Informacje, Porady - Dla dzieci i Niemowląt

BoboVita, w odpowiedzi na oczekiwania mam i ich pociech, wprowadza do swojego portfolio nową kategorię produktów - Jogurcik Malucha.

Pasteryzowany jogurt to mały mleczny posiłek dla dzieci i niemowląt, który łączy w sobie zalety pysznego smaku i ważnych dla organizmu dziecka składników odżywczych.

Jogurciki Malucha zostały przygotowane z myślą o dzieciach powyżej 6. miesiąca życia. Wyróżniają je: delikatny, niezbyt słodki smak, gładka konsystencja, specjalnie skomponowany zestaw wartości odżywczych, w tym m.in. wapnia i witaminy B2. Jeden kubeczek Jogurciku Malucha pokrywa aż 29 proc. dziennego zapotrzebowania dziecka na wapń, który jest niezbędny dla prawidłowego wzrostu i rozwoju kości i zębów. Natomiast witamina B2 pomaga uwolnić z pożywienia tak potrzebną rosnącemu i żywiołowemu dziecku energię.

Jogurcik Malucha BoboVita zawiera mniej cukru niż inne dostępne na rynku pasteryzowane jogurty przeznaczone dla dzieci i niemowląt. Dlatego właśnie mamy, serwując swoim pociechom Jogurciki Malucha BoboVita, mogą skuteczniej chronić je przed ryzykiem pojawienia się próchnicy ząbków i otyłości u swoich maluchów.

Pyszne smaki Jogurcików Malucha zostały wybrane i zaakceptowane w badaniach konsumenckich, podczas których setki mam małych dzieci wskazywały najlepsze ich zdaniem propozycje. Jogurcik Malucha BoboVita będzie dostępny w trzech wybranych przez mamy smakach:

  • Jogurcik Malucha łagodny banan (po 6. miesiącu)
  • Jogurcik Malucha soczysta brzoskwinia (po 6. miesiącu)
  • Jogurcik Malucha pachnąca truskawka (po 9. miesiącu)

Jogurcik Malucha BoboVita to świetna propozycja na drugie śniadanie lub podwieczorek dziecka.

Taka zdrowa przekąska stanowi urozmaicenie jego diety, a dodatkowo wprowadza go w świat nowych, owocowych smaków. Dzięki temu pierwszemu kontaktowi ze smakowitym jogurcikiem dziecko będzie w przyszłości chętniej sięgać po produkty nabiałowe, ważne dla utrzymania zdrowia i energii.