Wiadomości i Informacje - Mięso, Wędliny

mielone mięso

W dzisiejszych czasach maszynka do mielenia mięsa spełnia wiele funkcji. Nie jest już tylko standardową maszynką do mielenia, potrafi pełnić nawet funkcję wyciskarki do soków. W ofercie sprzedawców można spotkać dwa główne typy maszynek do mielenia mięsa.

Ręczna maszynka do mielenia mięsa

Pierwszym z nich są maszynki ręczne, w dzisiejszych czasach odchodzą one już z użycia. Mamy dużo wygodniejsze rozwiązania. Przy maszynce ręcznej do zmielenia mięsa potrzeba dużo siły. Trzeba się naprawdę nakręcić korbą my zmielić taki dorodny kawałek. Mimo, że zaoszczędza prąd to jednak wymaga dużo siły. Najczęściej maszynki ręczne spotykane w sklepach wykonane są z żeliwa lub stali nierdzewnej. Mają standardowe dla tego typu maszynek podłączenie do blatu które nie zawsze się sprawdza. W gruncie rzeczy przy takiej maszynce ciężko jest utrzymać stabilność. Przytwierdzona do stołu maszynka do mielenia mięsa lubi się od niego odpinać.

maszynka ręczna do mięsa

Elektryczne maszynki do mielenia mięsa

Kolejnym typem maszynek do mięsa są maszynki elektryczne. To zdecydowanie lepsze i nowocześniejsze rozwiązanie. Bardzo popularne elektryczne maszynki do mięsa posiadają ślimacznicę podłączoną do prądu dzięki czemu oprócz pilnowania by dorzucać co chwilę kawałek mięsa w celu jego zmielenia tak naprawdę nie wymaga od nas żadnego większego wysiłku. Maszynki elektryczne mają wiele ciekawych funkcji. W bardziej zaawansowanych modelach jest możliwe nawet wyciskanie soku za pomocą maszynki do mięsa. Elektryczne maszynki mają wiele nasadek i końcówek dzięki którym nie tylko zmielisz mięso na kotlety, ale także sprawnie i szybko posiekasz warzywa na sałatkę czy surówkę. Maszynkę do mięs można używać nawet jako urządzenie do mielenia kawy. Jednym z najważniejszych parametrów elektrycznych maszynek do mięsa jest ich moc. W każdej kuchni dość często wykorzystuje się maszynkę do mielenia mięsa. Aby w pełni satysfakcjonująco zmielić mięso twarde lub w bardzo dużych ilościach, na przykład podczas przygotowywania rodzinnych świąt potrzebujemy maszynki do mielenia mięsa dysponującej mocą co najmniej na poziomie 500 W- taka maszynka może pracować długo bez problemu przegrzania się.

Wykorzystanie zmielonego w maszynce mięsa

nadziewarka do mięsa, wędzlin

Jeśli uwielbiasz smak swojskiej kiełbasy to najlepszą inwestycją jest zakup nadziewarki do mięsa. Nie będziesz musiał już polegać na sklepach mięsnych, które w swojej ofercie posiadają kiełbasy może i dobre w smaku ale pełne szkodliwych substancji konserwujących, barwników i aromatów. Aby przygotować smaczną domową kiełbasę wystarczy posiadać dostępną w wielu sklepach nadziewarka do wędlin. Dzięki niej łatwo i przyjemnie samodzielnie przygotujesz masarskie wyroby. Ten sprzęt został stworzony z myślą o miłośnikach domowych mięs, dzięki nadziewarce sprawnie i szybko napełnisz osłonki mięsnym farszem zmielonym wcześniej w maszynce do mięsa. Choć niektóre maszynki do mięsa mają w swoim wyposażeniu nasadki do mięsa to nic nie zastąpi profesjonalnej nadziewarki do kiełbas. Oprócz szeregu dodatkowych funkcji nadziewarka zapewnia profesjonalne i pełne wypełnienie osłonek farszem. Najbardziej poręczne są nadziewarki pionowe zajmujące mało przestrzeni roboczej.