Pieczywo, Pieczenie - Informacje i Wiadomości

Toster De'LonghiDo czego służy, toster wie każdy – do opiekania pieczywa. Wydawałoby się więc, że zakup urządzenia o tak nieskomplikowanym przeznaczeniu nie powinien nastręczać żadnych trudności. Tymczasem toster tosterowi nierówny – żeby wybrać ten najlepszy, trzeba znać odpowiedzi na kilka pytań.

Ile osób będzie jednorazowo korzystało z tostera?

Najbardziej tradycyjne tostery jednorazowo opiekają dwie kromki chleba. Jest to jak najbardziej w porządku w kuchni singla bądź pary bezdzietnej. Jeśli jednak do śniadania zasiada kilkuosobowa rodzina i każdy ma chęć na grzanki lepiej kupić większy toster. Na rynku dostępne są tostery opiekające dwie, cztery bądź sześć kromek chleba jednocześnie. Przy okazji warto zastanowić, się czy w użyciu będzie tradycyjny chleb, czy chleb tostowy. Grubość kromki chleba jest bezpośrednio powiązana z szerokością szczelin tostera.

Gdzie będzie stał toster?

Niby drobiazg, ale warto to przemyśleć. Jeśli będzie schowany w szafce i wyjmowany tylko na śniadanie nie ma to większego znaczenia. Jednak jeśli ma stale stać na kuchennym blacie, trzeba zwrócić uwagę na długość kabla, zastanowić się, czy przydadzą się antypoślizgowe nóżki, a przede wszystkim sprawdzić rozmiary tostera. Trzeba przy tym pamiętać, że w czasie pracy toster się nagrzewa i nie powinien do niczego dotykać.

Co poza opiekaniem chleba może zaoferować toster?

Wydawać by się mogło, że skoro toster ma opiekać chleb, to na tym jego rola się kończy. Tymczasem funkcje dodatkowe tostera potrafią znacząco ułatwić życie. Nie każdy lubi tak samo wypieczony chleb, dlatego przydatna jest funkcja elektronicznego sterowania temperaturą. Równie wygodna jest tacka do podgrzewania rogalików – chyba każdy lubi ciepłe rogale na śniadanie, ale nie każdy ma chęć rano biegać do piekarni. Takie rozwiązania można znaleźć w tosterach De'Longhi. Podobnie jest z tacką na okruszki. Jeśli jest w zestawie, czyszczenie tostera nie sprawi żadnych problemów. Niby drobiazg, ale na dłuższą metę bardzo przydatny. Dzieci z pewnością ucieszą się z wypieczonych kromkach chleba podobizn bohaterów kreskówek. Niektóre tostery mają wbudowana funkcję rozmrażania.

Jaką moc powinien mieć toster?

Moc tostera, czyli pobór prądu, ma bezpośredni wpływ na tempo opiekania pieczywa, ale także na wysokość rachunków za elektryczność. Wybierając toster trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie: jak szybko tosty mają być gotowe. Jeśli presja czasu nie istnieje, wystarczy średniej mocy toster. W przypadku gdy czas ma znaczenie, można pokusić się o toster nawet o mocy 1500W.

Czy używanie tostera jest bezpieczne?

Prawidłowo użytkowany toster nie zrobi krzywdy nawet dziecku. Jednak dobry toster w przypadku przewrócenia bądź przegrzania powinien odciąć dopływ prądu. Jeśli toster nie ma funkcji czujnika temperatury lepiej go nie kupować. W pełni bezpieczne są wspomniane już tostery De'Longhi. Pełną ofertę można zobaczyć tutaj: www.delonghi.com/pl-pl