Wiadomości - Ryby

Gdyby wyroby pochodzenia morskiego można byłoby nagrodzić, jak dobry film Oscarem, statuetkę
z pewnością otrzymałaby nowość w ofercie firmy King Oscar. Pyszne i pożywne Watróbki z dorsza po kaukasku, dostępne w 115 g opakowaniu, w kategorii: Najlepsze pochodzenie, Najlepsza jakość, Niezapomniany smak i Wyjątkowe właściwości zdrowotne, nie znajdą sobie równych wśród konkurencji.

 

Stare przysłowie mówi - „ Jedz dorsze, bo są rzeczy gorsze”.  Wysokiej jakości produkty firmy King Oskar udowadniają, że nie musi ono stanowić jedynej motywacji do spożywania ryb. Wręcz przeciwnie – raz zasmakowane morskie przysmaki na długo pozostają kulinarnym rarytasem w zrównoważonej diecie. Tym razem przedstawiamy Państwu absolutną nowość w ofercie firmy King Oscar – Wątróbki z dorsza po kaukasku. Połączenie wartości odżywczych i wyjątkowego smaku gwarantuje nieocenione korzyści dla zdrowia oraz niezapomniane doznania dla podniebienia.

 

Najlepsze pochodzenie

King Oskar doskonale zna specyfikę północnych rejonów Norwegii i wie, jak najlepiej wykorzystać bogactwo tamtejszej natury. Dorsze wykorzystywane przez firmę poławiane są zatem w pobliżu wysp Lofoten, znanych z malowniczego krajobrazu i niezwykłych okazów ryb. Wody wokół nich były eksploatowane już w XI wieku przez norweskich wikingów, którzy szybko zauważyli prozdrowotne właściwości dorszy i stworzyli na wyspach prawdziwe, morskie eldorado. Źródła podają, że w XIX wieku łodzi i żaglowców było tak dużo, iż rybacy przechodzili z jednej strony zatoczek i fiordów na drugą, przeskakując z łodzi na łódź. Zapierająca dech w piersiach natura Lofotów przyciąga rybaków i wędkarzy z całego świata, również w dzisiejszych czasach, w tym tych ze środowiska King Oscar, co zaowocowało stworzeniem przepysznych Wątróbek z dorsza po kaukasku.

 

Firma King Oscar posiadająca ponad 100 – letnią tradycję, szczególny nacisk kładzie na wysokiej jakości surowce oraz możliwie najbardziej naturalną produkcję. Właśnie dlatego Wątróbki z dorsza po kaukasku nie zawierają konserwantów i zachowują mnóstwo swych pierwotnych właściwości odżywczych. Ryby nie są poddawane procesowi mrożenia, co gwarantuje ich świeżość oraz najwyższą jakość. Wątróbki zanurzone są w swoim naturalnym oleju, stanowiącym tran o niezwykłych właściwościach prozdrowotnych. Ich niezastąpiony smak potęguje dodanie sosu, przyrządzonego wg receptur kuchni kaukaskiej, o charakterystycznym, intensywnym aromacie. Należy bowiem wspomnieć, iż mieszkańcy Kaukazu znani są z długowieczności, co zapewnia im przede wszystkim spożywanie dużej ilości czosnku oraz ostrych przypraw. Po otwarciu puszki Wątróbek z dorsza marki King Oscar zauważyć można zatem nie tylko wysokowartościowy, klarowny tłuszcz z wątroby dorsza, ale również gęsty, aromatyczny sos, będący połączeniem dojrzałych pomidorów, czosnku, soli oraz pikantnego pieprzu Cayenne. Całość stanowi wyborny i zdrowy przysmak, przywodzący na myśl kuchnię niezwykłego regionu Kaukazu.

 

W ofercie firmy King Oscar znajdziemy również inne smaki wybornej wątróbki z dorsza:

- Nowość! Wątróbki z dorsza po węgiersku

- Wątróbki z dorsza w tłuszczu własnym.

Kwestie bogatej i zróżnicowanej diety są bardzo bliskie firmie King Oscar. Wątróbki z dorsza po kaukasku to idealna kompozycja dla osób, którzy dbają o ogólną kondycję organizmu. Wątroba z dorsza jest bowiem najlepszym źródłem kwasów tłuszczowych, z których najbardziej znane są Omega 3. Rola tych składników jest nie do przecenienia, a nasz organizm nie potrafi ich samodzielnie produkować, stąd konieczność dostarczania w diecie.  Kwasy tłuszczowe mają wpływ na niemalże wszystkie układy ludzkiego organizmu.  Dbają na przykład o serce, gdyż obniżają poziom złego cholesterolu.  Co więcej, pomagają zmniejszyć ciśnienie tętnicze oraz hartują układ odpornościowy. Poprzez wchłanianie wapnia wzmacniają również kości. Co ciekawe, pomocne
są także przy, powszechnych ostatnio, zaburzeniach emocjonalnych. Dzięki nim organizm produkuje serotoninę i dopaminę zwane hormonami szczęścia. Badania wykazały, że zbyt mały poziom kwasów Omega 3 może powodować zaburzenia takie jak depresja oraz problemy z pamięcią. Oprócz wyżej wymienionych tłuszczów, Wątróbki z dorsza po kaukasku firmy King Oskar, są bardzo bogate w witaminę A mającą zbawienny wpływ na kondycję naszych oczu, skóry i układu immunologicznego.

„Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie jako smakujesz, aż się zepsujesz” – pisał Jan Kochanowski. Aby nie dopuścić do tego, żeby fikcja literacka stała się faktem, zadbajmy o prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu.  Stanie się to prostsze z firmą King Oskar i jej Wątróbkami
z dorsza po kaukasku, które zarówno jako składnik sałatek, element kanapek, czy zjedzone prosto z puszki, przeniosą nas w krainę wyśmienitego smaku i godnej pozazdroszczenia kondycji zdrowotnej.