Informacje - Urządzenia przemysłu spożywczego

Sprawdzony dostawca, Tubes International powraca z kolejnym niezawodnym wężem dla branży spożywczej. Foodstar/SD, bo o nim mowa, to wysokiej jakości wąż ssawno-tłoczny przeznaczony do transportu żywności, a w szczególności mleka. Bezkonkurencyjny w swojej klasie nie tylko za sprawą konstrukcji, ale także bezpieczeństwa.

FOODSTAR Z BLISKA


Ze względu na swoje zastosowanie, wąż wykonany jest z gumy NBR, pozbawionej jakiegokolwiek zapachu oraz smaku.

Dzięki właściwościom warstwy wewnętrznej sprawdza się doskonale do transportu przetworów mlecznych. Może być jednak stosowany w wielu gałęziach przemysłu spożywczego.

 

Spełnia przy tej okazji wszelkie wymogi amerykańskiej agencji rządowej Food and Drug Administration.  Warto pamiętać, że pozytywna opinia wydana przez FDA jest wyznacznikiem jakości węża Foodstar oraz potwierdzeniem jego jakości spożywczej.


CO GO WYRÓŻNIA?

Jako wzmocnienie posiada spiralę stalową, co oznacza, że może pracować również na podciśnieniu do 0,9 bar. Jego dodatkowym atutem jest korzystna cena, która idzie w parze z wysokim standardem wykonania.

OGÓLNA CHARAKTERYSTYKA

Warstwa wewnętrzna:

- wykonana z białej, gładkiej gumy NBR.
Wzmocnienie:
- kord syntetyczny, spirala stalowa.
Warstwa zewnętrzna:
- wykonana z niebieskiej gumy NBR.
Temperatura pracy:
¬- od -30°C do +90°C.
PAMIĘTAJ O ZŁĄCZACH HIGIENICZNYCH!

Tubes International rekomenduje stosowanie wężów Foodstar wraz ze złączami higienicznymi ze stali nierdzewnej. Znajdują one powszechne zastosowanie w przemyśle spożywczym (z naciskiem na mleczarstwo).
Przez higieniczność złącza rozumiemy możliwość łatwego oczyszczenia i sterylizacji bez jego demontażu oraz zastosowanie przy tym odpowiednich materiałów.

Wymagania dotyczące higieniczności złączy są zawarte w różnych normach i standardach, ale wspólny mianownik sprowadza się do unikania wszelkiego rodzaju szczelin i martwych przestrzeni w których może gromadzić się produkt i gdzie może dochodzić do rozwoju mikroorganizmów.

W ofercie firmy znajdują się złącza higieniczne typu DIN, SMS, IDF oraz TRICLOVER.


>> WIĘCEJ INFORMACJI <<