Informacje, Produkty, Porady - Napoje

Chyba żaden inny napój nie cieszy się tak wielkim uznaniem na całym świecie, jak kawa. Ten popularny napój, przyrządzany z palonych ziaren kawowca, jest doceniany nie tylko za swoje walory smakowe, ale także za wyjątkowe właściwości pobudzające. To właśnie dzięki temu, kawa stała się ulubionym napojem w wielu biurach! Sprawdźmy, dlaczego warto wyposażyć firmową kuchnię w zapas dobrej jakości kawy.

 

Właściwości kawy

Oprócz działania pobudzającego, z którego kawa jest najbardziej znana, ma ona także szereg innych korzystnych właściwości. Dzięki wysokiej ilości polifenoli, jest ona silnym antyoksydantem, wspierającym organizm w walce z wolnymi rodnikami. Zapobiega nowotworom i zmniejsza ryzyko cukrzycy. Wykazuje również działanie przeciwzapalne oraz przyspiesza przemianę materii, dzięki czemu może być przydatna podczas odchudzania. Picie kawy likwiduje uczucie senności, wzmacnia koncentrację i poprawia nastrój, obniżając ryzyko depresji. To sprawia, że jest idealnym napojem dla osób, które spędzają wiele godzin w pracy i mają problemy ze skupieniem się.

Mimo ogromnej liczby zwolenników, kawa doczekała się także wielu wrogów. Podkreślają oni, że napój ten wypłukuje magnez z organizmu, a także gwałtownie podnosi ciśnienie. Na szczęście badania wykazały, że umiarkowane ilości kawy nie są szkodliwe dla zdrowia, wręcz przeciwnie, przynoszą szereg korzyści. Dlatego można bez obaw wypijać nawet do 5 filiżanek dziennie!

Kawa w firmie - tak, czy nie?

Kawa jest wręcz niezastąpiona podczas pracy. Dzięki zawartości kofeiny, pomaga się skoncentrować i niweluje uczucie senności, a także skutecznie poprawia samopoczucie. Napój ten dosłownie stawia na nogi, poprawiając wydajność w pracy. Trudno sobie wyobrazić, aby w nowoczesnym biurze zabrakło dobrej kawy, najlepiej świeżo zmielonej i aromatycznej!

Specjalistą od dostarczania najwyższej jakości kawy do małych i średnich firm, a także dużych korporacji, jest sklep internetowy i palarnia kawy Caveres.pl. Warto zapoznać się z ich ofertą świeżo palonych kaw z różnych stron świata, w tym z Brazylii, Kolumbii, Peru, Indii czy Gwatemali. Kawy Caveres cieszą się uznaniem wśród klientów i zyskały opinię wyjątkowo smacznych oraz aromatycznych!