Informacje, Produkty, Porady - Napoje

Na rynku możemy znaleźć mnóstwo różnych rodzajów herbat. Ziołowe, smakowe, czarne, białe i zielone. Wybór jest naprawdę ogromny. Okazuje się, że w rozróżnieniu tym nie chodzi jedynie o smak naparu, ale także o jego wpływ na nasze zdrowie. Każdy napój działa na nas nieco inaczej, wiec zanim zdecydujemy się na zakupy powinniśmy sprawdzić, jakie właściwości posiada dana herbata.

 

Gra w kolory

Herbata biała nie należy do najbardziej popularnych, ponieważ jest dość droga. Ma bardzo delikatny smak i zawiera mniej teiny niż pozostałe herbaty. Z pewnością należy do grupy najzdrowszych naparów. Jest ona bogata w antyoksydanty, które pozytywnie wpływają na nasz organizm zwalczając tak zwane wolne rodniki. Co więcej pomaga ona także obniżać ciśnienie krwi, a także jest jedną z metod profilaktycznych związanych z rakiem.

Zielona herbata jest niezwykle popularna. Możemy pić ją w standardowym wydaniu lub wybierać te smakowe. Na stronie big-active.pl znajdziemy wiele ciekawych dodatków, takich jak owoc pigwy, czy kawałki opuncji. Niezależnie od tego co wybierzemy zielona herbata zawsze będzie miała na nas pozytywny wpływ. Jest ona bowiem źródłem witaminy C, przez co pozytywnie wpływa na naszą odporność. Osoby, które piją ją regularnie zapewniają także lepszą ochronę swojemu sercu, wątrobie i nerkom. Te ostatnie są narażone na powstawanie kamieni, zaś zielona herbata temu przeciwdziała. Jest ona również zalecana osobom, które walczą z dodatkowymi kilogramami.

Czerwona herbata działa na nas oczyszczająco. Z jej właściwości skorzystają osoby, które mają problemy z cerą, czy słabymi włosami. Dodatkowo obniża ona poziom złego cholesterolu i pozytywnie wpływa na proces trawienia.

Czarna herbata bez wątpienia jest najbardziej popularna. Niektórzy piją ją zamiast kawy, ponieważ zawiera ona dużo teiny, pobudzającej nasz organizm. Pomaga ona także w przypadku problemów z przewodem pokarmowym, na przykład poprzez łagodzenie objawów biegunki.

Każda herbata ma ciekawe właściwości, oddziaływujące pozytywnie na pracę naszego organizmu. To, jaką wybierzemy zależy od dolegliwości z jakimi się borykamy.

Tagi: