Informacje, Produkty, Porady - Napoje

Ekspres do kawy pozwoli nie tylko na stworzenie niemal własnymi siłami dowolnej ilości kawy, ale również na zaoszczędzenie znacznych ilości czasu. Kawa w ekspresie wykonywana jest w sposób błyskawiczny, co docenią osoby zapracowane, a także smakosze kawy, którzy chcą poczuć wyjątkowy aromat wydobyty z tego trunku. Aby móc w pełni cieszyć się zaletami, jakie niesie za sobą posiadanie ekspresu do kawy, konieczny jest odpowiedni wybór urządzenia. Aby tego dokonać, warto wiedzieć, czym się kierować i na co zwrócić szczególną uwagę.

Jakie są rodzaje ekspresów do kawy Krups?

Ekspresy do kawy występują w wielu rodzajach. Dostosowane jest to zarówno do sposobu, w jakim powinna być parzona kawa, a także do wymagań stawianych przez użytkowników. Najpopularniejszym ekspresem jest ekspres do kawy przelewowy. Jest to opcja tradycyjna, na którą może pozwolić sobie każda osoba planująca parzenie kawy przy pomocy ekspresu. Ekspresy przelewowe występują na rynku od wielu lat, dlatego ich konstrukcja i zasada działania nie uległy zmianie.

Podobnie, jak kiedyś, także dziś w ich wnętrzu znajduje się kilka pojemników. W pierwszym do odpowiedniej temperatury zagotowywana jest woda, która następnie przelewana jest do naczynia żaroodpornego przez specjalne sitko, lub filtr. Zastosowana technologia zależy bezpośrednio od klasy urządzenia. W naczyniu odpornym na temperaturę znajduje się już gotowy napar, który może utrzymywać swoją temperaturę przez bardzo długi czas. Rozwiązania tradycyjne dla wielu osób okazują się najlepsze, gdyż to dzięki nim możemy przygotować kawę nawet dla kilku osób przy jednym parzeniu.

Ekspresy przelewowe nie są jednak idealne dla osób, które nie lubią czekać. Przygotowanie kawy wymaga również często wymiany filtra na nowy, co może wydłużyć proces przygotowywania kawy. Mimo wszystko wciąż jest to opcja najczęściej wybierana i z przelewowych ekspresów do kawy Krups korzysta wiele użytkowników.

Ekspres ciśnieniowy to urządzenie znacznie bardziej zaawansowane technologicznie. Do jego działania wykorzystywane jest wysokie ciśnienie, przy użyciu którego woda jest przetłaczana przez kawę do odpowiedniego naczynia. Dzięki tej technologii proces jest znacznie szybszy i smak kawy jest znacznie lepiej oddany. W zależności od stopnia sprężania, przy użyciu ekspresu ciśnieniowego jesteśmy w stanie regularnie przyrządzać różne rodzaje kawy. Warto zwrócić uwagę na ten element, gdyż parzenie kawy przy użyciu niewłaściwego ekspresu psuje jej naturalny smak i aromat. W szczególności polecamy ekspres do kawy Krups Oblo, który możesz zakupić pod adresem https://www.dolce-gusto.pl/oblo-krups-dark-red.

Ekspres automatyczny, jak sama nazwa wskazuje, jest w stanie wykonać praktycznie cały proces bez naszej ingerencji. Do nas, jako użytkowników ekspresu należy jedynie uzupełnienie pojemnika z kawą i uzupełnienie wody. W zależności od Twojego zaawansowania możesz wybrać ekspresy bardziej, lub mniej zautomatyzowane. Warto wybierać taki ekspres, który będziemy w stanie spokojnie obsługiwać. Nie ma nic bardziej frustrującego, jak skomplikowany ekspres do kawy, który jest naszym jedynym źródłem ulubionego napoju, dlatego zadbaj, aby obsługa urządzenia nie sprawiała problemów.

Parametry ekspresu do kawy

Parametry to najważniejsza rzecz, na jaką należy zwrócić uwagę przed zakupem ekspresu do kawy. Szczególnie ważne jest kilka parametrów, które odgrywają istotną rolę podczas procesu parzenia kawy.

Pierwszy parametr dotyczy bezpośrednio ekspresów ciśnieniowych, a jest nim ciśnienie oferowane przez dany ekspres. Minimalna wartość ciśnienia to 3, a maksymalna 19 bar. Jest to siła, z którą woda będzie przepływać przez filtr i kawę do naczynia. W zależności od zastosowanego systemu siła sprężania może być różna. W ekspresach automatycznych oscyluje ona w granicach 12-19 bar.

W każdym ekspresie znajduje się grzałka, której moc pozwala określić prędkość, z jaką nagrzeje się woda konieczna do przygotowania naparu. W przypadku grzałek panuje zasada: im wyższa moc, tym szybciej woda będzie zagotowana. Czas zagotowania wody może wynosić nawet do kilku minut, dlatego przed zakupem zwróć uwagę, czy oferowana przez ekspres moc jest w Twoim przypadku wystarczająca.

Ważna jest również obecność filtrów, gdyż odpowiedni zestaw tych, z pozoru prostych przedmiotów może wpłynąć znacząco na jakość wody, a co za tym idzie – poprawią smak kawy. Ponadto zastanów się, czy nie okażą Ci się przydatne opcje dodatkowe, jak wyświetlacz LCD, szereg systemów poprawiających smak kawy, czy nawet funkcja samooczyszczania. Wpływają one nie tylko na jakość naparu, ale również na funkcjonalność i prostotę obsługi, dlatego zachęcamy do wybrania lepiej wyposażonego ekspresu.

Wybór ekspresu do kawy nie jest prostą czynnością. Każdemu przyszłemu użytkownikowi zależy, aby parzona w przyszłości kawa smakowała jak najlepiej. Dlatego przed zakupem zwróć uwagę nie tylko na parametry, ale również na prostotę obsługi, czy elementy dodatkowe, które trzeba zapewnić, aby praca ekspresu była prawidłowa. Więcej na temat zaawansowanych ekspresów do kawy znajdziesz na stronie http://polishproperte.pl/idealny-prezent-dla-kawosza/.