Informacje, Produkty, Porady - Napoje

woda do biura

Letnie miesiące bywają uciążliwe. Wysokie temperatury dają się we znaki nie tylko tym, którzy pracują na zewnątrz, ale również pracownikom biurowym. Przepisy prawa określają wyraźnie, kiedy pracodawca ma obowiązek zapewnić im dostęp do napojów chłodzących. Niemniej jednak w dobrym tonie jest zadbanie o to, by pracownicy zawsze mogli sięgnąć po coś do picia. Obecnie możemy skorzystać z różnych rozwiązań. Przedstawiamy najpopularniejsze z nich oraz pokazujemy ich mocne oraz słabe strony na przykładzie szerokiej oferty marki Aquavita.

 

Woda – dlaczego jest najlepszym rozwiązaniem?

 

Woda  [Źródło: pixabay.com]

 

Mówiąc o wodzie dla pracowników biurowych warto wspomnieć, co na ten temat mówią przepisy prawa. Określają one jasno, że pracodawca zobowiązany jest zapewnić nielimitowany dostęp do napojów chłodzących przez cały czas pracy, jeśli na stanowiskach pracy temperatura spowodowana warunkami atmosferycznymi przekracza 28 stopni Celsjusza. Nie da się jednak ukryć, że przepisy te nie są zbyt restrykcyjne i nie za bardzo znajdują odwzorowanie w rzeczywistości.

Coraz więcej pracodawców zdaje sobie bowiem sprawę z tego, że warto zapewnić pracownikom dostęp do świeżej wody pitnej przez okrągły rok. Zwiększa to nie tylko ich komfort, ale również efektywność pracy. Ustawodawca nie określa co prawda jakie napoje chłodzące możemy oferować pracownikom, jednakże najlepsze są najprostsze i sprawdzone rozwiązania.

Mowa tu oczywiście o wysokiej jakości wodzie. Nie uczula, jest neutralna smakowo, a przy tym doskonale przywraca równowagę organizmu. Dlatego też przyjęło się, że poszukując napojów dla pracowników biurowych, stawia się przede wszystkim na nią.

Jeszcze kilka lat temu w wielu biurach mogliśmy znaleźć liczne zgrzewki pełne plastikowych butelek z wodą mineralną. Dziś wiemy już, że jest to rozwiązanie nieefektywne, drogie, a przy tym fatalnie wpływające na środowisko naturalne. Dlatego też coraz popularniejsze jest korzystanie z usług profesjonalnych firm zajmujących się dostawą wody do biur. Oferują one dwa podstawowe rodzaje rozwiązań. Poznajmy je bliżej, na przykładzie oferty wspomnianej już wyżej Aquavity.

Potrzebujesz dostawy wody do biura? Sprawdź koniecznie na wodaaquavita.pl!

Woda w butlach, czyli dystrybutor wody do biura

 

Biuro [Źródło: pixabay.com]

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest dostawa wody do firm. Źródlana woda w butlach podłączana jest do dystrybutorów, które wynajmujemy od firmy świadczącej takie usługi. Opcja ta jest bardzo wygodna, ponieważ decydując się na wynajem dystrybutora możemy liczyć nie tylko wysokiej jakości wodę do biura, ale również na to, że firma zatroszczy się o stan sanitarny dystrybutora. Sama woda wyróżnia się zaś doskonałymi parametrami i smakiem. Warto dodać, że wszystkie naprawy i konserwacje dystrybutora wody są bezpłatne w ramach umowy na dostawę wody.

Dystrybutor wody filtrowanej – ciekawa alternatywa

 

 

Źródło: wodaaquavita.pl

Drugim rozwiązaniem, na które chętnie decydują się pracodawcy, jest dystrybutor wody filtrowanej. W tym przypadku nie ma konieczności regularnej dostawy wody do biura. Pochodzi ona bowiem wprost z sieci wodociągowej. Czy jednak oznacza to, że pracownicy mają pić „kranówkę”? Na szczęście, nie.

Choć w wielu miastach Polski jest ona bezpieczna, nie da się ukryć, że jej walory smakowe są dalekie od ideału. Dystrybutor wody filtrowanej pobiera ją co prawda z sieci wodociągowej, jednak woda ta zostaje dokładnie przefiltrowana aż na trzech etapach, wśród których wymienić możemy filtrację mechaniczną, węglową oraz końcową. Dzięki temu z wody usuwane są nie tylko wszystkie zanieczyszczenia, ale również chlor. W końcowym etapie woda dla pracowników zostaje dodatkowo dezynfekowana za pomocą promieni UV, co skutecznie usuwa wszystkie drobnoustroje, wirusy i bakterie. Woda z takich dystrybutorów jest znacznie smaczniejsza, wolna od mętnej kolorystyki, zanieczyszczeń i zapachów. Taka woda dla firmy pozwala również uniknąć konieczności podnoszenia i wymiany ciężkich butli, nie trzeba ich również składować na terenie biura.

Podsumowując, jeśli chcemy zapewnić pracownikom dostęp do zdrowej i smacznej wody, warto postawić na profesjonalne rozwiązania. Zakup wielu zgrzewek plastikowych butelek jest bowiem rozwiązaniem niepraktycznym oraz nieekologicznym. Alternatywy, takie jak dostawa wody Aquavita do biura czy też skorzystanie z dystrybutorów filtrujących, to nowoczesne alternatywy, które zapewniają maksymalny komfort pracowników.

Tagi: