Informacje, Produkty, Porady - Napoje

Herbata matcha

Zielona herbata to dzisiaj prawdziwy hit, który urósł w mgnieniu oka do rangi tzw. „super food”, chociaż z całą pewnością nie można powiedzieć, aby sama zielona herbata, a tym bardziej japońska matcha, była czymś zupełnie nowym. O jej niesamowitych możliwościach wpływania na ludzki organizm wiedzieli od setek lat nie tylko uprawiający ją Japończycy, ale chociażby buddyjscy mnisi, którzy doceniają jej zalety zarówno w działaniu na organizm jak i umysł.

Zalety jakościowej matchy

Dla osób, które dopiero teraz czytają o matchy i niesamowitych walorach zielonej herbaty, najczęściej w oczy rzucają się wysokie ceny herbat matcha, ale przy znalezieniu odpowiedniego dostawcy wcale nie trzeba przepłacać słono za ten luksus. Jej regularni użytkownicy często podkreślają, że intensywna zielona herbata jest jak połączenie herbaty i kawy – jest zdrowa jak to pierwsze, ale daje też kopa energetycznego jak to drugie. Warto wiedzieć jednak, jak odróżnić pełnowartościowe i wysoko stężone herbaty typu matcha od zwykłych zielonych herbat, w których stężenie zdrowotnych i pozytywnych składników odżywczych jest zdecydowanie mniejsze, a przez to ich oddziaływanie na ciało i umysł pijącego są znacznie słabsze.

Jak wybrać jakościową herbatę matcha

Herbata matcha to sproszkowana herbata z liści uzyskanych wyjątkową metodą hodowli. Nie tylko krzewy tej herbaty rosną na wyjątkowych ziemiach i w specyficznym klimacie japońskiego mikroregionu Uji. Są one także odpowiednio sadzone i kultywowane w taki sposób, aby liście znajdowały się w dużym zacienieniu, dzięki czemu zachowują one zdecydowanie więcej chlorofilu, który nie tylko odpowiada za jej zielony kolor, ale również jest prawdziwą bombą zdrowotną dla wszystkich komórek ludzkiego organizmu. Współczesne badania potwierdziły, że w herbacie tego typu znajduje się całe mnóstwo pozytywnych antyoksydantów, czyli przeciwutleniaczy, które zwalczają m.in. komórki nowotworowe i spowalniają procesy starzeniowe organizmu.

Szukamy korzystnej ceny herbat matcha

W poszukiwaniu atrakcyjnych cen dla tej japońskiej przepysznej herbaty, łączącej w sobie walory i zalety kofeiny i l-teaniny, warto zajrzeć na https://moyamatcha.com/, gdzie od lat oferowane są certyfikowane, pochodzące ze sprawdzonych upraw zielone herbaty. Jej picie pozwala na uzyskanie wyższego poziomu koncentracji, ale pomaga także na rozluźnienie i uspokojenie przy stanach pobudliwości. Stosuje się ją także jako bardzo istotny element mądrej diety detoksykacyjnej i dotleniającej komórki organizmu, więc miano „super food” przysługuje jej w pełnym tego słowa znaczeniu.