Informacje, Produkty, Porady - Napoje

Wiele osób uważa, że przygotowania drinków jest drogie i nie opłaca się samodzielnie ich przyrządzać. Ponadto aby przygotować kilka rodzajów trzeba mieć dobrze zaopatrzony barek w różne typy alkoholi, posiadać całą masę dodatków, soków, owoców.

Nie zawsze jednak przygotowanie dobrego drinka musi być drogie. Są takie przepisy, w których można znaleźć składniki, które każdy z nas ma w swoim domu. Oczywiście jeśli chcemy na poważnie zająć się drinkami i na każdej domowej imprezie serwować je swoim gościom to warto zaopatrzyć się w pewne niezbędne składniki.

Co powinieneś mieć w domu aby zachwycać gości pysznymi drinkami? Z pewnością podstawą są mocne alkohole. Warto mieć kilka wysokoprocentowych, gdyż często rozcieńcza się je sokami bądź innymi dodatkami. Jeśli zamierza się robić koktajle dla siebie wówczas nie ma problemu- kupuje się swój ulubiony alkohol. Jeżeli jednak mamy dogodzić gościom wypadałoby zabłysnąć i mieć w barku kilka rodzajów alkoholi. Najczęściej używanymi alkoholami do drinków są:

  • rum

  • gin

  • wódka

  • tequila

 

Wódka- czyli alkohol który składa się z destylatu alkoholowego, który rozcieńczony jest wodą w stosunku około 2:3 (40%). Zgodnie z Polskim prawem aby legalnie móc nazwać napój alkoholowy wódką powinien zawierać minimum 37,5% alkoholu.

 

Rum- jest trunkiem o wysokiej zawartości alkoholu. Jego zawartość wynosi od 37,5% do nawet 81%. Rum wytwarza się ze sfermentowanego soku z trzciny cukrowej, ewentualnie z koncentratu tego soku bądź też melasy. Rum może występować w postaci białej bądź też złotej. Jest wykorzystywany do owocowych, egzotycznych drinków, ewentualnie zimą do drinków rozgrzewających.

 

Gin- powstaje ze zbożowego spirytusu, owoców jałowca oraz kompozycji różnych innych ziół. Gin szczególnie dobrze smakuje z tonikiem bądź też z sokiem pomarańczowym lub cytrynowym. W Polsce najpopularniejszy Gin Lubuski produkowany jest od roku 1987.

 

Tequila- czyli meksykańska wódka która produkowana jest ze sfermentowanego soku specjalnego gatunku niebieskiej agawy. W Meksyku tequila znana jest już od czasów Azteków. Nazwa wywodzi się od okręgu w Meksyku, w którym po raz pierwszy rozpoczęto produkcję. Chodzi o miasto Tequila w stanie Jalisco.

 

Do drinków przydają się również syropy. Wśród nich zdecydowanie dwa są najpopularniejsze. Jest to Grenadina i Blue Curacao.

 

Grenadina jet syropem produkowanym z owocu granatu. Świetnie nadaje się do koktajli gdyż ma ma dużą gęstość oraz ciężar właściwy przez co osiada na dnie szklanki. Dzięki grenadinie można przygotować ciekawe warstwowe drinki.

 

Blue Curaçao jest to bezalkoholowa odmiana słodkiego likieru pomarańczowego Curaçao mającego niebieską barwę. Ma mocno pomarańczowy smak, lekko gorzkawy. Produkowany jest z gorzkich pomarańczy, pochodzących z wyspy Curaçao. Swój kolor zarówno syrop jak i likier zawdzięcza barwnikom.

Ciekawym sposobem na wykorzystanie zarówno Grenadiny jak i Blue Curaçao jest przygotowanie z nich kolorowych kostek lodu, które bardzo ładnie będą prezentowały się zarówno w drinkach czy lemoniadzie.
Syropy są dużo słodsze od likierów oraz gęstsze. Warto pamiętać, że dodając syrop do drinka opadnie on na dno tworząc niekiedy efektowne warstwy w drinku.

 

Przepisy na drinki często podają, że do ich przygotowania niezbędne są również owoce. Idealnie nadają się do tego owoce egzotyczne takie jak brzoskwinie, ananasy, kiwi, marakuja, czy nawet rodzime porzeczki, truskawki, maliny.

 

Drinki wymagają również dodatku wody gazowanej, soków bądź napojów typu tonik, cola lub sprite.

Mając w domu chociaż część wymienionych składników można bez problemu przygotować smaczne, kolorowe drinki.

Jeśli ktoś szuka gotowych przepisów na drinki to duża baza znajduje się na stronie lubuskibrand.pl. Można tam znaleźć różnorodne przepisy na bazie wódki jak i ginu. Baza przepisów stale się powiększa, gdyż mogą je dodawać zalogowani użytkownicy strony.

Tagi: