Wiadomości i Informacje - Rynek mleczarski

Jak zrobić ser?

Pyszny ser to podstawa każdej dobrze wyposażonej lodówki. Ma tak wiele odmian, ile jest potraw na świecie. Dlatego to bardzo uniwersalny produkt, wykorzystywany w wielu kuchniach świata. Różne kraje produkują sery z wszelakich receptur, nazywając je na cześć swojego obszaru geograficznego lub zgodnie z koncepcją składników. Jednak jest kraj, który produkuje najbardziej znamienite i najsmaczniejsze sery na świecie. Oczywiście mowa o Polsce! U nas wszystko jest w zgodzie z naturą, dlatego smak naszych serów jest niepowtarzalny! O jakości produktu stanowią starannie dobrane składniki , ale jeden z nich jest najważniejszy!

 

Porady kulinarne

Bez dobrego, naturalnego mleka nie powstanie dobry ser. Dlatego to ono jest najważniejszym składnikiem. Mleko to podstawa smaku, konsystencji, sprężystości i jakości sera. Ważne, żeby mleko było świeże, bo inaczej ser stanie się niejadalny, a prawdopodobnie nawet nie powstanie. I tak MSM Mońki pozyskuje do swoich serów mleko od lokalnych gospodarstw, mając pewność, że jest ono świeże i zdrowe. Proces wytwarzania serów jest bardzo czasochłonny, jeśli ma powstać coś naprawdę dobrego. To trochę tak, jak opieka nad dzieckiem. Ser od początku należy doglądać, odwracać, osłaniać i pielęgnować. Tylko włożone w niego serce sprawia, że ten wyjątkowy produkt zdobi stoły i rozpieszcza podniebienia. Inne składniki to niezwykle ważne aspekty, aczkolwiek mleko stanowi o serze i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Bardzo często cierpliwe gospodynie domowe próbują produkcji sera samodzielnie. To bardzo ciekawy pomysł, ale niezwykle pracochłonny. Tylko odważnym udaje się go zrealizować. Szczególnie, gdy mieszka się w mieście i nie ma dostępu do świeżego mleka prosto od krowy. Mleko kupione w supermarkecie nie nadaje się do wytworzenia dobrego sera. Dlatego udaje się to tylko tym, którzy żyją w otoczeniu natury. I nie muszą być to tylko gospodarstwa domowe. MSM Mońki jest przykładem na to, jak można produkować sery na szeroką skalę, jednocześnie pamiętając, jak ważna w tym wszystkim jest natura.

Jaki ser do lasagne?

MSM Mońki oferuje bardzo bogaty wybór serów, nie tylko w większych blokach, ale także w plasterkach. To bardzo wygodna i praktyczna opcja dla osób, które wolą tego typu przysmaki. Poza tym wiele potraw wygląda lepiej z serem w plasterkach no i można go wykorzystać zarówno do tostów, jak i kanapek. Wiele osób zastanawia się, jakiego sera najlepiej używać do włoskiej potrawy, jaką jest lasagne. Bardzo wygodnym sposobem będzie w tym przypadku użycie sera właśnie w plastrach. Z oferty MSM Mońki idealnie sprawdzi się klasyczna Gouda. Wzbogaci smak potrawy i spowoduje, że ser po zapieczeniu będzie się przyjemnie ciągnął. Jeśli wolisz bardziej pikantne smaki, wybierz ser Podlaski lub Morski. Nadadzą one wyrazistości tej potrawie. Natomiast, jeśli jesteś zwolennikiem słodkawych nut smakowych, wybierz Aldamer lub ser Edamski. Gdy nie zużyjesz wszystkich plasterków do potrawy, specjalny system opakowań „otwórz-zamknij” pozwoli Ci cieszyć się świeżym serem jeszcze przez długi czas, aż do następnego użycia.

Tagi: