Wiadomości - Ryby

Contimax S.A. - jeden z największych producentów przetworów rybnych w kraju - wprowadził na rynek marynaty rybne oznaczone certyfikatem międzynarodowej organizacji MSC, wspierającej łowiska prowadzące kontrolowane połowy.


Współczesny świat od lat boryka się z problemem nadmiernej eksploatacji łowisk. W jej wyniku zachwiana zostaje równowaga lokalnych ekosystemów wodnych, a obecne metody połowu ryb doprowadzić mogą do tego, iż za niedługi czas staną one się towarem deficytowym. Już dziś wielu gatunkom ryb grozi wyginięcie, dlatego ważne jest, aby połowy przebiegały w sposób kontrolowany. Międzynarodowa organizacja MSC (www.msc.org) przyznaje certyfikat łowiskom, które prowadzą połowy w sposób pozwalający ekosystemowi na całkowite odnowienie swoich zasobów.

W Polsce certyfikat MSC posiada firma Contimax S.A. Ryby używane do produkcji filetów śledziowych „Po Wiejsku” pochodzą z łowisk prowadzących połowy w sposób, który nie niszczy środowiska.


Dlaczego warto wybierać certyfikowane produkty?

Ponieważ w dzisiejszych czasach coraz większe znaczenie nabiera społeczna odpowiedzialność firm. Oprócz dostarczania produktów najwyższej jakości powinny one z równą troską podchodzić do ochrony środowiska naturalnego, aby zachować je w niezmienionym stanie dla przyszłych pokoleń. Klienci mogą egzekwować taką postawę u producentów żywności, kupując produkty wytwarzane w odpowiedzialny sposób. Robiąc zakupy warto więc pamiętać nie tylko o zdrowotnych właściwościach ryb, ale i o ochronie środowiska, w którym żyjemy, a na półce z produktami rybnymi wybierać te oznaczone certyfikatem MSC.


Certyfikat MSC znajdziemy między innymi na tradycyjnych filetach śledziowych Po Wiejsku oraz innych marynatach w oleju Contimax: Wawelskich, Kresowych oraz Kaszubskich