Pieczywo, Pieczenie - Informacje i Wiadomości

Specjalistyczne Targi Rzemiosła Piekarsko-Cukierniczego

W terminie 11 - 13.09.2010 w Dreźnie odbędzie się kolejna edycja organizowanych przez Targi Stuttgarckie Specjalistycznych Targów Rzemiosła Piekarsko-Cukierniczego Sachsenback. Targi Sachsenback po raz pierwszy odbyły się w 1990 roku właśnie w Dreźnie.

Po kilku edycjach impreza została przeniesiona do Lipska, gdzie rozwinęła się do najważniejszej imprezy wystawienniczej rzemiosła piekarsko-cukierniczego we wschodnich Niemczech. Od przyszłego roku w 20-tą rocznicę założenia targów impreza powraca do Drezna i od 2010 roku będzie odbywać się w cyklu trzyletnim (rok po targach IBA) właśnie na terenie Targów Drezdeńskich.

Targi Sachsenback są drugą co do wielkości po targach Südback imprezą wystawienniczą rzemiosła piekarsko-cukierniczego w Niemczech. W poprzedniej edycji targów (2008 rok) swoją ofertę wystawienniczą zaprezentowało ponad 250 wystawców z Niemiec oraz Włoch, Austrii, Holandii, Danii, Belgi, Brazylii oraz 4 wystawców z Polski (Promas, FH. Masz, Bäko Polska, W.Kandulski). Targi odwiedziło wówczas ponad 9.200 zwiedzających, przy czym 80% z nich byli to specjaliści z branży, współodpowiedzialni za podejmowanie decyzji inwestycyjnych w firmie.

Zakres tematyczny targów Sachsenback obejmuje nie tylko maszyny i urządzenia dla piekarni i cukierni, ale również surowce i sprzęt do wyposażenia punków sprzedaży wyrobów piekarsko-cukierniczych, a prezentuje się następująco:

  • Surowce, półprodukty i dodatki, esencje i aromaty, mrożone produkty piekarnicze i produkty typu convenience, surowce do produkcji lodów oraz wyroby ekologiczne
  • Maszyny i urządzenia dla piekarni i cukierni, technika produkcji i wypiekania, piece piekarnicze, urządzenia do chłodzenia i zamrażania, maszyny do kawy i lodów, technika kuchenna, technika pomiarów i ważenia, higiena zakładu
  • Urządzanie i wyposażanie sklepów i kawiarni - lady i urządzenia do prezentacji i sprzedaży produktów piekarsko-cukierniczych w sklepach, wyposażenie kawiarni, oświetlenie, porcelana, zastawa stołowa itd.
  • Wyroby piekarnicze i cukiernicze, kawa, herbata, specjalności i własne marki producentów
  • Wspieranie sprzedaży - ubiory służbowe, artykuły dekoracyjne i opakowania, reklama
  • Usługi, oprogramowanie komputerowe dla branży, literatura fachowa, związki i organizacje branżowe, systemy kasowe

 

Targi Sachsenback to typowe targi rzemieślnicze, które odwiedzają kompetentni specjaliści ze wszystkich firm związanych z branżą, m.in. z piekarń, cukierni, kawiarni, kafeteri, lodziarni, snack barów, gastronomii, hotelarstwa, sektorów Fast-food i żywienia zbiorowego oraz innych.

Targi Stuttgarckie w organizacji targów Sachenback wspiera dotychczasowy partner - Związek Cechów Landu Saksonii - Saxonia oraz trzej nowi partnerzy - trzy regionalne spółdzielnie BÄKO: BÄKO Erzgebirge-Vogtland, BÄKO Mitteldeutschland i BÄKO Ost.

 

Więcej informacji uzyskają Państwo w Przedstawicielstwie Targów Stuttgarckich w Polsce,
tel: (22) 620 72 98, 620 71 98, E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.