowanych pośród morenowych wzgórz
  • drożdży dolnej fermentacji ze szczepu monachijskiego Instytutu Weihenstephan’a (najstarszy na świecie piwny uniwersytet), z własnej stacji propagacji
  • chmielu ze słynnych upraw lubelskich aromatycznego, o szlachetnej goryczce
  • słodów jęczmiennych najlepszych jakościowo
  • pasji i umiejętności naszych piwowarów oraz tradycji regionu
  • Browar posiada własną puszkownię piwa. Piwo rozlewane jest do butelek po procesie pasteryzacji.Piwo Żywe i wszystkie rodzaje piw rozlewane do beczek (kegów) nie są poddawane temu procesowi – stosuje się dla nich proces sterylnego rozlewu.


Dbamy o nasz wizerunek
Strategię Browaru odzwierciedla hasło Naturalnie z Pomorza. Odnosi się ono do miejsca, z którego pochodzimy – regionu o najbogatszych w Polsce tradycjach piwowarstwa, które browar godnie kontynuuje.

Każdą naszą markę traktujemy indywidualnie i wyjątkowo. Dlatego każda promowana jest w inny sposób, mając na względzie zwyczaje związane z konsumpcją poszczególnych rodzajów piwa oraz odczucia konsumentów.

Od momentu powstania Browar Amber prowadzi aktywne działania promujące region – jesteśmy członkiem Stowarzyszenia Turystyczne Kaszuby, największej lokalnej organizacji turystycznej na Kaszubach oraz Pomorskiego Klubu Dobrej Marki, skupiającego najlepszych producentów pomorskiej żywności, promujących się pod wspólnym logo „Żywność z Pomorza”.
Informacje:

Firma występuje w kategoriach :
Producenci Produktów SpożywczychNapoje
  

Szukaj w katalogu firm

Porady - branża spożywcza