Informacje, Produkty, Porady - Napoje

Dystrybutor do wody świetnie sprawdza się przede wszystkim w firmach czy miejscach publicznych – spore urządzenia o kolumnowym kształcie są nieodłącznym elementem wyposażenia biurowych open space’ów, urzędów czy przychodni. Jednak stałe dostawy wody do dystrybutora możemy zamówić również do domu – i wcale nie musi to oznaczać konieczności przemeblowania kuchni czy salonu.

Obowiązkowy dostęp do wody pitnej w pracy

Zapewnienie odpowiedniej ilości wody pitnej dla pracowników jest obowiązkiem każdego pracodawcy – wynika to z Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z 1997 roku. Jednak za obecnością dystrybutora ze świeżą źródlaną wodą w firmach przemawiają również bardziej praktyczne argumenty. Mózg człowieka składa się w ok. 80-85% z wody: zapewniając mu właściwy poziom nawilżenia, zyskujemy większą sprawność logicznego i twórczego myślenia oraz zdolność koncentracji i zapamiętywania. Według badań przeprowadzonych na londyńskich uniwersytetach picie wody w trakcie nauki zwiększa efektywność mózgu o ok. 14%. Można zatem stwierdzić, że ci, którzy systematycznie uzupełniają płyny, pracują wydajniej.

Dbaj o nawodnienie organizmu w domu

W domowym zaciszu często lubimy przesiadywać z kubkiem dobrej herbaty czy kawy, lub z lampką wina. Nie można jednak również zapominać o wodzie – szczególnie jeśli spożywamy dużo teiny i kofeiny, które przyczyniają się do odwodnienia. Aby utrzymać właściwy poziom nawodnienia organizmu i dostarczyć mu składników mineralnych, należy pić wodę w regularnych odstępach czasowych, małymi łykami (nie wszystko naraz – wypicie litra wody „duszkiem” spowoduje jedynie szybkie ugaszenie pragnienia i wypłukanie soli mineralnych). W takim przypadku domowy dystrybutor do wody wydaje się rozsądnym wyjściem: mając wodę źródlaną wciąż w zasięgu wzroku, jesteśmy lepiej zmotywowani do regularnego nawadniania organizmu. Ponadto, jeżeli chcemy utrzymać zgrabną sylwetkę lub zrzucić kilka kilogramów, warto pamiętać o wypiciu szklanki wody tuż po przebudzeniu, a także ok. 0,5 godziny przed każdym posiłkiem – dzięki temu przyswoimy mniej kalorii.

Jak zamówić dystrybutor?

Dystrybutor do wody powinien być przede wszystkim dostosowany do naszych potrzeb i przestrzeni, jaką dysponujemy. Firmy najczęściej wybierają standardowe, duże urządzenia, z funkcją podgrzewania wody. Jednak w niewielkim biurze czy w domu taki dystrybutor może zajmować zbyt wiele miejsca i niekoniecznie będzie wpisywał się w wystrój mieszkania. W takiej sytuacji lepiej zdecydować się na zestaw z mniejszym urządzeniem ceramicznym lub pompką, dostępny m.in. na https://getfresh.pl/oferta/zestaw-woda-dystrybutor. Mniejsze dystrybutory nie wymagają podłączenia do prądu i dostarczają nam jedynie wodę w temperaturze pokojowej. Aby zamówić dystrybutor wraz z usługą dostaw wody, wystarczy wybrać dostawcę i ofertę, a następnie podpisać umowę i określić terminy dostaw. Kilkunastolitrowe butle z wodą są dostarczane do firmy lub do domu, zaś puste galony są odbierane przez dostawcę, więc nie musimy się martwić o ich utylizację.