Informacje - Rynek napojów

Informacje, Produkty, Porady - Napoje

Sklepowe półki uginają się od doskonałej jakości wina pochodzącego z różnych zakątków świata. Konsumenci mogą wybierać w trunkach hiszpańskich, włoskich, amerykańskich, mołdawskich, ukraińskich, portugalskich. Są wina produkowane seryjnie i niszowe, napoje alkoholowe czerwone, białe oraz różowe, wina słodkie, półsłodkie, wytrawne, półwytrawne, jak również musujące. Wszystkie z nich łączy jedno – proces produkcji, który z powodzeniem i przy użyciu odpowiednich akcesoriów można także przeprowadzić w domu. Jak to zrobić?

Więcej…

Informacje, Produkty, Porady - Napoje

wina wegańskie bezalkoholowe

Odkryj nowe smaki i aromaty, które czekają na Ciebie w świecie włoskich win! Jeśli interesujesz się winem, a jednocześnie dbasz o swoje zdrowie oraz o środowisko naturalne, to koniecznie przeczytaj nasz artykuł o włoskich winach bezalkoholowych i wegańskich. Dowiesz się z niego, czym wyróżniają się te wina na tle tradycyjnych, jakie są ich zalety oraz jakie potrawy najlepiej do nich pasują.

Więcej…

Informacje, Produkty, Porady - Napoje

Historia wina w Polsce

Nie da się ukryć, że w krajach śródziemnomorskich wino cieszyło się zawsze się dużo większą popularnością niż w Europie północnej. Wprawdzie w Polsce produkowali je mnisi i popijała szlachta, jednak tradycyjnymi trunkami były zawsze piwo i miody.

Więcej…

Informacje, Produkty, Porady - Napoje

Wiele osób uważa, że do zaparzenia smacznej, esencjonalnej kawy niezbędny jest drogi ekspres i równie kosztowny młynek. Jak już się pewnie domyślasz – nie ma w tym nawet ziarna prawdy! Oczywiście kawa przygotowana w taki klasyczny sposób będzie smakowała świetnie, jednak istnieją alternatywne metody parzenia, dzięki którym nie musisz inwestować ogromnych pieniędzy w sprzęty, aby cieszyć się doskonale zbilansowanym, aromatycznym naparem.

Więcej…

Informacje, Produkty, Porady - Napoje

herbata konopna

Jesień jest niezwykle specyficzną porą roku, która poza pięknym krajobrazem przynosi chłodne wieczory i gorsze samopoczucie. W tym sezonie coraz rzadziej wychodzimy na zewnątrz i spędzamy więcej czasu w domu pod grubym kocem i dobrym serialem. To dobry czas na całkowite wyciszenie po letnich wypadach i aktywnym życiu codziennym. Dobrze zadbać, aby nasze domowe zacisze sprzyjało relaksowi i odpoczynkowi, a także jest to świetny czas, w którym powinniśmy zadbać o swoje zdrowie. Stosowanie witamin i minerałów pomaga uzupełnić niezbędne składniki odżywcze, których często brakuje w naszym organizmie, co powoduje liczne przeziębienia i choroby. Sprawdź przygotowane przez nas skuteczne metody, które za zadanie mają pomóc wzmocnić Twój organizm.

Więcej…

Informacje, Produkty, Porady - Napoje

woda do biura

Letnie miesiące bywają uciążliwe. Wysokie temperatury dają się we znaki nie tylko tym, którzy pracują na zewnątrz, ale również pracownikom biurowym. Przepisy prawa określają wyraźnie, kiedy pracodawca ma obowiązek zapewnić im dostęp do napojów chłodzących. Niemniej jednak w dobrym tonie jest zadbanie o to, by pracownicy zawsze mogli sięgnąć po coś do picia. Obecnie możemy skorzystać z różnych rozwiązań. Przedstawiamy najpopularniejsze z nich oraz pokazujemy ich mocne oraz słabe strony na przykładzie szerokiej oferty marki Aquavita.

 

Więcej…

Informacje, Produkty, Porady - Napoje

smak kawy

Za co w głównej mierze cenimy kawę? Najbardziej liczą się dla nas jej wszechstronne właściwości. Filiżanka tego napoju redukuje stres, niweluje odczucie zmęczenia, poprawia nastrój oraz koncentrację. Zawarta w niej kofeina sprzyja także odchudzaniu. Więc jak tu nie kochać kawy? Jednak czy pijąc kilka filiżanek dziennie, potrafimy skupić się na głębi jej smaku i odkryć aromaty, które skrywa kawowa głębia? Tym bardziej że poszczególne gatunki oraz sposoby przyrządzenia tego napoju sprawiają, iż nawet przed swoimi największymi miłośnikami skrywa ona pewne tajemnice. Jakie czynniki mogą wpływać na smak tego napoju? O tym przeczytasz poniżej.

