Informacje, Produkty, Porady - Napoje

posti pokrzywa Firma Posti, producent herbat obecny na polskim rynku od ponad 50 lat, wprowadziła do swojej oferty herbat ziołowych nowość – Pokrzywę. Poszerzyła w ten sposób gamę produktów prozdrowotnych, ważnych w prawidłowo skomponowanej codziennej diecie.

 

Herbatka Pokrzywa firmy POSTI to produkt wysokiej jakości, wykorzystujący leczniczą moc zawartą w ziołach. Stanowi bogate w składniki odżywcze uzupełnienie racjonalnej diety, ważne zarówno w profilaktyce, jak i leczeniu licznych schorzeń. Herbatka oznaczona jest godłem programu „Wiem, co wybieram”, dodatkowo potwierdzającym jej pozytywny wpływ na nasze zdrowie.

 

Moc pokrzywy - zalety pokrzywy

Większości z nas pokrzywa kojarzy się z uporczywym i nieprzyjemnym chwastem, pieczeniem, swędzeniem i bąblami na skórze. Nie każdy jednak wie, że roślina ta jest przebogata w składniki istotne dla naszego zdrowia. Surowcem zielarskim są zarówno jej liście, jak i korzenie. Liście pokrzywy są bogate m.in. w karoten, witaminy C, K, B2, kwas pantotenowy, garbniki i flawonoidy, a także szereg składników mineralnych, takich jak wapń, żelazo, fosfor, cynk i przede wszystkim – krzem. Korzenie pokrzywy zawierają pektyny, polisacharydy, kwasy organiczne i sole mineralne.

 

W profilaktyce i leczeniu

Ze względu na swoje właściwości, pokrzywę od lat stosuje się w zielarstwie jako środek zapobiegający oraz wspomagający leczenie wielu schorzeń. Substancje czynne z pokrzywy działają oczyszczająco, uwalniają organizm z nagromadzonych w nim toksyn, a także poprawiają pracę wątroby. Napar z pokrzywy wpływa również na zwiększenie poziomu hemoglobiny i czerwonych krwinek, w związku z czym zalecany jest w przypadku anemii bądź ogólnym osłabieniu organizmu. Powszechnie stosuje się pokrzywę także w kosmetyce – zawarty w niej w dużych ilościach krzem, nazywany biopierwiastkiem urody, wpływa pozytywnie na stan naszej skóry, włosów i paznokci.

Herbatka ziołowa Pokrzywa POSTI
Waga: 30 g (20 torebek)
Cena: 2,80 zł

 

Więcej informacji: www.posti.pl