Pieczywo, Pieczenie - Informacje i Wiadomości

Chleb na zakwasie - porady, przepis

Oczywiście że tak, to nie tylko uczta dla podniebienia ale także wymierne korzyści zdrowotne. Kto miał okazje spróbować prawdziwego chleba na zakwasie zapewne zapamiętał niepowtarzalny smak i aromatyczną skórkę. Taka pajda maźnięta masełkiem ze szczyptą soli to czysta rozkosz.

Pieczywo to wymaga więcej czasu i uwagi niż wypiek chleba drożdżowego czy z gotowych mieszanek. Nie dziwmy się zatem nieznacznie wyższej cenie, ten produkt jest tego wart.

Trzeba mieć świadomość że wypieki na zakwasie z całym bogactwem mikro- i makroelementów są lepiej przyswajalne aniżeli drożdżowe.

Także dodatek ziaren słonecznika, sezamu czy dyni znacząco podnosi wartości odżywcze. Błędnym jest przekonanie iż chleb na zakwasie to chleb ciemny i ciężki. Wybór mamy naprawdę szeroki, od chlebów jasnych, lżejszych do typowo ciemnych, w dużej mierze lub też w 100% z mąki razowej. Z ciasta zakwaszonego można upiec wszystko nawet najzwyklejszy precel.

cały artykuł w serwisie PiekarnieOnline.pl : http://piekarnieonline.pl/porady/1201369-czy-warto-kupowac-chleb-na-zakwasie

Tagi: