Technologie – Pieczywo i Cukiernictwo

Dobry piec to absolutna podstawa wyposażenia wielu lokali gastronomicznych oraz firm produkujących wyroby cukiernicze i piekarnicze. Zapach świeżego chleba, ciasta czy drożdżówek skusi niejednego klienta.

Piece piekarnicze – duży wybór modeli

Właściciele kawiarni, cukierni, piekarni czy sklepów oferujących świeże pieczywo doskonale wiedzą, że warto mieć w swojej ofercie także świeże wypieki. Piece piekarnicze dobrej jakości można znaleźć w całkiem atrakcyjnych cenach m.in. w sklepie internetowym revolution.pl. Duży wybór modeli pozwala wybrać idealne urządzenie do danego lokalu – warto przemyśleć zakup pieca piekarniczo-cukierniczego i unowocześnić lokal.

Rozszerz ofertę i zyskaj nowych klientów

W niewielkich lokalach oraz sklepach sprawdzą się nieduże piece, które można ustawić m.in. na zapleczu. Zwykle są one bardzo proste w obsłudze, aby każdy mógł szybko przygotować porcję świeżego i aromatycznego pieczywa. Zwykle wystarczy około 15 minut, aby wyjąć gotowe bułeczki z pieca. To prosty sposób, aby przyciągnąć nowych klientów.

Jeśli sprzęt w naszym lokalu będzie pracował intensywnie, warto rozważyć zakup pieca piekarniczego z nawilżaniem – będzie to świetna inwestycja do przygotowywania bardziej wyrafinowanych wypieków. Docenią je również właściciele restauracji, barów i wszelkich innych lokali, gdyż gwarantują one wypieki najlepszej jakości, a także zapobiegają wysuszaniu się produktów.

Na co zwracać uwagę, wybierając piec?

Piece piekarnicze są jednymi z najdroższych elementów wyposażenia, w jakie musimy zainwestować. Muszą wyróżniać się dobrymi parametrami, solidną konstrukcją, być wyjątkowo wytrzymałe, a także zapewniać doskonałą równomierność wszystkich wypieków. Dobre urządzenia wykonane są ze stali nierdzewnej, która gwarantuje im wytrzymałość, a także sprawia, że są one łatwe w utrzymaniu w czystości.

Wygodne w użytkowaniu są piece ze sterowaniem dotykowym, gdyż na ekranie ukażą się wszystkie potrzebne dane. Takie rozwiązanie znacznie usprawni obsługę urządzenia. W lokalu, w którym przygotowuje się różne produkty w dużej ilości, sprawdzą się piece z systemem dwuobiegowym. Dzięki niemu można korzystać z dwóch niezależnych od siebie półek – jest też opcja wyłączenia jednej z nich w razie mniejszych zamówień.

Piec do zakładu piekarniczego

Jeśli wybieramy piec do zakładu piekarniczego, ważne są m.in. przyjęte założenia produkcyjne i rodzaje oferowanych wypieków. Najlepsze będą dwa rodzaje – konwekcyjne (obrotowe) i wsadowe (półkowe). Różni je sposób wypiekania, co wpływa na smak, wygląd i konsystencję produktów.

W piecach obrotowych obieg ciepłego powietrza i pary jest tak ukierunkowany, że wypieki są ogrzewane równomiernie z każdej strony. Z kolei w piecach wsadowych proces wypiekania odbywa się w wyższej temperaturze, a konwekcja odgrywa tu niedużą rolę. Warto dodać, że dłużej się studzą, ale za to są wygodniejsze w załadunku. Bułki nie są tak „nadmuchane”, ale są mniejsze, zwarte, ze złotą skórką – przypominają tradycyjne wypieki.

Wybierając piec, kierujmy się zatem naszymi potrzebami, wielkością lokalu i rodzajem prowadzonej działalności. Nie musi być najlepszy i najdroższy, lecz powinien odpowiadać zapotrzebowaniu danego lokalu.