Wiadomości i Informacje - Mięso, Wędliny

Wielu osobom dieta kojarzy się bardzo źle - wydaje im się, że to ciągłe wyrzeczenia w kwestii odżywiania, ciągłe uczucie głodu i generalnie ciągłe niezadowolenie. Tymczasem dobrze dopasowana dieta jest smaczna i urozmaicona! Nie trzeba rezygnować ze wszystkich ulubionych przekąsek. Idealnym tego przykładem są chociażby kabanosy.

 

Kabanos to rodzaj kiełbasy z peklowanego mięsa wieprzowego, który poddany jest procesowi wędzenia i suszenia. Swój charakterystyczny smak zawdzięcza właśnie tym dwóm procesom, a także użyciu mocnych przypraw, takich jak kminek i pieprz. Istnieją również kabanosy drobiowe i wieprzowo-drobiowe. To bez wątpienia jedna z najpopularniejszych kiełbas w Polsce i jednocześnie prawdziwa duma naszego kraju. Bardzo wiele osób przepada za kabanosami w formie przekąski, gdyż oprócz smaku zawierają one jeszcze wartości odżywcze, dzięki czemu nawet osoby chcące odżywiać się zdrowo lub odchudzające się mogą z przyjemnością je jadać.

 

Smaczna i zdrowa przekąska

Aby móc stwierdzić, czy kabanosy faktycznie są dietetyczną przekąską, warto po prostu poznać ich wartość odżywczą. Przykładowo, jeden kabanos wieprzowy marki Tarczyński, mający około 23 gram zawiera niecałe 100 kcal. W 100 gramach produktu znajduje się zaledwie 39% tłuszczu, 15% białka i 46% innych składników. Porównując kabanosy z innymi znanymi przekąskami typu chipsy, batony czy inne, z pewnością można je zaliczyć do dietetycznych przekąsek. Osoby będące na diecie, które kiedyś odżywiały się niezdrowo i przepadały za kalorycznymi, słonymi przekąskami oraz podjadaniem widzą doskonałą alternatywę właśnie w kabanosach.

 

Rodzaje kabanosów

Żaden kabanos nie smakuje tak samo. Dzięki różnorodności sprzedawanych produktów możemy wybrać smak, który najbardziej nam odpowiada. Możemy wybrać kabanosy serowe, kabanosy chilli, tak zwane kabanosy dojrzewające czy mix kabanosów zawierających ich różne rodzaje. Pamiętajmy, by wybierać kabanosy tylko najwyższej jakości, na przykład wymienionej już marki Tarczyński. Producent gwarantuje, że 100 gram kabanosów powstaje nawet z 200 gram najlepszego mięsa poddanego długotrwałemu suszeniu. Warto dokładnie czytać skład wybranych przez nas kabanosów, gdyż wtedy uda nam się znaleźć te najwyższej jakości i najbardziej naturalne.

 

Kabanosy a dieta

Osoby będące na diecie powinny jadać częściej, a mniej, aby uniknąć napadów głodu, które często prowadzą do przejadania się. Kabanos to świetna przekąska w ramach drugiego śniadania. Można je zjeść z ciemnym pieczywem lub lekką, dietetyczną sałatką. Oczywiście każdy produkt jedzony w nadmiarze będzie niezdrowy, zatem nie powinniśmy przesadzać również z ilością kabanosów. Gdy jednak przyjdzie nam na nie ochota, w rozsądnej ilości możemy sobie na nie pozwolić. Kabanosy to lekkostrawny produkt, którego nie da się nie lubić!