Rolnictwo, Uprawa, Owoce, Warzywa, Przetwórstwo

Imprezy AGROTECH I LAS-EXPO zgromadzą w tym roku aż 550 wystawców z 15 państw: Litwy, Czech, Słowacji, Niemiec, Danii, Wielkiej Brytanii, Włoch, Białorusi, Chin, Turcji, Francji, Irlandii i oczywiście Polski.

 

Targi będą się odbywać we wszystkich halach targowych, specjalnie przygotowanych halach namiotowych oraz terenie zewnętrznym. W sumie w 2011 roku powierzchnia targów wyniesie po raz pierwszy ponad 50 000 metrów kwadratowych brutto.

AGROTECH to jedna z największych w Europie, a z pewnością największa w Polsce impreza poświęcona technice rolniczej. Targi cieszą się ogromnym zainteresowaniem ponad 40 000 rolników z całego kraju, a także ekspertów zajmujących się techniką rolniczą oraz studentów i uczniów szkół rolniczych. Specjalistyczny charakter targów sprzyja bezpośrednim kontaktom rolników i producentów.

 

Wiele z około 2 tysięcy prezentowanych eksponatów to światowe premiery na rynku polskim, często będące świadectwem niezwykłego postępu technologicznego, jaki w ciągu kilku ostatnich lat dokonał się w polskim rolnictwie. Najlepiej można zaobserwować to właśnie na targach AGROTECH.

 

Oprócz wystawy sprzętu rolniczego w Targach Kielce odbywać się będą specjalistyczne konferencje naukowe na tematy związane z branżą. Tradycją stały się także stoiska konsultacyjne, na których każdy otrzyma fachową i specjalistyczną poradę. Wśród ważnych wydarzeń są także m.in.: wręczenie prestiżowej nagrody Maszyna Rolnicza Roku, Pucharu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz nagrody Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Krajowy Finał Olimpiady Młodych Producentów Rolnych, gdzie wyłania się najlepszego spośród 8 tysięcy zawodników czy Środkowoeuropejskie Forum Młodzieży.

 

11 marca rozpoczynają się także targi LAS-EXPO. Na wystawie gościć będziemy specjalistów obróbki i wykorzystania drewna nie tylko z Polski, ale również innych zakątków świata. Ta wystawa to doskonała okazja do zapoznania się z najnowocześniejszymi narzędziami i maszynami do pozyskiwania, transportu i obróbki drewna oraz nowymi koncepcjami skutecznej ochrony środowiska leśnego. LAS-EXPO to nie tylko wystawa biznesowa. To tradycyjnie już znakomita okazja do różnego rodzaju profesjonalnych pokazów. Rok 2011 to także okazja do obchodów ustanowionego przez ONZ Międzynarodowego Roku Lasów.