Informacje, Produkty, Porady - Napoje

Każdy wie, że prawdziwi mężczyźni piją single malt whiskey. William Faulkner powiedział kiedyś: "Nie ma czegoś takiego jak zła whisky. Niektóre whisky bywają lepsze od innych." Niezależnie od tego, czy wolisz Chivas Regal czy Johnnie Walker Red, możesz sięgnąć po pyszną whisky i zrobić z nią pysznego drinka, nawet jeśli ktoś mówi, że jest to popijanie przeznaczone dla dam. Więc jeśli nie jesteś na tyle twardy, aby poradzić sobie z czystym Jack'em lub po prostu chcesz jakiejś odmiany, spróbuj kilku z tych przepisów.

Whiskey Sour

Nie ma nic prostszego ani bardziej klasycznego niż ten drink. Wystarczy wymieszać single malt whisky, dodać świeżego soku z cytryny i 1 syropu karmelowego, wszystko połączyć w wytrząsarce koktajlowej dopełnionej lodem. Odlej do staromodnej szklanki... Udekoruj wiśnią lub plastrem pomarańczy.

Manhattan

Kolejny klasyczny napój, którego nie można pominąć. Zdarza się, że ktoś uznaje go za jeden z najstarszych koktajli i na pewno był to jeden z pierwszych koktajli, w którym używało się wermutów jako modyfikatora.

Istnieje kilka odmian tego drinka, ale tradycyjna recepta wymaga połączenia:

● whisky,

● słodkiego wermutu,

● odrobinę gorzkiego wermutu.


Wymieszaj składniki w shakerze. Odlej do szkła i udekoruj za pomocą wiśni.

Mint Julep

Chcesz zaznać smaku Południa? Mint Julep to tradycyjny napój Kentucky i picie single malt w tym stylu to naprawdę sama przyjemność. Umieść 4-5 liści mięty i ulubionego syropu barmańskiego w szklance i zmieszaj składniki. Następnie dodaj whiskey i dopełnij pokruszonym lodem. Dobrze wymieszaj i udekoruj gałązką mięty.

Rusty Nail

Ten alkoholowy napój być może nie brzmi atrakcyjnie, ale jest kapitalną wersją wspaniałej szkockiej whisky. Możesz modyfikować ten przepis, próbując różnych wersji single malt. To bardzo proste. Wystarczy wlać ¼ szklanki ulubionej szkockiej sceny i ¾ Drambuie (likier na bazie szkockiej whiskey) w staromodną szklankę z lodem. Dobrze wymieszaj i przypraw cytryną. Możesz dodać mniej Drambuie w celu zmniejszenia słodyczy napoju.

Rob Roy

Być może słyszałeś, że twój dziadek kiedyś pił taki napój. To nie jest coś, co pija się na co dzień. Jeśli jednak podoba Ci się Manhattan i inne wersje szkockiej whisky, nie będziesz miał problemów z wypiciem tego drinka. Należy do szklanki wrzucić ¾ szkockiej, ¼ słodkiego wermutu i wszystko wymieszać. Dobrze zamieszaj i dolej do schłodzonego Martini. Udekoruj wiśniami. To zdecydowanie napój zarezerwowany tylko dla prawdziwych twardzieli.

John Collins

Drink związany z Tomem Collinsem, a ten osobnik preferuje Bourbon. Trzeba wlać trochę bourbonu, soku z cytryny i słodkiego syropu do szklanki z lodem. Dokładnie wymieszać i dorzucić wisienkę bądź plaster pomarańczy. To dość wysublimowany smak, który powinien także przypaść do gustu paniom lubującym się w konkretnych trunkach.

Różnorodność jest przyprawą życia, więc spróbuj jednego z tych pysznych koktajli. To nie sprawi, że będziesz mniej męski, dopóki w drinku znajdzie się miejsce na single melt whiskey!