Wiadomości i Informacje - Rynek mleczarski

Wiele osób, zarówno dzieci, jak i dorosłych nie wyobraża sobie śniadania czy kolacji bez dania z nabiałem. Nadal nie brakuje smakoszy mleka, śmietany, jogurtów czy słodkich mlecznych przekąsek. Nabiał jest wartościowym składnikiem codziennej diety, jednak czasami może być też przyczyną problemów z układem pokarmowym.

Najczęściej to oznaka nietolerancji laktozy. Dla takich osób producenci artykułów mlecznych opracowali produkty bez laktozy, które z powodzeniem mogą zastąpić tak lubiane tradycyjne składniki.

Produkty bez laktozy w codziennej diecie

Czasami trudno wsłuchać się w sygnały od naszego ciała i za ich głosem zmienić dotychczasowe nawyki żywieniowe. Jest to jednak jedynie pozorna trudność, bo na rynku występują obecnie alternatywy wielu lubianych produktów, które z biegiem czasu dostosowywane są do szczególnych potrzeb konsumentów. Takim sposobem już od kilku lat w sklepach pojawiają się produkty bez laktozy, które zastępują asortyment zawierający ten cukier mleczny. Z powodzeniem mogą one być bazą śniadań, takich jak owsianki, jaglanki, koktajle owocowo oraz dodatkiem do sosów, zup, słodkich i wytrawnych wypieków, deserów, lodów czy choćby kawy. Takie produkty są w pełni bezpieczne dla dorosłych i dzieci, których organizmy mają problem z trawieniem związku zwanego laktozą.

Bogata oferta produktów bez laktozy

Rozwiązaniem dla osób z problemami układu pokarmowego są właśnie coraz bardziej popularne i łatwo dostępne produkty bez laktozy (zobacz www.kaufland.pl/asortyment/k-classic-bez-laktozy.html). Jeszcze jakiś czas temu na sklepowych półkach można było znaleźć głównie tego typu mleko. Dziś oferta tych produktów jest znacznie szersza i obejmuje także kefiry, jogurty, twarożki, białe i żółte sery oraz śmietany. Tak bogaty asortyment umożliwia spożywanie bezpiecznych dla zdrowia produktów bez konieczności radykalnej zmiany diety i rezygnacji z ulubionych dań czy przekąsek. Produkty bez laktozy sprawdzą się doskonale jako alternatywa dla swoich tradycyjnych odpowiedników zawierających ten cukier mleczny. Co ważne, tego typu asortyment nie zawiera dodatkowych sztucznych składników, ponieważ wystarczy w procesie tworzenia dodać do mleka, jogurtu lub serka enzym zwany laktazą. To właśnie on odpowiedzialny jest za trawienie laktozy, a problem z jego wytworzeniem prowadzi do schorzenia, jakim jest nietolerancja laktozy.

Obecnie dolegliwości układu pokarmowego nie są już powodem do drastycznych zmian diet i natychmiastowego zaprzestania spożywania ulubionych produktów spożywczych. Wystarczy jedynie przekonać się, co nam nie służy i znaleźć równie smaczny i wartościowy odpowiednik. W ten sposób szybko uda się zapomnieć o bólu brzucha czy wzdęciach, a jednocześnie - nadal cieszyć się pysznym i lubianym jedzeniem na co dzień.