Informacje, Produkty, Porady - Napoje

Wino Old Tbilisi

Nietrudno jest zostać miłośnikiem wina. Wystarczy spojrzeć na półki sklepowe, które uginają się od ilości najróżniejszych rodzajów tego trunku, aby dojść do wniosku, że każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie. Smak, aromat, a nawet kolor – jest mnóstwo elementów, które mogą wpływać na naszą opinię na temat wina. Faktem jest jednak to, że należą one do najbardziej wyrafinowanych trunków, po które chętnie sięgamy przy okazji wszelkiego typu wydarzeń towarzyskich. A biorąc pod uwagę to, że wina mają również walory zdrowotne, warto mieć pod ręką butelkę dobrego czerwone wina, takiego jak Old Tbilisi.

Wino Old Tbilisi – Gruzja na wyciągnięcie ręki

Gruzja jest krajem, który w ostatnich latach stał się bardzo popularnym kierunkiem naszych podróży. Nie można się temu jednak dziwić, gdyż słynie ona z dodającego nam energii słońca oraz niezwykłej życzliwości i gościnności mieszkających tam ludzi. Warunki klimatyczne panujące w poszczególnych częściach tego kraju, sprzyjają uprawie winorośli, z których następnie powstają wina, idealnie oddające swoim smakiem charakter Gruzji. Nie można również zapomnieć o bardzo długiej tradycji wytwarzania wina, którego tajniki były przekazywane z pokolenia na pokolenie. Choć początkowo, trunki te były produkowane na własne lub lokalne potrzeby, dziś takie produkty jak wino Old Tbilisi podbijają również inne kraje.

Wino Old Tbilisi - smak i tradycja

Smak, którym zachwyca nas wino Old Tbilisi nie jest dziełem przypadku. Wystarczy zagłębić się nieco w jego historię, aby przekonać się, iż jest to trunek z długą tradycją. Wszystko zaczęło się w XIX wieku, kiedy to za produkcję wina zabrał się Ivane Mukhrabatoni z dynastii Bagrationi, która była najdłuższą dynastią królewską na świecie. To właśnie jej przedstawiciel zapoczątkował technologię, która dzięki połączeniu z gruzińską tradycją, dała nam doskonałej jakości trunki, w tym także wino Old Tbilisi.

Wino Old Tbilisi – charakterystyka

Wino Old Tbilisi z pewnością jest doskonałym przedstawicielem fantastycznych i jakże charakterystycznych win gruzińskim. Docenią je zatem miłośnicy trunków wywodzących się z tego kraju. Bardzo ważną cechą wina Old Tbilisi jest jego świeżość oraz perfekcyjnie zbalansowana kwasowość, które są gwarancją uzyskania doskonałego smaku.

A jeśli już o smaku i aromacie mowa, w przypadku wina Old Tbilisi jest ona bardzo zrównoważony. Degustując je, od razu poczujemy, iż dominują w nim czerwone owoce i z pewnością zachwycimy się jego długim, słodkawym finiszem. Dzięki temu, wino Old Tbilisi fantastycznie podkreśli smak wszelkich słodkości, takich jak ciasta oraz desery.

faktoriawin.pl