Rolnictwo, Uprawa, Owoce, Warzywa, Przetwórstwo

Moduł wagowy SIWAREX WP231 firmy SIEMENS, przygotowany do pracy w aplikacjach monitoringu poziomu w silosach, ważenia materiału w zbiornikach i na platformach, także w strefach zagrożonych wybuchem jest idealny do stosowania wszędzie tam, gdzie kluczowa jest precyzja ważenia. Niezależnie, czy jest zintegrowany w systemie SIMATIC, czy pracuje w trybie stand-alone, pozwala na samodzielne zdefiniowanie funkcji wbudowanych wejść i wyjść oraz konfigurację wartości granicznych i alarmowych. Jest to doskonała alternatywa dla zarządzania alarmami z poziomu systemu sterowania.

SIWAREX WP251 samodzielnie realizuje procesy napełniania, ważenia i dokładnego dozowania. Jego typowe zastosowania to wagi nieautomatyczne, porcjujące oraz do pojedynczych ładunków. Darmowe oprogramowanie, dostarczane wraz z modułem wagowym, pozwala na szybkie i łatwe uruchomienie: parametryzacja, kalibracja i obsługa wagi jest możliwa z poziomu panelu operatorskiego bez konieczności programowania jednostki centralnej.

SIWAREX WP251 umożliwia sterowanie procesem dozowania zgrubnego i dokładnego oraz monitorowanie opróżnienia zbiornika za pomocą czterech wbudowanych wyjść cyfrowych. Całość kontrolowana jest całkowicie niezależnie od jednostki centralnej, co zwiększa dokładność i szybkość działania. Oznacza to także, że CPU może równolegle wykonywać inne zadania np. zarządzać recepturami. Ekrany wagi na panelu HMI można skonfigurować wg własnego uznania.

Aby wspierać aplikacje osadzone poza środowiskiem SIMATIC, SIWAREX WP231 i WP251 wyposażone są w interfejsy Ethernet i RS485 z protokołem Modbus. Pozwala to wyko¬rzystać dowolny, kompatybilny z Modbus panel HMI jako urządzenie sterujące. SIWAREX WP231 i WP251 posiadają certyfikaty badania typu (legalizacja).  Pozwala to na pracę jako wagi rozliczeniowe.

Moduły WP521 ST i WP522 ST przeznaczone są do współpracy z rodziną sterowników SIMATIC S7-1500. Przygotowane są do pracy w aplikacjach monitoringu poziomu w silosach, ważenia materiału w zbiornikach i na platformach, także w strefach zagrożonych wybuchem. SIWAREX WP521 ST jest modułem jednokanałowym, natomiast WP522 ST pozwala na stworzenie dwóch niezależnych wag, przy czym oba posiadają identyczne gabaryty.  Oba moduły mogą zostać łatwo zintegrowane w SIMATIC S7-1500, a także współpracować z dowolnym innym systemem sterowania dzięki interfejsom Modbus TCP/IP, Modbus RTU (RS-485) i wbudowanym wejściom i wyjściom cyfrowym.

Moduły SIWAREX WP231, WP251, WP521 ST oraz WP522 ST są programowane przez platformę inżynierską TIA Portal. Jej wykorzystanie gwarantuje intuicyjną i szybką pracę skutkującą zwiększoną produktywnością, poprawą bezpieczeństwa i redukcją kosztów produkcji. Serwisowanie i utrzymanie
w ruchu dla wymienionych wyżej modułów wykonywane jest poprzez  oprogramowanie SIWATOOL v7, które gwarantuje wygodę i wyższy komfort pracy.

Moduły SIWAREX wyposażone są w funkcję rejestracji wartości procesowych, która pozwala zoptymalizować proces ważenia. Zapisane dane można wyświetlać i analizować za pomocą  oprogramowania SIWATOOL v7 oraz MS Excel.

Różnorodność i funkcjonalność modułów wagowych SIWAREX pozwala wykorzystać je aplikacjach przemysłu spożywczego i farmaceutycznego.

Więcej na http://bit.ly/2fMBI9B