Technologie - Branża mięsna

maszyn spożywcze

Każdorazowy zakup specjalistycznych urządzeń do zakładu produkcyjnego jest inwestycją w przyszłość i rozwój przedsiębiorstwa. Wybór oferty musi być niezwykle dokładny i szczegółowy, a sam producent maszyn do branży spożywczej powinien reprezentować najwyższe standardy produktów. W dzisiejszym artykule przedstawiamy najpopularniejsze narzędzia do obróbki mięsa, bazując na osiągnięciach firmy Ekomex. Zapraszamy!

 

Wilki do mięsa oraz separatory

Istnieje kilka kategorii instrumentów, które są niezbędne dla całego procesu produkcyjnego. Świetnym przykładem są właśnie wilki do mięsa, a także separatory, stanowiące kompleksowe rozwiązanie. Te flagowe urządzenia marki Ekomex powstają na podstawie długoletniego doświadczenia oraz nieustannego kontaktu z użytkownikami urządzeń.


Tak odpowiedzialna strategia pozwala na zaprojektowanie urządzeń, które są dostosowane do bardzo wymagających warunków pracy. Rozdrabnianie, cięcie i mielenie surowców następuje w sposób wydajny, szybki i zautomatyzowany, co ma ogromny wpływ na komfort użytkowania. Spora różnorodność klientów udowadnia, że urządzenia są bardzo wszechstronne i elastyczne, a dzięki temu nie ma potrzeby inwestycji w dodatkowe maszyny wspomagające!

Mieszałki

Osoby pracujące w sektorze spożywczym wiedzą, jak istotnym etapem produkcji jest mieszanie przygotowywanych półsurowców. Doskonale przygotowany produkt pozwala na dalszą real

izację czynności, zapewniając szczytowe normy produktu końcowego.
Aby to zagwarantować, konieczne jest wykorzystanie specjalistycznego sprzętu. Zespół Ekomex opracował specjalny asortyment, dopasowany do indywidualnych potrzeb klientów. Oferowane mieszałki charakteryzują się zróżnicowaną funkcjonalnością- od modeli prostych do niezwykle zaawansowanych i innowacyjnych. Dzięki temu, każdy partner otrzymuje szansę całkowitego dostosowania narzędzia do warunków i okoliczności produkcji.

Masownice

Również masownice są dowodem na doskonałą znajomość potrzeb rynkowych. Dostarczane urządzenia sprawdzają się w przypadku wszelkiego rodzaju ryb, mięs, drobiu, a nawet dań gotowych i sektora pet food!


Masownice dostępne są w dwóch wersjach wydajnościowych, co pozwala na dobór do własnych preferencji. Co więcej, modele te mogą być także wyposażone w opcję chłodzenia, co jeszcze bardziej podnosi ich praktyczność i funkcjonalność!


Pełen asortyment dostępny jest pod adresem producenta maszyn dla branży spożywczej: https://ekomex.com.pl