Informacje - Urządzenia przemysłu spożywczego

Przemysł spożywczy jest jednym z największych przemysłów na rynku globalnym. Funkcjonuje on zarówno w formie wielkich firm międzynarodowych, jak i małych przedsiębiorstw lokalnych, jednak jakkolwiek by na to nie patrzeć, bardzo istotną rolę odgrywają tu maszyny, bez których wielu produktów spożywczych nie uświadczylibyśmy na pólkach sklepowych. Kto je produkuje? Oto lista największych firm!

Zasada Fabryka Maszyn Sp. z o.o.

Jest to firma wywodząca się z Bytomia i mająca swoje zakłady produkcyjne w Piekarach Śląskich. Zajmują się oni w bardzo szerokim zakresie zarówno projektowaniem, produkcją, serwisem, jak również sprzedażą maszyn i urządzeń do przemysłu spożywczego. Z ich ofertą można zapoznać się na stronie zfm-online.com/o-firmie/, gdzie dostępne są zarówno maszyny do przetworów mięsnych, jak i garmażerii, owoców i warzyw, czy innych produktów przemysłu spożywczego i dla linii produkcyjnych. Najważniejsza jest tutaj jakość oraz doświadczenie, z kolei działanie firmy nie ogranicza się tylko do naszego kraju, bowiem swoje produkty eksportują do wielu krajów nie tylko w Europie.

ATM Group

Grupa ATM to połączenie kilku firm produkcyjnych, które projektowaniem, produkcją oraz sprzedażą urządzeń dla przemysłu spożywczego zajmuje się już od kilkunastu lat. Wśród ich oferty znajdują się linie produkcyjne i rozlewnicze do produktów mleczarskich, majonezów oraz sosów, lodów, konserw, dań gotowanych czy też urządzenia dozująco-pakujące oraz systemy transporterów. Działalność Grupy ATM opiera się na doświadczeniu, wiedzy oraz ciągłym rozwoju, dzięki któremu mogą wprowadzać na rynek coraz to bardziej nowatorskie rozwiązania. Działa nie tylko na terenie Polski, ale także w wielu innych krajach za granicą.

GBE Sp. z o. o.

Spółka GBE jest producentem urządzeń dla przemysłu spożywczego, działającym na terenie Polski, a także eksportującym swoje produkty poza jej granice. Ich największą specjalnością są urządzenia do utrzymywania higieny w zakładach produkcyjnych, mamy więc tu do czynienia z myjkami, sterylizatorami, śluzami sanitarnymi czy wyposażeniem szatni pracowniczych. Oprócz tego dostępne są również linie produkcyjne dla przemysłu spożywczego do wyrobów smażonych czy opiekanych. Wsławiają się przede wszystkim ceną, jak również i szybkimi terminami realizacji zamówień.

UNI-MASZ H.M. Juszczuk Sp.j.

Firma ta zajmuje się projektowaniem, konstrukcją oraz produkcją maszyn dla przemysłu spożywczego, jak również przetwórstwa warzyw i owoców. Jest to firma już z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w branży, która specjalizuje się w produkcji urządzeń do transportu technologicznego, czy wstępnej obróbki owoców i warzyw. Ma też w swojej ofercie linie produkcyjne czy urządzenia do sortowania, ważenia i mycia. Wszystko rzecz jasna zgodnie z normami UE. Firma jest również gotowa do realizacji zadań nietypowych, na szczególne zlecenie klienta.

SPOMASZ Bełżyce S.A.

Fabryka SPOMASZ to przede wszystkim producent maszyn i urządzeń dla przemysłu spożywczego oraz ciepłownictwa. W ich ofercie znajduje się wiele różnych urządzeń, od kompletnych linii produkcyjnych po pojedyncze urządzenia dla zakładów przemysłu spożywczego, w tym mleczarni, wytwórni lodów, majonezów, soków, win czy karmy dla zwierząt. Dostępne są tam również systemy wymiany ciepła dla domów jednorodzinnych, budownictwa wielorodzinnego oraz przemysłowego. Ich oferta jest dosyć szeroka, gdyż wykonują zlecenia nie tylko dla branży spożywczej, ale i dla innych, działając jako podwykonawcy.

MASTECH Piotr Chróśniak

Jest to firma dawniej znana jako „Mastech S.C.” i jest kontynuacją tamtejszej działalności. Specjalizuje się w produkcji maszyn, urządzeń, linii technologicznych oraz konstrukcji stalowych. Dodatkowo zajmuje się także tworzeniem systemów sterowania i systemów nadzorujących dla przebiegu procesu technologicznego w zakładach. Jak określają sami pracownicy, posiadają spore doświadczenie w przypadku projektów dla przemysłu spożywczego, szczególnie w przypadku automatyzacji przemysłu mięsnego. Maszyny firmy MASTECH powiązane są zarówno z typowymi rozwiązaniami, jak i dotykają wąskich specjalizacji, jak przetwórstwo i pakowanie. Najważniejszym celem jest zapewnienie jak najwyższej wydajności pracy.