Pieczywo, Pieczenie - Informacje i Wiadomości

Praca w piekarni nie wiąże się zbytnio z zachowaniem sterylnej czystości. Jednym z charakterystycznych dla każdej piekarni problemów jest mąka, która ze względu na swą unikalną strukturę oraz lekkość, bez trudu unosi się w powietrzu i pokrywa każdą powierzchnię. A to tylko jeden z wielu składników, które są używane podczas przygotowywania pieczywa. Dbanie o czystość powinno wejść w nawyk pracownikom hali produkcyjnej, którzy każdego dnia powinni skrupulatnie usuwać bieżące zabrudzenia. Zachowanie higieny podczas procesów produkcyjnych to ważny czynnik świadczący o tym, że w piekarni panują odpowiednie warunki do przygotowywania pieczywa, a uzyskane wypieki są całkowicie bezpieczne.

 

Utrzymanie czystości w piekarni

W takich miejscach jak piekarnie oraz inne lokale zajmujące się przygotowywaniem żywności, utrzymanie czystości nie jest łatwym zadaniem. Niezmiernie ważna jest w tym przypadku regularność, ponieważ znacznie łatwiej jest usunąć świeże zabrudzenia niż te, które liczą sobie już co najmniej kilka dni. Podstawowe czynności służące utrzymaniu porządku powinny być wykonywane przez personel każdego dnia, a co pewien czas, np. co tydzień, warto wdrożyć obowiązek wykonania gruntownego sprzątania lokalu.

Aby sprzątanie przebiegało sprawnie i efektywnie, niezbędne jest wyposażenie piekarni w komplet akcesoriów do utrzymania czystości. Najlepiej sprawdzą się w tym przypadku profesjonalne środki oraz narzędzia które sprawią, że zachowanie porządku będzie znacznie łatwiejsze i przyjemniejsze!

Podstawowe akcesoria do sprzątania

Przygotowywanie wypieków często wiąże się z zabrudzeniem blatu roboczego oraz podłogi. To prowadzi do stworzenia niehigienicznych, a nawet niebezpiecznych warunków pracy – śliska podłoga naraża pracowników na groźny upadek! Dbanie o czystą podłogę to podstawa, dlatego też konieczne jest wyposażenie piekarni w profesjonalne mopy oraz ściągacze do wody.

Profesjonalne środki do sprzątania – gwarancja sterylności na miejscu pracy

W przypadku takich miejsc jak hale produkcyjne w piekarniach oraz cukierniach, zwykłe preparaty do mycia zazwyczaj nie są wystarczające. Ich działanie pozwala usunąć jedynie powierzchowne zabrudzenia, pozostawiając bardziej oporny brud wraz z rozwijającymi się w nim bakteriami oraz grzybami.

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są profesjonalne środki do sprzątania, które pozwalają skutecznie pozbyć się także silniejszych zabrudzeń, a dodatkowo często mają działanie antybakteryjne. W ten sposób możemy zapewnić sterylne warunki pracy w piekarni i uzyskać pewność, że produkty są przygotowywane zgodnie z zasadami higieny oraz systemem HACCP.

Łatwe utrzymanie czystości w profesjonalnych lokalach

Jeśli zadbamy o kompletne wyposażenie piekarni w wygodne i poręczne akcesoria do sprzątania, utrzymanie czystości w miejscu pracy będzie zdecydowanie łatwiejsze i skuteczniejsze. Niezbędnych akcesoriów warto szukać w profesjonalnych sklepach piekarskich, które często posiadają w swoim asortymencie również takie produkty. Przykładem może być sklep HERTAKCESORIA, którego oferta skierowana jest przede wszystkim do profesjonalnych cukierni oraz piekarni. Sklep dysponuje szerokim wachlarzem produktów do użytku profesjonalnego, wśród którym znajdują się również wysokiej jakości
akcesoria do sprzątania!