Informacje, Porady - Dla dzieci i Niemowląt

Skład wzbogacony o unikalną kompozycję zbóż, 10 witamin, cennych składników mineralnych i 3 nowości smakowe. Oto, co odnajdziemy tej zimy w gamie kaszek bezmlecznych BoboVita.

BoboVita - najchętniej wybierane przez dzieci i ich rodziców owocowe kaszki bezmleczne w Polsce zaprezentowały się w nowej odsłonie!

Po raz pierwszy BoboVita wprowadza na rynek kaszki, w skład których wchodzą dwa różne rodzaje zbóż - ryż i kukurydza lub ryż i pszenica. Ponadto, wszystkie aktualnie obecne na rynku, owocowe kaszki bezmleczne BoboVita zostały wzbogacone w unikalną kompozycję 10 witamin i składników mineralnych, m.in. wapń i żelazo.

Trzy nowe kaszki BoboVita to pierwsze na rynku kaszki bezmleczne dwuzbożowe z dodatkiem pysznych owoców. Połączenie dwóch rodzajów wysokiej jakości zbóż oraz pysznych owoców daje wyśmienity smak i dostarcza niezbędnych wartości odżywczych.

Od stycznia 2010 r. w ofercie dostępne są następujące nowe warianty smakowe:

  • Kaszka ryżowo-pszenna z jabłkami i gruszkami - po 6. miesiącu życia - zawiera gluten
  • Kaszka ryżowo-kukurydziana 5 owoców - po 6. miesiącu życia - bezglutenowa
  • Kaszka ryżowo-kukurydziana z truskawkami - po 6. miesiącu życia - bezglutenowa

Według zaleceń specjalistów, pierwsze małe porcje kaszki glutenowej powinny być podawane już w 5. miesiącu życia dziecka karmionego piersią i w 6. miesiącu życia dziecka karmionego mlekiem modyfikowanym. Kaszka bezmleczna ryżowo-pszenna z jabłkami i gruszkami, po 6. miesiącu życia jest unikalną propozycją dla mam, które chcą wprowadzić do diety niemowlęcia pierwszą porcję glutenu, jednocześnie kontynuując karmienie piersią lub wybranym mlekiem modyfikowanym. Kaszki bezmleczne BoboVita można bowiem przygotować zarówno na mleku mamy, mleku modyfikowanym, jak i na preparacie mlekozastępczym, który dziecko zna i toleruje.

Kaszki bezmleczne BoboVita są pyszne i lekkostrawne. Ich ważną rolą jest też wzbogacanie jadłospisu w cenne składniki odżywcze, których szybko rosnące dziecko potrzebuje każdego dnia. Dlatego teraz, wszystkie kaszki bezmleczne BoboVita wzbogacone są w unikalną kompozycję 10 cennych witamin i 3 kluczowych składników mineralnych - żelaza, wapnia i cynku. Składniki te zostały specjalnie dobrane w taki sposób, aby poprzez wzajemne oddziaływanie umożliwić jak najpełniejsze wykorzystanie ich przez organizm dziecka.


źródło: nutricia.com.pl

Artykuły o podobnej tematyce: