Pieczywo, Pieczenie - Informacje i Wiadomości

fot. benler.pl

Ciasteczka z niedalekiej cukierni często przypominają nam smak dzieciństwa. Te kształty, smaki i zapachy! Połykamy je wszystkimi zmysłami. Jeśli prowadzisz działalność handlową i sprzedajesz słodkości, to warto w swoim sklepie stworzyć taką właśnie atmosferę. Atmosferę, która zapadnie w pamięć na długo i sprawi, że klienci będą automatycznie wracać, aby w niej uczestniczyć. Taki przyjemny klimat na pewno pomoże wprowadzić odpowiednia lada cukiernicza.

 

Lada zachęcająca do zakupu

Wypiekanie smacznych produktów cukierniczych to połowa sukcesu. Druga to odpowiednia ich prezentacja. Właściwa witryna cukiernicza powinna pasować do stylu, w jakim urządzono pomieszczenie do sprzedaży. Mogą być zatem witryny w nowoczesnym designie, jak i takie, które przypominają tradycje cukiernictwa. Nowoczesne witryny zbudowane się zazwyczaj ze szkła hartowanego lub stali nierdzewnej. Charakteryzują się ciekawymi kształtami. Natomiast chcąc nadać ladom charakteru “jak z dawnych czasów”, producenci zazwyczaj obudowują je drewnem lub płytą ABS. Co istotne, witryny mogą mieć zróżnicowaną kolorystykę, dopasowaną do danego wystroju.

Bez wątpienia dobry efekt daje zastosowanie w ladzie odpowiedniego oświetlenia. Obecnie przeważnie stosuje się oświetlenie LED.

Wielkość lady ma znaczenie

Wybierając ladę cukierniczą, musimy również wziąć pod uwagę ile posiadamy miejsca oraz jak wiele produktów sprzedajemy. Ważna jest zatem wielkość lady. Co ciekawe producenci sprzętu do wyposażenia lokali cukierniczych oferują także witryny narożne. Dzięki takiemu rozwiązaniu można ustawić ladę nawet w małym pomieszczeniu.

Przy zakupie lady istotne są nie tylko jej gabaryty, ale również to jaką posiada powierzchnię wystawienniczą. Witryna powinna umożliwić właściwe wyeksponowanie produktów i zabezpieczyć przed ich zniszczeniem. Dopasuj ladę do swoich potrzeb. Lada może mieć wysuwane półki, samozamykające tylne drzwi przesuwne z szybą zespoloną, ruchome przegrody, różną szerokość blatu czy pomocne przy przesuwaniu kółka.

Niewątpliwie ważną kwestią przy wyborze lady jest zachowanie odpowiedniego dostępu do produktów, zarówno dla osoby obsługującej sprzedaż, jak i kupującego. Bardzo popularne stały się ostatnio witryny samoobsługowe.

Zgodność z przepisami

Prowadząc sprzedaż artykułów spożywczych, nie można zapominać o spełnieniu wszystkich wymogów nałożonych przez prawo, ale również stosowanie dobrych praktyk sprzedażowych. Chodzi przede wszystkim o zachowanie odpowiedniej temperatury oferowanych wyrobów. Pamiętaj, że lada może nie tylko chłodzić, ale również podgrzewać.

Pomocne mogą być lady wyposażone w cyfrowe wyświetlacze do elektronicznego sterowania temperaturą oraz alarm dźwiękowy, sygnalizujący np. o zanieczyszczeniu skraplacza. Kupując ladę, zwróć również uwagę na to ile zużywa energii elektrycznej i czy posiada wbudowany agregat. Przy dłuższym użytkowaniu, liczy się bowiem jej energooszczędność. Funkcjonalne i eleganckie witryny chłodnicze możesz zakupić na stronie https://www.benler.pl/lady-cukiernicze.