Informacje, Produkty, Porady - Napoje

Czy zastanawiałeś się kiedyś co kryje się poza wysoką jakością i wysublimowanym smakiem w kawie, którą masz dla swoich pracowników? Jaką drogę przebyła zanim dotarła na sklepową półkę, a następnie do firmowego ekspresu lub automatu do kawy ? Czy osoby, które pracowały przy jej produkcji były godnie traktowane?

 

Zapewne jak większość ludzi odpowiesz – ,,nie zastanawiałem się nigdy nad tym”. Może właśnie teraz nadszedł ten czas, by pomyśleć jak można pomóc ludziom i środowisku korzystając z produktów spożywanych codziennie, takich jak, kawa. Pomóc da się w bardzo prosty sposób – kupując kawę lub automat do kawy w firmie, która posiada certyfikat "Rainforest Alliance".

Co to jest "Rainforest Alliance"?

"Rainforest Alliance" to jedna z najbardziej renomowanych międzynarodowych organizacji ochrony środowiska. Organizacja ta, wspomaga spółdzielnie rolnicze i farmy mieszczące się głównie w tropikalnych rejonach upraw. Priorytetem "Rainforest Alliance" jest przekształcanie prowadzonej działalności rolniczej na rozwój zrównoważony.

Dlaczego jest ważne, by kawa posiadała taki certyfikat?

Ponieważ jest to jeden z najważniejszych towarów handlowych na świecie. Obszar upraw kawy obejmuje 12 milionów hektarów powierzchni kuli ziemskiej. Stanowi to, aż 40% powierzchni Polski! Wyobraźmy sobie taką plantację. Piękne lasy deszczowe a dookoła nich zielone, rozłożyste pola. Na tych obszarach setki ludzi pracujących przy uprawie kawy. Ludzie Ci jednak nie są smutni, przemęczeni i sfrustrowani, bo są traktowani przez pracodawcę z szacunkiem a za swą pracę dostają godziwą zapłatę. Malownicze pole nie zostało bestialsko wykarczowane, a ekosystem rzadkich gatunków roślin i zwierząt bezpowrotnie naruszony. Wszystko odbyło się w zgodzie z naturą i ochroną środowiska. Stosowana w ten sposób zasada zrównoważonego rozwoju pomaga ludziom i środowisku naturalnemu. Teraz widzisz, dlaczego certyfikat Rainforest jest tak ważny.

Jakie warunki muszą spełniać plantatorzy, by otrzymać certyfikat?

Plantatorzy, by uzyskać certyfikat muszą spełnić szereg restrykcyjnych wymagań. Zadeklarować, że ich działalność nie będzie negatywnie oddziaływała na ekosystemy oraz ich składowe. Obowiązkiem plantatora jest godne traktowanie pracowników i ich odpowiednie wynagradzanie oraz zakaz zatrudniania dzieci.

Jakie jeszcze zalety ma kawa opatrzona znakiem "Rainforest Alliance"?

Jedną z głównych zalet certyfikatu jest brak modyfikacji genetycznych. Jest to bardzo istotna kwestia w dzisiejszych czasach.

 

Wiesz jak w najprostszy sposób możesz pomóc ludziom i środowisku oraz czym się kierować wybierając kawę lub automat do kawy dla swojej firmy. Jeśli szukasz kawy lub automatu do kawy z certyfikatem "Rainforest Alliance" to możesz ją znależć tutaj: www.cafeplusco.pl