Pieczywo, Pieczenie - Informacje i Wiadomości

Święta zbliżają się wielkimi krokami. Zawiadamia nas o tym nie tylko kalendarz, lecz przede wszystkim budząca się do życia przyroda i coraz wyższa temperatura na dworze. Nic więc dziwnego, że już dziś próbujesz zaplanować świąteczne wypieki. Co powinnaś zrobić w tym roku? Postawić na klasykę czy zaskoczyć czymś nowym swoich najbliższych? O tym, na co warto zwrócić uwagę w kwestii świątecznych wypieków, opowiemy w najnowszym materiale!

Świąteczne baby, babki i babeczki

Chociaż znane są w naszej kulturze od setek lat, wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic więc dziwnego, że z roku na rok dorabiają się coraz to nowych przepisów i wariacji na swój temat. Jeśli do tej pory stawiałaś raczej na klasyczne smaki babki piaskowej czy cytrynowej, być może w tym roku powinnaś spróbować czegoś innego? Nie mamy oczywiście na myśli całkowitej rezygnacji z tego ciasta, ale raczej zmodyfikowania przepisu. Poszperam trochę w Internecie i znajdź coś, co zadowoli kubki smakowe Twoich najbliższych. Możesz postawić na nuty kakaowo-czekoladowe, makowe, a nawet cynamonowe czy budyniowe. Babka na pewno będzie idealna do schrupania!

Kolorowe mazurki

Nie wszystkie gospodynie domowe podejmują się wyzwania jakim są mazurki. Jedne tłumaczą się tym, że ciasto to jest zbyt słodkie lub mdłe, inne, że po prostu nie mają aż takich zdolności cukierniczych i wolą postawić na gotowy produkt, który mogą kupić np. w http://asprod.com.pl/cukiernia. Oczywiście, jest to jakieś rozwiązanie, niestety pewnie nie tak satysfakcjonujące dla całej rodziny jak własnoręcznie pieczone i ozdabiane mazurki. Pamiętaj, że nie musisz samodzielnie zajmować się ich zdobieniem. Twoje dzieci z całą pewnością będą wniebowzięte jeśli pozwolisz im pomóc w tej materii. To świetna możliwość spędzenia wspólnego czasu, za którą będą Ci wdzięczne! Wystarczy dobry przepis i chęci, a tego na pewno Ci nie brakuje.

Królewskie serniki i odświętne torty

Chcesz w tym roku przygotować jakieś inne, bardziej świąteczne ciasto? Może powinnaś zainspirować się jakimś przepisem na świąteczny sernik, np. na herbatnikach lub z chałwą? A może postawisz na jakiś wielkanocny tort, który nie tylko smakiem, lecz również wyglądem będzie odwoływał się do Wielkanocy? W sieci jest cała masa ciekawych przepisów! Wybierz odpowiednie składniki i działaj! Choć do pieczenia tortu i sernika potrzebne jest już jakieś doświadczenie, z całą pewnością sobie poradzisz i wszystko wyjdzie przepyszne jak co święta.