Więcej…

Informacje, Produkty, Porady - Napoje

butelki filtrujące

Butelki filtrujące to rozwiązanie, które zyskuje coraz więcej zwolenników. Wielkimi krokami zbliża się wiosna, a wraz z nią ciepłe dni, kiedy chętniej sięgamy po wodę. Dzięki urządzeniom filtrującym, dbanie o odpowiednie nawodnienie to nie tylko troska o własne zdrowie i przysługa, jaką robimy sami sobie, ale również ukłon w stronę czystego środowiska. Zobacz, na czym polega funkcjonowanie butelek oraz dzbanków filtrujących i przekonaj się, że ekologiczne rozwiązania się opłacają.

Więcej…

Informacje, Produkty, Porady - Napoje

Chyba żaden inny napój nie cieszy się tak wielkim uznaniem na całym świecie, jak kawa. Ten popularny napój, przyrządzany z palonych ziaren kawowca, jest doceniany nie tylko za swoje walory smakowe, ale także za wyjątkowe właściwości pobudzające. To właśnie dzięki temu, kawa stała się ulubionym napojem w wielu biurach! Sprawdźmy, dlaczego warto wyposażyć firmową kuchnię w zapas dobrej jakości kawy.

Więcej…

Informacje, Produkty, Porady - Napoje

Na rynku możemy znaleźć mnóstwo różnych rodzajów herbat. Ziołowe, smakowe, czarne, białe i zielone. Wybór jest naprawdę ogromny. Okazuje się, że w rozróżnieniu tym nie chodzi jedynie o smak naparu, ale także o jego wpływ na nasze zdrowie. Każdy napój działa na nas nieco inaczej, wiec zanim zdecydujemy się na zakupy powinniśmy sprawdzić, jakie właściwości posiada dana herbata.

Więcej…

Informacje, Produkty, Porady - Napoje

Świeżo wyciśnięte soki z warzyw i owoców dostarczają naszemu organizmowi łatwoprzyswajalnych minerałów, witamin, enzymów, niezbędnych kwasów tłuszczowych, węglowodanów. Wyciśnięte w odpowiedni sposób, stanowią najlepszy żywy pokarm, jaki możemy dostarczyć naszemu organizmowi. Dzięki nim, szybko się regenerujemy i szybko powracamy do homeostazy.

 

Więcej…

Informacje, Produkty, Porady - Napoje

Soki

Dużo korzystniejszym rozwiązaniem jest picie soku z wyciskarki, sokowirówka to już przestarzała technologia. Niszczy enzymy, fitosubstancje i większość witamin.

Więcej…

Informacje, Produkty, Porady - Napoje

Zielona herbata

Badania potwierdzają, że zielona herbata chroni wzrok

Aktywne związki z zielonej herbaty, którym przypisuje się korzystny wpływ na wzrok, faktycznie docierają do tkanek oka - informują naukowcy z Chin na łamach dwutygodnika "Journal of Agricultural and Food Chemistry".

Więcej…

Informacje, Produkty, Porady - Napoje

Wino Old Tbilisi

Nietrudno jest zostać miłośnikiem wina. Wystarczy spojrzeć na półki sklepowe, które uginają się od ilości najróżniejszych rodzajów tego trunku, aby dojść do wniosku, że każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie. Smak, aromat, a nawet kolor – jest mnóstwo elementów, które mogą wpływać na naszą opinię na temat wina. Faktem jest jednak to, że należą one do najbardziej wyrafinowanych trunków, po które chętnie sięgamy przy okazji wszelkiego typu wydarzeń towarzyskich. A biorąc pod uwagę to, że wina mają również walory zdrowotne, warto mieć pod ręką butelkę dobrego czerwone wina, takiego jak Old Tbilisi.

Więcej…

Informacje, Produkty, Porady - Napoje

Herbata matcha

Zielona herbata to dzisiaj prawdziwy hit, który urósł w mgnieniu oka do rangi tzw. „super food”, chociaż z całą pewnością nie można powiedzieć, aby sama zielona herbata, a tym bardziej japońska matcha, była czymś zupełnie nowym. O jej niesamowitych możliwościach wpływania na ludzki organizm wiedzieli od setek lat nie tylko uprawiający ją Japończycy, ale chociażby buddyjscy mnisi, którzy doceniają jej zalety zarówno w działaniu na organizm jak i umysł.

Więcej…

Informacje, Produkty, Porady - Napoje

Vina Albali

Rodzinna tradycja w połączeniu z nowoczesnymi rozwiązaniami i zrozumieniem potrzeb współczesnego konsumenta. To właśnie to zdanie najlepiej charakteryzuje niezwykłą kolekcję win spod szyldu Vina Albali.

Więcej…